AB Rokiškio sūris

AB Rokiškio sūris veikla

AB Rokiškio sūris užsiima fermentinių sūrių, išrūginių produktų, lieso pieno miltų gamyba ir prekyba. Tai Baltijos regione efektyviausia pieno produktų gamybos įmonė bei Pieno pramonės lyderė Lietuvoje ir Baltijos šalyje pagal perdirbamo pieno kiekį ir fermentinio sūrio gamybą.

Jos pardavimai plačiai išskaidyti – tiek eksportas į Rytų bei Vakarų rinkas, tiek pilnas spektras šviežių pieno produktų, kurie skirti tiek vidaus rinkos, tiek kaimyninių šalių poreikiams patenkinti. (nasdaqbaltic.com).

Konsoliduotą grupę sudaro : UAB Rokiškio pienas, UAB Rokiškio pieno gamyba, KB Žalmargė, SIA Jekabpils piena kombinats, SIA Kaunata.

Kompanija apie 38% produkcijos parduoda Lietuvoje ir yra viena didžiausių pieno perdirbimo kompanijų Lietuvoje bei regione. Bendrovės pardavimų pasiskirstymas pagal 2019 m. konsoliduotuosius pardavimus:

AB Rokiškio sūris

AB Rokiškio sūris dukterinės įmonės:

  • AB Rokiškio sūris (Rokiškyje) specializacija – fermentinių sūrių ir išrūgų produktų gamyba ir prekyba.
  • UAB Rokiškio pieno gamyba (Utenos įmonėje) specializacija – šviežių pieno produktų, išrūgų baltymų koncentrato, pieno miltų ir sviesto gamyba.
  • UAB Rokiškio pieno gamyba (Ukmergės įmonėje) specializacija – varškės ir varškės produktų, pelėsinio sūrio gamyba.
  • UAB Rokiškio pienas įmonės specializacija – visos įmonių grupės produktų prekyba Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

Finansai

2019 m. grupės pajamų augimą pagrinde lėmė išaugusios kietų sūrių pardavimo pajamos. Jų parduota 1 780 tonų daugiau nei 2018. Bendrai sūrių pardavimai augo 48.68%. Bendrasis pajamingumas siekia tik 4.57%.

Finansai kompanijoje valdomi konservatyviai. Ilgalaikiai įsipareigojimai sudaro vos 3.65% Nuosavo kapitalo. Skolų kredito įstaigoms neturi. Labai retas dalykas, kad gamybinė kompaniją savo veiklą finansuotų nuosavomis lėšomis.

Kompanijos pelno dinamika nestabili. 2008 m. ir 2014 m. EPS buvo neigiamas. Pastarųjų 10 metų EPS vidutinis metinis augimo tempas buvo 0.87%, o pastarųjų 4 metų EPS vidutinis metinis augimo tempas buvo 2.20%.

Investuoja savo kompetencijos rėmuose. Visų dukterinių kompanijų veikla susijusi. Kompanija superka nuosavas akcijas. Nepaskirstyto pelno rentabilumas yra apie -5.78%. 10 metų vidutinis ROAE yra 6.48%. Grąža maža.

Kompanijos veikloje susiduriama su valstybiniu reguliavimu, kvotomis, pasaulinės rinkos konjunktūra, todėl pelningumas palaikomas per sąnaudų mažinimą. Kompanijos veikla reikalauja nuolatinių kapitalo investicijų. 1 euras, investuotas į IMT, uždirba 0.88 euro EPS.

Jei kompanijos savininkai norėtų parduoti akcijas ir investuoti šiandien į Lietuvos 10 m. VVP ir gauti tokią pat grąžą, kaip ir kompanija davė 2019 metais, tai akcijas turėtų parduoti po 48 eurus.

EPS dinamika:

AB Rokiškio sūris akcijos

AB Rokiškio sūris akcijos lintinguojamos NASDAQ Vilnius biržos Oficialiajame prekybos sąraše. Žymėjimas – RSU1L.

Kompanijos akcijos Buhalterinė vertė per 2019 padidėjo 2/67%. Akcijas perka kompanijos vadovai. Prieš penkerius metus investuotojai, investavę į kompanijos akcijas gavo net 16.40% vidutinę metinę grąžą.

Vis dar rekomenduojame AB Rokiškio sūris akcijas AKUMULIUOTI. Korekcijas išnaudokite pozicijos pildymui.

Investuotojo kalendorius:

AB Rokiškio sūris grupė savo veiklos rezultatus planuoja skelbti tokia tvarka:

balandžio 7 d.       2020 m. Grupės audituotos konsoliduotos finansinės ataskaitos
rugpjūčio 31 d.     2021 m. šešių mėnesių Grupės konsoliduotos finansinės ataskaitosKompanijos puslapis

Daugiau NASDAQ Vilnius akcijų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: