AB Žemaitijos pienas

AB Žemaitijos pienas veikla

AB Žemaitijos pienas gamina pieno produktus ir parduoda Lietuvos bei užsienio rinkose. Lietuvoje kompanija parduoda pagrinde šviežius pieno produktus, o užsienyje – fermentinius sūrius.

Lietuvoje bendrovė gauna apie pusę visų pajamų. Pajamos iš fermentinių sūrių pardavimo sudaro apie 43%. Šviežių pieno produktų pardavimai sudaro 32% visų pajamų.

Kompanija žinoma  Lietuvoje. Ji yra viena iš keturių didžiausių Lietuvoje veikiančių pieno perdirbėjų.

Finansai

Finansai kompanijoje valdomi konservatyviai. Ilgalaikiai įsipareigojimai sudaro 29  Nuosavo kapitalo. Ilgalaikių skolų dengimui 2019 m. Grynuoju pelnu užtektų 1.02 metų.

Pajamų pasiskirstymo pagal regionus grafikas:

AB Žemaitijos pienas

Bendrovės EPS 11 metų dinamika nestabili, tačiau su augimo tendencija. Pastarųjų 10 metų EPS vidutinis metinis augimo tempas buvo 13.19%, o pastarųjų 5 metų EPS vidutinis metinis augimo tempas buvo 34.25%

Investuoja savo kompetencijos rėmuose. Visų dukterinių kompanijų veikla susijusi.

Kompanijos valdyba sudarė rezervą nuosavoms akcijoms įsigyti. Akcijų supirkimo tikslas – perleisti darbuotojams, kaip motyvacija.

10 metų Nepaskirstyto pelno rentabilumas yra 10.11%. 10 metų vidutinis ROAE yra 13.37%. Gera grąža.

Kompanijos veikloje susiduriama su valstybiniu reguliavimu, kvotomis, pasaulinės rinkos konjunktūra, todėl pelningumas palaikomas per sąnaudų mažinimą.

Kompanijos veikla reikalauja nuolatinių kapitalo investicijų. 1 euras, investuotas į IMT, duoda 0.92 euro EPS.

Jei kompanijos savininkai norėtų parduoti akcijas ir investuoti šiandien į Lietuvos 10 m. VVP ir gauti tokią pat grąžą, kaip ir kompanija davė 2019 metais, tai akcijas turėtų parduoti po 120 eurų.

AB Žemaitijos pienas akcijos

Bendrovės akcijos listinguojamos NASDAQ Vilnius biržoje, Papildomajame prekybos sąraše. Trumpinys ZMP1L.

Kompanija yra geras pinigų srautų generatorius. Vidutinis dividendinis pajamingumas siekia net 3.70%. Tačiau kompanija neturi paskelbusi dividendų mokėjimo politikos.

Dividendų už 2019 m. kompanijos akcininkai nusprendė nemokėti dėl covid sukeltų grėsmių.

Prieš penkerius metus investuotojai, investavę į kompanijos akcijas jau gavo 25% vidutinę metinę grąžą. 

Ateityje tokia grąža gali būti tik maksimali ir su sąlyga, jei covid grėsmės pasitrauks iš visų rinkų.

Mūsų rekomendacija PIRKTI ir LAIKYTI šiai akcijai pasiteisino ir toliau ją paliekam.

Investuotojo kalendorius

AB Žemaitijos pienas valdyba priėmė sprendimą „Dėl finansinių tarpinių ataskaitų skelbimo“ ir nusprendė nuo 2016 m. kovo mėn. 15 d. neberengti ir nebeskelbti viešai bendrovės finansinių tarpinių ataskaitų.


[iframe width=“100%“ height=1000 scrolling=false src=“https://online.capitalcube.com/#!/stock/lt/vse/zmp1l#cc-register“]


Bendrovės puslapis

Daugiau apie Lietuvos pieno perdirbimo sektorių skaitykite čia.

Klausimams

2 thoughts on “AB Žemaitijos pienas

 • 2021 9 birželio at 12:00 pm
  Permalink

  Siandien visiskai aisku, kad sioje analizeje, neziurint gana aiskiu zenklu, nebuvo ivertinta pagrindine rizika investuotojui – delistingavimo rizika. Dividendai 2019 nebuvo ismoketi tik is dalies del COVID riziku, o pelnas paskirstytas darbuotoju premijoms ir zaliavu tiekejams. Pelnas analogiskai paskirstytas ir 2020 m.. Socialiniu poziuriu neprikibsi. Bet tendencija taip pat aiski – bendrovei sekasi kuo puikiausiai, akcija privaciam investuotojui neitin patraukli, ir traukimasis is birzos tikra kiaulyste smulkiam akcininkui. Tad galima kategoriskai pareiksti, kad lyginant su kitomis sektoriaus bendrovemis, autoriaus rekomendacija niekaip nepasiteisino.

  Reply
  • 2021 9 birželio at 5:51 pm
   Permalink

   Aha, buvo galima prieš metus, kada daryta ta analizė ir pakomentuoti apie delistingavimo riziką. O ne šiandien, kai išplatintas toks pranešimas. 😀
   O tinklapyje pilna informacijos apie bendrovės santykius su smulkiaisiais. Tai kas skaitė, tas visas rizikas įvertino ir viskas jiems pasiteisino.
   Perskaitykite visą informaciją, prieš kritikuodami. 😀

   Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: