AB Žemaitijos pienas. D.Copperfield nervingai kampe rūko

Vilnius, spalio 4 d. Didžiausias AB Žemaitijos pienas akcininkas Algirdas Pažemeckas tęsia manipuliacijas  – Švedijos investicijų bendrovei „East Capital“ už akciją sumokėjęs po 1,15 euro, bando apsimesti, kad mokėjo tik po 0,763 euro, o 1,321 mln. eurų skirtumas yra „premija už akcijų paketą“.

„Daugiausiai Rusijoje investuojantys „East Capital“ yra matę nemažai panašių schemų ir piktinęsi bandymais apvogti smulkiuosius akcininkus.

Deja, deklaracijos apie kovą už vakarietiškus įmonių valdymo standartus liko tik kalbomis – „East Capital“ tapo Lietuvos kapitalo rinką griaunančio Žemaitijos „karaliuko“ sąjuningininkais“, – sakė Investuotojų asociacijos valdybos pirmininkas Vytautas Plunksnis.

Pasak, jo „East Capital“ už akcijas gauta kaina AB Žemaitijos pienas vertinamas 53,25 mln. eurų,  arba mažiau nei 4 metiniais pelnais, eliminavus grynuosius pinigus ir bendrovės paskolų susijusiems asmenims nurašymus 2015 metais.

„Tikimės, kad Lietuvos bankas vertins ne sudarytų sandorių formą, o  turinį ir neleis AB Žemaitijos pienas delistinguotis už akciją siūlant 0,763 euro, visą įmonę vertinant 35,3 mln. eurų, arba 2 metiniais pelnais.

Taip pat įtariame, kad A. Pažemeckas ir kiti AB Žemaitijos pienas vadovai manipuliavo bendrovės rezultatais specialiai juos blogindami nurašant iš A. Pažemecko įmonių gautinas sumas.

Baudos galėtų būti skiriamos tiek už šiuos, tiek už kitus ilgą laiką besitęsusius įstatymų pažeidimus“, -sakė V. Plunksnis.

Švedijos investicijų valdytojas „East Capital“ yra didžiausias investuotojas į mažumos akcijų paketus Baltijos šalyse, tačiau pastaruoju metu nuosekliai mažino savo investicijas Lietuvoje.

A.Pažemeckas pranešė, kad pagal rugsėjo 23 dienos sutartį įsigijo 7,4 proc. AB Žemaitijos pienas akcijų, už kurias sumokėjo 3,926 mln. eurų.

Po šio sandorio A. Pažemeckas su susijusiais asmenimis padidino valdomą AB Žemaitijos pienas akcijų paketą iki 74,2 proc.

Investuotojų asociacija yra didžiausia smulkiuosius investuotojus vienijanti organizacija Lietuvoje.

Investuotojų asociacija užsiima jų teisių gynimu bei atstovavimu, organizuoja renginius nariams, kurių metu siekiama ugdyti investuotojų kompetenciją ir suvokimą apie finansų rinkas. Daugiau informacijos – www.investuotoju.lt.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: