Antradienis, 16 balandžio, 2024
Straipsniai

Donald Trump imasi realių ekonomikos skatinimo priemonių

Donald Trump maršas. Šis, iš principo, normalus sprendimas neseniai matytame drastiškame mokesčių kėlimo ir ‘diržų susiveržimo’ Europos valstybėse kontekste atrodo neordinariniai ir drąsiai. Kol Europa dar kapstosi su praėjusios finansų krizės sukeltais padariniais, JAV vyriausybė imasi ryžtingų priemonių ekonomikai skatinti ir mokesčiams mažinti.

Primename, kad šiuo metu JAV korporatyvinis pelno mokestis yra 38.9 %, o GPM – 39.60%. Ir JAV yra 38-tos pasaulyje pagal GPM dydį. JAV valstybės skola š.m. sausį sumažėjo iki $19 937 261 000 000. Kol kas tai ne D.Trump nuopelnas. Bet jis gali šiai tendencijai suteikti inerciją.  Paprasčiausiai fiksuojam šį momentą ir stebim jos dinamiką ateityje.

Donald Trump imasi realių ekonomikos skatinimo priemonių

JAV prekybos deficitas praėjusių metų gruodį sumažėjo. Tačiau vis tiek išlieka horizomtalus trendas.

Donald Trump imasi realių ekonomikos skatinimo priemonių

Thomson Reuters Lipper praneša, kad praėjusią savaitę (iki vasario 8 d.) į JAV investicinius fondus ir ETF grynoji pinigų įplauka siekė $11.5 mlrd. Ir tai jau trečia savaitė, kai pinigai eina į JAV akcijų ir obligacijų fondus. CME Group FedWatch skaičiuojama palūkanų pakėlimo 2017 m. kovo 15 d. liko 13.3%. Tikimybė, kad palūkanų norma bus pakelta gegužės 3 d. nukrito iki 30.6%. Tikimybė, kad palūkanų norma bus pakelta birželio 14 d. pakilo iki 48.7%.

Dow Jones Industrial Average indeksas per savaitę pakilo 1.0% ir pasiekė istorines aukštumas. Esant tokiai situacijai, sunku tikėtis, kad korekcijos, nors ji būtų labai gerai.

Donald Trump imasi realių ekonomikos skatinimo priemonių
Dow Jones Industrial Average

JAV 10 m. trukmės vyriausybės obligacijų pajamingumas krito. Kaip matome, scenarijus nelabai ir keičiasi…

Donald Trump imasi realių ekonomikos skatinimo priemonių
JAV 10 m. trukmės vyriausybės obligacijų pajamingumas

O dolerio indeksas per savaitę sustiprėjo 1.0%.

Dolerio indeksas

Tuo tarpu Europoje…

Bardakas! JK žemieji parlamento rūmai leido T.May paspausti Brexit mygtuką. Tiesa, dar reikia gauti aukštųjų parlamento rūmų sutikimą. Bet čia niekas neabejoja, kad leidimas bus gautas ir pirštas laikomas ant mygtuko. Tuo politinė ir ekonominė rizika nesibaigia. Prancūzijoje prezidento rinkimuose dalyvaujanti ultra dešiniųjų kandidatė M. Le Pen siekia trauktis iš ES ir dar visas krepšelis radikalių populistinių siūlymų.

Graikijos skolų krizė niekaip neranda atomazgos. Neaišku kuo situacija baigsis, nes A.Tsipras vis dar pešasi su Troika. Kažkaip sunku su tais graikais. Bet gali būti dar sunkiau su kitomis valstybėmis. Rinkimai ne tik Prancūzijoje šiemet nusimato. Mes čia Lietuvoje kaip ant parako statinės dabar jaučiamės…

Vokietijos DAX akcijų indeksas per savaitę pakilo 0.1% ir jaučiamas bulių silpnumas. Perspektyvos kol kas neigiamos.

DAX akcijų indeksas

Prancūzijos akcijų indeksas CAC40 jau antra savaitė rodo, kad investuotojai neapsisprendę, o apie tolimesnį akcijų kainų kilimą sunku kalbėti.

CAC40

Smagu, kad bent jau čia yra sąlyginis stabilumas ir perspektyvų aiškumas. Nepamirškime, kad nafta yra vienas svarbiausių faktorių infliacijos tempams beveik visame pasaulyje.

Nafta

Kaip jau ne kartą čia buvo rašyta, JAV skalūnų nafta kiša pagalius į OPEC naftos gavybos mažinimo vežimo ratus. Svarstoma apie naują susitarimą, nes dabartinio gali ir neužtekti kainoms augti ar net stabilizuotis. Rusijos Centrinis bankas prognozuoja, kad naftos kainos artimiausiais metais laikysis $40-55 už barelį kainų diapazone. O Energetikos ministerija prognozuoja $50-60 už barelį kainų diapazoną šiems metams.

Smagu, kad bent jau čia yra sąlyginis stabilumas ir perspektyvų aiškumas. Nepamirškime, kad nafta yra vienas svarbiausių faktorių infliacijos tempams beveik visame pasaulyje. Brent naftos kaina akivaizdžiai parodo apie ką čia kalbama. Praėjusią savaitę ji sumažėjo -0.2%. Turi stiprų $43-58 ribų kainos kanalą. Čia kainą ir matysime ilgesnį laiką, jei konjunktūra geopolitinėje scenoje staiga nepasikeis.

Brent nafta

Valiutos

Savaitės pradžioje valiutų rinkas bandė išjudinti Mario Draghi savo kalbomis. Galima teigti, kad tuo metu jos poveikį padarė. Bet efekto būta trumpalaikio. Per savaitę euras JAV dolerio atžvilgiu krito net -1.2%. Nors iš M.Draghi kalbos buvo galima išspausti kokius 30 pipsų ir paskui viską paleistį į ‘shortus’.

Tačiau kad ir kiek ECB nersis dabar iš kailio, kol situacija visoje Europoje nesusitvarkys, tol euro kryptis bus aiški – žemyn. Be abejo, tai palanku ES eksportuotojams.

EURUSD

Kriptovaliutų specialistai mano, kad pranešimas „stabdomas išmokėjimas” reiškia „išmokų nebus, pinigus praradote”. Rinkos dalyvių atmintyje giliai įsirėžė Mt. Gox skandalas.

JAV dolerio atžvilgiu pradėjęs vėl kilti bitcoinas buvo eilinį kartą numuštas žemyn naujienomis iš Kinijos. Didžiausios Kinijos bitcoin keityklos OKCoin ir Huobi informavo, kad mėnesiui stabdo kriptovaliutų išmokėjimą. Tokį sprendimą lėmė Kinijos Centrinio banko „revizija” ir reikalavimas sustiprinti pinigų plovimo prevenciją. O tos bendrovės, kurios nesilaikys taisyklių, gali būti uždarytos. Prie sustabdymo prisijungė ir kitos keityklos.

Kriptovaliutų specialistai mano, kad pranešimas „stabdomas išmokėjimas” reiškia „išmokų nebus, pinigus praradote”. Rinkos dalyvių atmintyje giliai įsirėžė Mt. Gox skandalas. Per savaitę BTC vs. USD krito -2.4%. Tikėsimės, kad kriptovaliuta dabar eilinį kartą guls į horizontalų kanalą.

BTCUSD

Auksas ir…

Aukso fjūčerių kaina per savaitę pakilo 1.1%. Geltonam metalui paliekama vis dar kainos kilimo perspektyva.

Auksas

Vario fjūčerių kaina per savaitę pakilo 6.1%. Vien per penktadienį pakilo 4.5%. Ir to užteko kainai įveikti pasipriešinimą ir užsidaryti aukščiau horizontalaus kainos kanalo. Pildymosi signalas @2.790.

Varis

Paladžio pozicijoje pildymosi signalas @794.1.

Paladis

Sojos pupelių pirkimo signalas @1080.25.

Sojos pupelės

Akcijos

Vasario 14 d. rezultatus po sesijos skelbs American International Group Inc. Rinka tikisi $1.18 EPS. Pirkimo signalas @66.41.

American International Group Inc.

Vasario 14 d. rezultatus skelbs Discovery Communications Inc. Rinka tikisi $0.47 EPS. Savaitinis pirkimo signalas @28.99.

Delistinguota.

Vasario 14 d. rezultatus prieš sesiją skelbs Tegna Inc. Rinka tikisi $0.66 EPS. Pildymosi signalas @23.76.

Tegna Inc.

Šią savaitę

Kas svarbesnio?

Antradienį bus paskelbta infliacija ES šalyse. Tame tarpe ir Lietuvoje. Taip pat kelio šalys, tame tarpe Vokietija, skelbs BVP duomenis. JAV kalbės Janet Yellen.

Trečiadienį kalbės Mario Draghi. Bus paskelbta JAV infliacija, kiti duomenys. Kongresas toliau klausys Janet Yellen ataskaitos.

[iframe width=”100%” height=1500 scrolling=true src=”http://www.tradingeconomics.com/calendar”]

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.