Ketvirtadienis, 3 spalio, 2024
Strategijos

Dow Jones Industrial Average DJIA indeksas

Dow Jones Industrial Average

Dow Jones Industrial Average (DJIA) yra svertinis 30-ties kompanijų akcijų kainos vidurkio indeksas. Kompanijos listinguojamos NYSE ir NASDAQ biržose. Dow Jones Industrial Average DJIA indeksas yra seniausias JAV rinkos indeksas. Jį sudaro 30 patikimiausių kompanijų, kurių vienas privalomas yra jų dydis.

DJIA yra geriausiai žinomas pasaulyje rinkos rodiklis, iš dalies dėl to, kad jis yra pakankamai suaugęs, todėl daugelio kartų investuotojai jau įprato juo remtis, ir iš dalies dėl to, kad JAV akcijų rinka yra pasaulyje labiausiai vertinama. DJIA sudaro didelio kapitalo JAV pramonės atstovai. Tarp jų ir tokie grandai kaip „Coca Cola”, ir „Microsoft”.

Nors šis indeksas sudarytas tik iš labai didelių įmonių, bet jis buvo kurtas atstovauti beveik bet kuriai JAV kompanijai, kuri neužsiima transporto verslu ar komunalinių paslaugų bendrovė. Bet į šį indeksą yra įtraukiamos kompanijos, kurios turi sėkmingo augimo istoriją ir didelį investuotojų susidomėjimą.

Kompanijos sudarančios DJIA:

https://www.tradingview.com/symbols/DJ-DJI/components/

DJIA stiprioji dalis yra tai, kad indeksą sudaro tik didžiausios kompanijos, tai suteikia šiam indeksui didelį stabilumą. Kiekviena bendrovė yra atpažįstama didžiąjai daliai investuotojų. Paprastai kai žmonės klausia kaip laikosi JAV rinka, jie kalba būtent apie DIJA.DJIA pavadinime yra Average, todėl kad indekso rezultatas iš pradžių buvo skaičiuojamas sudedant akcijų kainas ir dalijant iš akcijų kiekio.

Metodika lieka ta pati ir šiandien, tačiau buvo pakeistas daliklis, kad būtų išsaugotas istorinis tęstinumas. DJIA kainos svertinis indeksas, skaičiuojamas kiekvieną dieną pagal kiekvienos bendrovės akcijų kainą, nekreipiant dėmesio į kiekvienos sudėtinės dalies santykinį dydį.

DJIA silpnybė yra ta, kad indeksas sudarytas tik is 30 JAV kompanijų, jame nėra jokios įvairovės. Pagal apibrėžimą, DIJA daugiausia dėmesio skiria pramonės įmonėms, informacijos amžiuje tai negali tiksliai atspindėti padėties JAV ar pasaulio rinkoje. Šis indeksas yra kainų svertinis, jis nestebėti įmonių veiklos taip, kad atspindėtų racionalų investuotojo pelną.

Kad sulyginti Dow strategijos grąžą, investuotojas turi nusipirkti tą patį kiekvienos bendrovės akcijų skaičių; šitokia strategija verčia investuotoją investuoti daugiau pinigų į kompanijas, kurių akcijų kainos yra aukštos, tai yra siaubingai neracionalus būdas investuoti.

Investavimo į DJIA yra trys pagrindinės strategijos:

„10 Geriausių pajamingumų“ (10 GP) – tai labai paprasta strategija, tiesiog įsigyjame 10 geriausias pajamas turinčių kompanijų akcijas ir laikome jas metus (t.y. iki sekančio pajamingumo paskelbimo). Po metų tiesiog žiūrime mūsų turimų kompanijų pasikeitimus ir kompanijų, kurios iškrito už 10-uko ribų, akcijas pakeičiame tomis, kurios pakilo į 10-uką.

Beating the Dow 5“ (BTD5) – šią strategiją siūlo Michael O’Higgins. Čia pasirenkame akcijas panašiu principu kaip ir pirmoje variacijoje. Susidarome geriausią pajamingumą 10-tuką, bet iš jo išsirenkame tik 5 pigiausias akcijas. Sakoma, kad pelnas naudojant šią variaciją bus geresnis, o  rizika yra vienoda kaip ir pirmuoju atveju.

The Foolish Four“ (TFF). – The Motley Fool teigia, kad istoriškai pirmojo dešimtuko pigiausia akcija visad demonstruoja blogiausius rezultatus, o antra pagal pigumą – geriausius. Bet tai tik istorinis faktas. Taigi šios varijacijos strategija yra tokia, imame BTD5 ir iš to sąrašo išbraukiam pačią pigiausią akciją, o antros pagal pigumą akcijos perkame dvigubą kiekį.

Investuojant į DJIA reikia atkreipti dėmesį į tai, kad tai nėra trumpalaikių investicijų strategija. Ji jums neatneš didelės naudos per trumpą laikotarpį, bet tai yra pati saugiausia ir stabiliausia galimybė ilgalaikėms investicijoms.

Techninė analizė

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.