Gamtinių dujų ateities sandoriai. Henry Hub Natural Gas Futures

Henry Hub Natural Gas

Henry Hub yra dujų paskirstymo centras Luzianoje, JAV. Jis priklauso kompanijos EnLink Midstream Partners LP dukterinei bendrovei Sabine Pipe Line LLC.

Dėl savo reikšmingumo Henry Hub vardu pavadinti NYMEX (New York Mercantile Exchange) biržoje prekiaujmi gamtinių dujų ateities sandoriai ir IntercontinentalExchange biržoje nebiržiniai swap sandoriai (OTC swaps).

Centras sujungia 9 dujotiekius tarp valstijų ir 4 Luzianos dujotiekius: Acadian, Columbia Gulf Transmission, Gulf South Pipeline, Bridgeline, NGPL, Sea Robin, Southern Natural Pipeline, Texas Gas Transmission, Transcontinental Pipeline, Trunkline Pipeline, Jefferson Island, Sabine.

Du kompresoriai gali perpumpuoti iki 520,000 dekathermų per dieną arba 6.3 GW. Transportavimo pajėgumai yra 1.8 mlrd. ft³/d arba 590 m³/s arba 20.4 GW.

Viena dekaTherma lygi 10 thermų arba 1 000 000 Britanijos šilumos vienetų (MMBtu).

Henry Hub kainos ir naudojamos ateities sandoriams biržoje nustatyti. Jos nominuojamos JAV doleriais milijonui Britanijos šilumos vienetų ($/mmbtu).

Kitų šaltinių dujų kainos koreliuoja su Henry Hub kainomis, kaip palyginamosiomis.

Apie NG ateities sandoriusGamtinių dujų ateities sandoriai. Henry Hub Natural Gas Futures

Henris Hub gamtinių dujų fjūčeriai leidžia rinkos dalyviams efektyviai apsidrausti valdant riziką didelių svyravimų rinkoje.

Gamtinių dujų ateities sandoriai yra:

  • Trečia pagal apyvartą fizinių žaliavų fjūčerių rinka.
  • Plačiai naudojama tiek JAV, tiek visam pasaulyje kaip palyginamoji gamtinių dujų kaina.
  • Nepriklausoma ir unikali žaliava.
  • Prekyba vyksta tiek gyvai salėje (on the floor), tiek elektroniškai CME Globex platformoje, tiek užbiržiniuose sandoriuose per CME ClearPort platformą.
  • Įvairūs Amerikietiško ir Europinio tipo opcionai.

Svarbiausi faktoriai, įtakojantys Gamtinių dujų kainą

  • Oro sąlygos, sezonų kaita: Gamtinės stichijos, tokios kaip uraganai, galį įtakoti dujų tiekimą vartotojams. Ypač jei vamzdynai yra stichijos veikimo zonoje. Metų kaita taip pat daro didžiulę įtaką. Be abejo, kad žiemą dujų paklausa išauga labiau nei vasaros mėnesiais.
  • Pramonės sektorius: Pramonė yra didžiausias dujų vartotojas. Tai be jokios abejonės ji daro didžiulę įtaką paklausos formavimui. Spartus pramonės augimas dažnai numato gamtinių dujų paklausos didėjimą.
  • Dujų atsargos (inventories): Panašiai, kaip ir su naftos atsargomis, savaitinė JAV suskystintų gamtinių dujų atsargų ataskaita gali stipriai įtakoti ateities sandorių kainą.
  • Kito kuro konkurencija (akmens anglis, naftos produktai): Stambi pramonė dažnai turi galimybę  pasirinkti tinkamiausią kurą energijai gaminti ar kitiems poreikiams. Kai kito kuro kainos krenta, gamtinių dujų paklausa sumažėja, krenta ir kainos. Ir atvirkščiai.

Henry Hub Natural Gas sandorių specifikacija Niujorko biržoje NYMEX

Kontrakto kodas – NG.

Kontrakto vienetas – 10 000 mln. Britanijos šilumos vienetų (MMBtu).

Nominavimas – JAV doleriai ir centai už mmBtu.

Tikas – $0.001/MMBtu.

Kontraktų listingavimas – kiekvieną mėnesį. Einamieji metai plius 12 kitų metų mėnesių. Kitų metų mėnesiai pridedami pasibaigus einamųjų metų gruodžio kontraktų terminui.

Pristatymo tipas – Fizinis.

Prekybos nutraukimas – prekyba kontraktais nutraukiama 3 darbo dienos prieš pirmą pristatymo mėnesio darbo dieną.

Prekyba ateities sandoriais

Minimalus depozitas – svyruoja nuo kelių tūkstančių iki kelių šimtų JAV dolerių. Apskaičiuojama kiekvienam mėnesiui atitinkamai.

Sakykime, pirkome 1-ą ateities kontraktą po $3.011 už 10 000 mmBtu. Reikalaujamas depozitas yra apie $3 100-$3 200. Visa kontrakto nominali vertė yra $30 110. Dar keliolika dolerių už pačią transakciją sumokam.

Gamtinių dujų ateities sandoriai. Henry Hub Natural Gas Futures
Šaltinis: tradingview.com

Kainai pakilus iki $3.260, kontraktą parduodam. Skirtumas yra $0.249. Žinodami, kad $0.001 (0.1¢) už  MMBtu ($10.00 už kontraktą), mūsų realizuotas pelnas siekia $2 490. Atėmus sandorio kaštus, gausime ~$2 450.

Kadangi tai yra fizinės žaliavos kontraktas, tai jam pasibaigus dujos jums bus pristatytos „į namus“. Manykime, kad kontrakto pasibaigimo dieną dujų spot kaina irgi yra $3.260.

Kadangi mūsų tikslas ir buvo nusipirkti dujų, tai mes už jas sumokam $32 600 nominalią vertę, tačiau pasiimam uždirbtą pelną $2 490.

Norintiems tik prekiauti gamtinių dujų ateities sandoriais yra finansinis instrumentas – Natural Gas (E-mini) kontraktai. Jiems reikalingas pradinis depozitas nesiekia nė $1 000.

Kontrakto dydis – 2 500 MMBtu.

Tikas – 0.005 = $12.50.

Tai nagrinėto pavyzdžio atveju, mini kontrakto pelnas būtų (0.249/0.005)*12,5=$622.5. Akivaizdu, kad mažesnio sandorio pelnas taip pat bus mažesnis.

Nuostoliai – atitinkamai mažesni.


Techninė analizė

Pabaigai

Biržoje realiai mažiau nei 1% visų atidarytų kontraktų yra įvykdomi su pristatymu. Beveik visi investuotojai ar spekuliantai nutraukia (offset) kontraktą iki jo galiojimo pabaigos.

Prisiminkite, kad ateities sandorio kaina konverguoja prie spot kainos artėjant kontrakto pabaigos terminui. O atvirų sandorių (Open interest) skaičius artėja prie nulio.

Long ir Short atviros pozicijos užsidarinėja vienodu tempu.

Parašykite komentarą

%d bloggers like this: