Pirmadienis, 26 vasario, 2024
Žaliavos

10 didžiausių aukso gavybos šalių 2022

10 didžiausių aukso gavybos šalių 2022 metais. Šiais metais aukso ateities sandorių kaina jau pakilo į pusmečio aukštumas ir artėja prie $2000 už Trojos unciją. Prie to prisidėjo pasaulinė pandemija, tiekimo grandinės sutrikimas, itin sudėtinga geopolitinė situacija. Ir ne tik Europoje.

Todėl investuotojai ieško apsaugos savo investicijoms ir kapitalui. Paklausa auga. O kaip su pasiūla, kurią generuoja aukso gavybos kompanijos? Statistika sako, kad 2021 metais buvo i6gauta ir rinkai pasiūlyta apie 3 000 metrinių tonų aukso. Maždaug tiek pat, kiek ir 2000 metais. Ir pažiūrėkime, kuriose šalyse išgaunama daugiausia aukso.

1. Kinija

Produkcija: 370 MT (metrinių tonų).

Pirmoje vietoje Kinija laikosi jau daugiau nei dešimtmetį. 2019 m. produkcija siekė 420 MT. Sekančiais metais gavybą kiek sumažino pandemija bei aplinkosauginiai reikalavimai. Bet ji vis tiek išlieka tiekimo lydere. Reikia pažymėti, kad ji taip pat yra ir auksinės juvelyrikos paklausos lyderė.

Pagal aukso atsargas Kinija yra 6-oje vietoje:


source: tradingeconomics.com
10 didžiausių aukso gavybos šalių 2022

2. Australija

Produkcija: 330 MT

2019 m. šalyje atnaujintos naujų telkinių paieškos ir įsisavinimas. Tai padidino jos produkciją. Pagrinde auksas išgaunamas Pilbara regione, kuris labiau žinomas kaip vienas didžiausių pasaulyje geležies rūdos gavybos regionų. Dabar čia kompanijos Novo Resources ir Artemis atrado gana didelius aukso klodus.


source: tradingeconomics.com

3. Rusija

Produkcija: 300 MT

Gavyba Rusijoje išaugo per paskutinius metus. Nuo 255 MT 2017 metais pakilo iki 300 MT dabar. Šalis planuoja ir toliau didinti aukso gavybą ir tikisi, kad 2029 m. tapti didžiausia aukso tiekėja pasaulyje. Bet šiuos planus griauna jos pradėtas karas Ukrainoje. Gal ir išgaus daugiausiai, bet iš šalies šis auksas neišeis dar ilgą laiką.

Šalis iki sankcijų buvo 5-oje vietoje pagal turimas aukso atsargas:


source: tradingeconomics.com

4. JAV

Produkcija: 180 MT

JAV aukso gavyba per pastaruosius kelerius metus mažėjo. 2019 m. JAV išgavo 200 MT. Pagrinde auksą išgauna daugiau nei 40 kasyklų, keliose didelėse kasyklų Aliaskoje ir daugelyje mažesnių kasyklų Vakarų JAV. Tačiau vos 27 verslovės išgauna 99% viso Amerikos aukso. Ekspertai teigia, kad JAV yra dar daug neatrastų ir neeksploatuotų aukso klodų.

JAV yra pirmoje vietoje pagal turimas aukso atsargas:


source: tradingeconomics.com

5. Kanada

Produkcija: 170 MT

Šalis stabiliai išsilaiko 5-oje pozicijoje, nežiūrint, kad, kaip ir visur, per pandemiją aukso gavyba ir čia mažėjo. 2018 m. gavyba buvo pasiekusi 183 metrines tonas.

Kanada yra visiškai atsisakiusi aukso atsargų:


source: tradingeconomics.com

6. Gana

10 didžiausių aukso gavybos šalių 2022

Produkcija: 130 MT

2021 m. Gana užėmė šeštą pagal dydį auksą tiekianti šalis. Verta paminėti, kad Gana yra didžiausia Afrikos aukso gamintoja, pastaraisiais metais aplenkusi Pietų Afrikos Respubliką. Šalyje auksą išgauna rinkos sunkiasvoriai AngloGold Ashanti ir Gold Fields vykdo kasybos operacijas Ganoje, kurios gamybos sąnaudos yra pigesnės nei Pietų Afrikoje.

Šalies aukso atsargos:


source: tradingeconomics.com

7. Meksika, Pietų Afrikos Respublika ir Uzbekistanas

Produkcija: 100 MT kiekviena

Įdomu, kad Meksika su savo 100 MT yra 7-tuke tarp didžiausių. Auksas ir sidabras sudaro daugiau nei 50% visos šalies metalų produkcijos. Pietų Afrikos Respublika ilga laiką buvo viena didžiausių aukso tiekėjų pasaulyje. Tačiau 1980–2018 m. aukso gavyba šalyje sumažėjo 85%. Pagrinde dėl politinių nesantaikų, daugiausia dėl konfliktų tarp kalnakasių ir statybos sąjungos (AMCU) bei aukso gamintojų šiame rajone.

Uzbekistano Muruntau aukso kasykla yra viena didžiausių atvirų kasyklų pasaulyje. Uzbekistanas jau ilgą laiką kasa iš senų kasyklų, o į žvalgybą nebuvo investuota daug.

Meksikos aukso atsargos:


source: tradingeconomics.com

Pietų Afrikos Respublikos aukso atsargos:


source: tradingeconomics.com

Uzbekistano aukso atsargos:


source: tradingeconomics.com

8, 9, 10. Indonezija, Peru ir Sudanas

Produkcija: 90 MT kiekviena

Pusė Indonezijos aukso produkcijos gaunama iš Freeport-McMoRan valdomos Grasberg kasyklos, didžiausios aukso kasyklos pasaulyje, kurioje, kaip manoma, yra didžiausios aukso atsargos pasaulyje. Taip pat tai trečia pagal dydį vario verslovė. Peru turėti didesnę gavybą trukdo nelegali gavyba, vedanti prie gamtinių išteklių niokojimo. Sudanas debiutuoja 10-tuke. Bet ilgai išsilaikyti bus sunku: šachtininkų protestai, avarijos aukso gavybos šachtose ir kitos problemos…

Indonezijos aukso atsargos:


source: tradingeconomics.com

Peru aukso atsargos:


source: tradingeconomics.com

Sudano visos atsargos, įskaitant ir auksą:


source: tradingeconomics.com

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.