10 efektyvaus investavimo į nekilnojamajį turtą įpročių

10 įpročių

Nekilnojamas turtas (toliau – NT) nuo seno vertinamas, kaip patikima investicija. Keleto arba pavienių pastatų valdymas, komercinės arba gyvenamosios paskirties –  tai tik keli būdai, kaip investuotojai gali gauti pelną iš NT.

Tačiau reikia žinių ir įgūdžių norint būti sėkmingu šioje konkurencingoje arenoje. Nors, kai kurių universitetų ar kolegijų studijų programos nukreiptos į šią sritį, tačiau diplomas dar negarantuoja, kad jį turinčio asmens investicijos į NT bus pelningos.

Ar investuotojas turi diplomą ar ne, visgi yra tam tikros charakteristikos, kurias dažniausia turi pažangiausi NT investuotojai.

  1. Investicija kaip verslas

Labai svarbu NT investuotojams valdyti savo  nekilnojamo turto veiklą, kaip tikrą verslą, norint kurti ir pasiekti trumpo ir ilgo laikotarpio tikslus.

Verslo planas leidžia NT investuotojams ne tik indentifikuoti siekius, bet ir nusistatyti reikiamą kursą jų įgyvendinimo link.

Verslo planas taip pat įgalina investuotojus pamatyti platesnę perspektyvą, tokiu būdu padedant  susikoncentruoti į tikslus, o ne į nedideles kliūtis. Investavimas į NT gali būti komplikuotas ir varginantis, todėl solidus planas padeda išlikti organizuotam ir neleidžia nuklysti nuo tikslo.

  1. Pažinti savo rinką

Efektyvumu pasižymintys NT investuotojai stengiasi kaip įmanoma giliau pažinti jų pasirinktą rinką. Kuo išsamiau investuotojas supranta tam tikrą rinką, tuo geriau geba priimti svarbius verslo sprendimus.

Laikytis šalia einamųjų madų, įskaitant bet kokius pokyčius- vartotojų pirkimo įpročių, būsto paskolų palūkanų, nedarbo lygio rodiklio.

Norint įvardinti bent kelis tokius pokyčius, išmanų investuotoją priverčia susipažinti su esama padėtimi ir planuotis į ateitį. Tokiu būdu jaučiant rinkos pulsą, galima nuspėti, kada keisis tendencijos ir pasinaudoti palankiomis aplinkybėmis.

  1. Aukšti etikos standartai

Nekilnojamo turto agentai turi tam tikrą etikos kodą, kurio laikosi. NT investuotojai, jeigu jie nesusiję su kokia nors organizacija, neturi laikytis kokių nors taisyklių tol, kol veikia pagal įstatymo numatytas normas.

Nors ir būtų galimybė savanaudiškai pasinaudoti situacija, vis dėl to dauguma sėkmingai investuojančių į NT, ypač tie, kurie žaidžia šioje arenoje jau ilgą laiką, išlaiko aukštus etikos standartus.

Kadangi investavimas šioje sferoje reikalauja aktyvaus darbo su žmonėmis, investuotojo reputacija tampa labai svarbiu aspektu.

Jeigu investuotojas neturi geros reputacjos, pasekmės gali būti nuostolingos. Efektyviai dirbantys NT investuotojai žino, kad geriau vykdyti sąžiningą verslo veiklą, o ne ieškoti išsisukinėjimo būdų.

  1. Koncentracija arba niša

Kadangi yra daugybė variantų, kur investuoti į nekilnojamą turtą, labai svarbu investuotojams sutelkti dėmesį į tam tikrą sritį. Tik tokiu būdu galima siekti gilinti žinias ir tapti sėkmingu investuotoju.

Tai aprėpia ir mokymąsi apie tam tikrą investavimo rūšį –  ar tai būtų daugiabučių prekyba ar komercinės paskirties pastatai – siekis turėtų būti tapti užtikrintu dėl savo sprendimų tam tikroje srityje.

Laiko skyrimas tokio lygio supratimo ugdymui yra neatsiejama sėkmingo investuotojo savybė. Kai tam tikra rinka yra išgvildenta, investuotojas tik tada gali eiti į kitas sritis,  ir naudoti tokį patį susikoncentravimo principą. Išmanūs investuotojai žino, kad geriau mokėti atlikti vieną dalyką be priekaištų, nei penkis pusėtinai.

  1. Siekis gerai aptarnauti klientus

Kitų žmonių rekomendacijos generuoja ganėtinai nemažą NT investuotojų verslo dalį, todėl itin svarbu, kad investuotojas elgtųsi pagarbiai su kitais žmonėmis.

Į šią kategoriją įeina ir verslo partneriai, kolegos, klientai, nuomininkai ir bet kuris kitas žmogus, su kuriuo investuotojas turi verslo reikalų.

Efektyvūs NT investuotojai yra geri klientų aptarnavimo specialistai. Jie atkreipia dėmesį į detales, išklauso ir atsako į nusiskundimus ar nuogąstavimus- tokiu būdu reprezentuodami savo verslą teigiamai ir profesionaliai.

  1. Visą laiką mokytis

Kaip ir kiekviename versle, būtina sekti naujai išleidžiamus įstatymus, taisykles, terminologiją, tendencijas,- viskas kas išvardinta sudaro NT investuotojo verslo pagrindus.

Norint neatsilikti nuo dabarties reikia įdėti papildomo darbo, bet tai galima vertinti, kaip investiciją į ateitį. Investuotojai, kurie pasiduoda į rizikos gniaužtus, ne tik kad praranda inerciją savo versle, bet taip pat pradeda ignoruoti ar laužyti įstatymus ar taisykles.

Kai tai susiję su įstatymais,  jų ignoravimas negali būti pasiteisinimu. Sėkmingi NT investuotojai, skiria laiko ir pastangų savo pačių edukacijai, prisitaikant prie įvairių taisyklių pasikeitimų ar ekonomikos tendencijų.

  1. Įvertinti riziką

Tuos, kurie renkasi investavimą į akcijas, užplūsta begalė įspėjimų apie egzistuojančią rizikos grėsmę. Tam tikros priežiūros institucijos reikalauja, kad tokie įspėjimai būtų šalia įvairių investavimo įrankių į akcijas ar panašius instrumentus.

Kadangi tokie reikalavimai yra daugumoje šalių, visame pasaulyje žmonėms aišku, kad investavimas į akcijas yra rizikingas reikalas, o tai reikšia, jog galima prarasti pinigus.

Tačiau būnant NT investuotoju, galima matyti daugybę reklamų teigiančių lengvo uždarbio galimybėmis su NT. Išmintingi NT investuotojai įvertina riziką susijusią su šiuo verslu, ne tik sudarinėjant sandorius, bet ir apskritai valdant verslą. Ir stengiasi vengti nepamatuotos rizikos.

  1. Investuoti į patikimą buhalterį

Mokesčiai sudaro žymią NT investuotojų metinių išlaidų dalį. Norint tinkamai suprasti mokesčių įstatymus gali prireikti nemažai laiko, be to atima laiką nuo pagrindinės veiklos.

Sumanūs NT investuotojai paveda buhalteriją į patikimų specialistų rankas. Išlaidos už buhalterio paslaugas gali atrodyti pakankamai nedidelės palyginus su didelių sumų sutaupymu. Tam ir reikalinga profesionalo pagalba.

  1. Kai reikia, klausti patarimų

Investavimas į NT yra pakankamai sudėtingas procesas ir reikalauja žinių ir patirties, norint gauti pelną šioje srityje. Išmokti verslo ir teisinių procedūrų pačiam, gali būti pakankamai didelis iššūkis.

Efektyvūs NT investuotjai savo sėkmės priežastimi nurodo patyrusių mentorių ar kolegų patarimus. Sėkmingi investuotojai žino, jog geriau nerizikuoti laiko ir pinigų prasme, ir pasitelkti į pagalbą kompetetingų asmenų žinias.

  1.  Sukurti tinklą

Tinklas gali suteikti svarią pagalbą ir sukurti galimybes naujiem ar patyrusiems NT investuotojams. Tai grupė žmonių tarp kurių būtų ir pasirinktas mentorius, ir verslo partneriai, klientai, nepelno siekiančios organizacijos (kurių sfera būtų NT).

Toks žmonių tinklas suteikia galimybę padėti vieni kitiems ir siekti užsibrėžtų tikslų. Kadangi labai daug NT investavime priklauso nuo patirties, o ne nuo sausos teorijos iš knygų, sumanūs investuotojai supranta tinklo kūrimo svarbą ir jo naudą..

Išvados

Nepaisant vyraujančios nuomonės, kad NT investavimas yra greitas kelias praturtėti, tai vis dėl to yra verslas, rekalaujantis išmonės, žinių, planavimo ir susitelkimo.

Galima tik papildyti, jog ši sritis taip pat yra labai rišliai susijusi su žmonėmis, todėl investuotojas laimi ilgajame laikotarpyje, jei geba pagarbiai elgtis su klientais ir kolegomis.

Gal ir gali pasirodyti pakankamai lengva mėgautis trumpalaikiu pelnu, bet norint turėti perspektyvų NT investavimo verslą ilgajame laikotarpyje, reikia įdėti pastangų ir turėti įgūdžių.

Ar koncentruojantis į gyvenamuosius pastatus ar į komercinės paskirties pastatus, efektyvius NT investuotojus sieja 10 išvardintų  įpročių.

 

[Šaltinis: Investopedia]

Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: