Antradienis, 19 kovo, 2024
Mokomieji Straipsniai

10 treiderio pakopų

Vienas toks Loris Spenseris sugalvojo 10 treiderio pakopų, kurias reikia praeiti, norit sėkmingai prekiauti VP rinkose. Kiekvienas iš mūsų yra kaip tas Markas, kažkurioje pakopoje ir kažką bando pasiekti.

1 Pakopa.

Markas visiškai nesidomi nei fjučeriais, nei akcijomis, tačiau atkreipė dėmesį į judesius pork bellies (Kas gi tai?) pozicijoje.

2 Pakopa.

Markas studijuoja rinką pagal leidinį „Kaip pagauti sėkmę fjučerių rinkoje“, pirktą už 49.95 USD. Išstudijavęs sėkmės „paslaptis“ ir jas panaudojęs rinkoje, Markas praranda pirmuosius pinigus. Tada jis pradeda skaityti daugiau laikraščių, naujienų, lanko seminarus. Taip patenka į 3-čią pakopą.

3 Pakopa.

Dabar Markas mano, kad žmonės, prekiaujantys sėkmės rinkoje „paslaptimis“ yra apgavikai. Jis nusprendžia vadovautis tik savo intuicija. Perka ir parduoda naudodamas spėjimų, patarimų, gandų, stebėjimų ir t.t. ir pan. kombinaciją. Jam sekasi, jis gauna pelną. Jaučiasi puikiai. Didina savo depozitą rinkoje, tačiau keli rinkos smūgiai iš jo atima viską.

4 Pakopa.

Po kelių metų žaizdų laižymo, Markas susidomi techniniais indikatoriais. Jam atrodo, kad ekspertai ir profai turi mokėti nuspėti rinkas. Jis stengiasi juos pamėgdžioti. Jis studijuoja Fibonačių skaičius, Elioto bangas, stebi ciklus, kad nuspėtų, kaip aukštai ar žemai judės rinka.

Bet jis toliau praranda pinigus. Kiekvienas naujas sandoris jį gąsdina. Nejaugi vėl viską praras? Baimė jį paralizuoja. Trečiosios pakopos pamoka liko neišmokta.

5 Pakopa.

Jis vis dar sukaustytas techninių indikatorių burtais. Juk turi egzistuoti indikatorių rinkinėlis, padedantis nuspėti rinkos kryptį, nešantis didžiulius pelnus. Visi jo sprendimai dabar remiasi tik techniniais indikatoriais.

Jis neperka, jei ADX žemiau 16, stochastikas žemiau 10, nors trendo linija lipa į viršų. Jis keičia grafiko periodą, kad patikrintų savo spėliojimus. Jam vis dar nesiseka užsidirbti. Ir supranta, kad reikia kažko daugiau, nei paprasti indikatoriais.

6 Pakopa.

Markas prekyboje pradeda naudoti Stop Loss‘us. Jis vis dar praranda pinigus, bet jau mažiau. Retkarčiais uždirba. Sąskaita neauga, svyruoja tarp pliuso ir minuso.

7 Pakopa.

Staiga Markas supranta, kad jei neprekiaus choppy market‘e (Kas gi čia?), tai pradės užsidirbinėti. Jis sugrįžta prie rinkos krypties spėjimų. T.y jis sugrįžta prie TA indikatorių. Ir kai šie rodo „Chopp“, – jis išeina iš rinkos ir nedaro jokių judesių, laukdamas tik didelių rinkos judesių.

Už tai rinka jį nubaudžia, atimdama ketvirtį kapitalo. Markes keikia save už tai, ką daro, tačiau jau per vėlu. Kada jis, laikydamasis savo sistemos, nusprendžia uždaryti poziciją, rinka toliau kyla, ir Markui vėl belieka keiktis, kodėl paliko rinką. Jis neturi paruoštų sprendimų visiems atvejams.

Kartais jis pasielgia intuityviai ir rinka jį apdovanoja. Taip vyksta tol, kol jis mano, kad supranta, kas vyksta. Paskui rinka pasiima visus jo uždirbtus pinigus ir dar šiek tiek.

Markas bijo prekiauti. Jis protingas, bet nesupranta, kodėl tai, ką jis daro, neneša pelno. Kodėl jam nesiseka, taip kaip profams? Kame paslaptis? Dauguma žmonių ir lieka šioje pakopoje. Dalis grįžta į antrąją pakopą ir pradeda ciklą iš naujo.

8 Pakopa.

Dabar Markas sužinojo, kad egzistuoja ypatinga rinkos paslaptis. Jis priima loss‘us, kaip būtinybę prekyboje. Dabar jis daug mažiau laiko skiria TA analizei, daug daugiau laiko skiria money management.

Jo sistemos metinis efektyvumas 50/50. Ir Markas tuo labai patenkintas. Jis žino, kad pelno paslaptis ne 80 pelningų sandorių, o mažuose stop loss‘uose, kai suklysta ir dideliuose pelnuose, kai teisus.

10 treiderio pakopų
Markas

Jei sandoris nesėkmingas, jis tuoj pat išeina iš rinkos, pelno nuėmimui jis naudoja objektyvų trailing stop. Visa kita – sviestas sviestuotas. Markas turi taisyklių rinkinį, kurių pagalba nustato trendą, įėjimo, išėjimo taškus.

Tai nėra raktas nuo turtų, bet dalis rinkos neapibrėžtumų jau pašalinta. Jos sistema ištestuota su istoriniais duomenimis, kokybiškai dirba ir turi atsakymus į papildomus klausimus.

Jis gali manyti, kad rinka kyla, bet jei sistema sako „parduoti“, jis parduoda. Nėra situacijų, kurių nesuprastų jo sistema, todėl Markas dirba vos ne kaip kompiuteris – daro tai, ką sako sistema. Sistema nepalieka pasirinkimo laisvės.

9 Pakopa.

Markas laikosi savo sistemos. Kiekvienas nuostolis padengiamas pelnu. Dabar Markas prekiauja be emocijų. Niekas negali priversti jo atsitraukti nuo savų taisyklių. Dabar jis tobulina savo money management techniques. Jis daro sistemos back testingus ir žino, kiek maksimum gali padaryti nuostolių iš eilės. Jis prekiauja keliose rinkose, bet kapitalo labai neišskaido.

Geriau visus kiaušinius sudėti į vieną krepšį ir atidžiai stebėti. Jis žino, kad sistema gali bet kada parodyti gerą poziciją ir jis nori, kad tada turėtų laisvo kapitalo. Spekuliavimas tapo lengvu užsiėmimu. Jam nesvarbu kur rinka eina. Jis nežino kiek uždirbs rytoj, bet gali pasakyti kiek uždirbo per mėnesį, per metus.

10 Pakopa.

Markas galimybių aukštumoje, bet išliko akylas, kad neprarastų uždirbto. Jis prekiauja su didesniu kotraktų skaičiumi, bet su maža rizika visam kapitalui.

Pozicijai skiria tiek lėšų, kad išėjus su nuostoliu, dar liktų kuo prekiauti. Didesnę pinigų dalį laiko suinvestavęs į VVP. Taip jam ramiau, nes žino, kad esant neefektingai jo prekybai, lėšų niekada nepritrūks.

Galimybių pasaulis prieš Marką atviras. Markas išlieka kuklus: pasiima iš rinkos tiek, kiek pats sau leidžia.

Tad atsakykite sau:

  1. Kokioje pakopoje esate?
  2. Kokioje pakopoje norite būti?
  3. Kas jums trukdo pajudėti iš vietos?

Parengta pagal užsienio žiniasklaidą.

Pirmą kartą paskelbta Spekuliantai.lt

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.