Antradienis, 16 liepos, 2024
Mokomieji Straipsniai

13 sėkmingo investavimo žingsnių. Pirmas

Manoma, kad šie sėkmingo investavimo žingsniai padės pradedantiesiems investuotojams stipriau jaustis rinkoje, tvirtai jausti pagrindą po kojomis. Susigaudyti visokių paslaugų pasiūloje.

Pirmą kartą paskelbta spekuliantai.lt

1 žingsnis. Pripažinta išmintis

Tai nėra konsultacija investavimo klausimais. Tai labiau ilgalaikės ne vieno investuotojo, ne vienos kartos, ne vieno motyvatoriaus praktiškai patvirtinta patirties konsensusas.

Tai negarantuoja jums pelnų, tuo labiau greitų. Tai negarantuoja jums visokeriopos finansinės sėkmės. Tačiau susiorientuoti situacijoje ir savo piniginėje tikrai padės. O jei elgsitės drąsiai ir protingai, sėkmė atsisuks ir į jūsų pusę.

Pripažinta išmintis Nr. 1:

„Jūs turite savo pinigų investavimą patikėti tiktai ekspertams, valdantiems kolektyvinio investavimo subjektus (Investicinius fondus).

Atsakymas: Gal būt, gal būt… Na, jei visiškai neturite laiko ir noro valdyti savo investicijas, tai šita tiesa yra teisinga. Bet ar jūs žinote, kad vidutiniškai 75% visų investicinių fondų kiekvienais metais pelningumas mažesnis nei rinkos.

Kitais žodžiais, dauguma išmintingų profesionalų nesugeba pasiekti tokios grąžos, kiek pakinta pati rinka. Ir taip kasmet, metai iš metų.. Jie, be abejo, įtikinės pirkti jų fondo vienetus. Pasitelks išvestinių rodiklių grafikus, o „profesionalus žargonas“ visiškai išmuš iš vėžių. Ir tik po kelių metų pamatysit, kad fondo rezultatai gerokai atsilieka nuo rinkos vidurkių.

Pripažinta išmintis Nr. 2:

„Aš baigiau verslo koledžą ir mes ten studijavome „Efektyvios rinkos teoriją“. Pagrindinė teorijos idėja ta, kad niekas negali pastoviai uždirbti didesnės grąžos nei pati rinka. Kam tada veltui leisti laiką?“

Atsakymas: Taip, taip, yra tokia teorija… Tikrai kam čia gaišti tą laiką? O gi tam, kad daug kartų aplenkti rinką ilgame periode ir nuolatos.

Investicinių fondų reklama remiasi tuo, kad norima įrodyti, jos individualus investuotojas yra viso labo bejėgis šunytis audringame vandenyne.

Antra vertus, juk individualiam investuotojui PAČIAM reikės priimti sprendimus, PAČIAM daryti klaidas, PAČIAM iš klaidų mokytis, PAČIAM džiaugtis nuosavos sėkmės rezultatais.

Būkime drąsūs ir pripažinkim sau tokią tiesą: toli gražu ne kiekvienas ir net ne kas antras ar kas trečias , o dar mažiau žmonių sugeba PATYS priimti sprendimus susijusius su jų pačių finansine (ir bet kokia) ateitimi.

Tokiu atveju „Efektyvios rinkos teorija“ yra palanki investiciniams fondams ir tinginiams, perkančiais tų fondų vienetus. Bet teorija yra teorija. Patiems akademikams būtų pravartu praktiškai ir savarankiškai išbandyti savo studijų objektą. Labai, oi labai būtų nustebinti.

Pripažinta išmintis Nr. 3:

„Finansiniai biuleteniai yra puiki mokymosi priemonė investuotojui, norinčiam pažinti investavimo mokslą ir pasisemti naujų idėjų“.

Atsakymas: JAV finansiniai biuleteniai yra vienas iš nedaugelio patarėjų, kurie si jūsų pinigais „susitvarko“ ne ką geriau nei investiciniai fondai. Be abejo, švietėjiškos biuletenių misijos atmesti negalima.

Mokymasis ir tobulėjimas yra svarbi kiekvieno investuotojo gyvenimo dalis. Pasitenkinimą juk galima gauti ne vien iš investavimo rezultatų, bet ir iš mokymosi proceso.

Tačiau dauguma biuletenių būna parašyti pakankamai atsainiai. Labai retai kuris biuletenis savo strategijos rezultatus sugretina su rinkos rezultatais. Ir dažniausiai jie jums siūlo „karštas dienos/savaitės akcijas“.

Tarsi reikalautų, kad jūsų portfelis irgi keistųsi diena iš dienos. Tačiau nuolatinis akcijų perstumdymas portfelyje tik pridarys jums nuostolių. Vien tik komisiniai kiek surys.

Dar didesnė biuletenių dalis visiškai nepateikia jokios mokomosios informacijos. Analizuojant tokius biuletenius, susidaro įspūdis, kad jų autoriai trokšta, kad tokių biuletenių skaitytojai niekada netaptų pakankamai išsilavinusiais investuotojais ir užsisakinėtų jų biuletenius kiek galima ilgiau.

Pripažinta išmintis Nr. 4:13 sėkmingo investavimo žingsnių. Pirmas

„Finansų rinkų šviesuoliai atlieka didžiulį darbą prognozuodami rinkos judėjimo kryptį, ir verta sugaišti daug laiko, kad įsiklausyti, ką jie kalba“.

Atsakymas: Ne. Nė vienas žmogus nepatvirtino savo sugebėjimo atspėti akcijų kainų kryptį tiksliai ir nuolatos. Stebina tai, kad žmonės vis tiek bando spėti ateitį, o žurnalistai tik pripila alyvos į šią ugnį.

Šiuose sėkmingo investavimo žingsniuose jūs nerasite nieko, kas susiję su prognozavimu. Jei pasiklausyti prognozių, tai niekada nepasieksite tokios grąžos, kokią pasiekia pati rinka. Paprasčiausiai nusipirkite gerų akcijų ir laikykite jas nekreipdami dėmesio kas ką kalba apie tolimesnį rinkos judėjimą.

Pripažinta išmintis Nr. 5:

„Wallstreeto brokerių kompanijos ir jų specialistai yra labai vertingi rinkos dalyviams.

Atsakymas: Taip, taip teigia reklama, o iš tikrųjų – ne. Visų pirma, Wallstreetas nesuinteresuotas jus mokinti. Kuo ilgiau jūs būsite „nepasikaustęs“, tuo daugiau pinigų patikėsite valdyti makleriams. O už pinigų valdymą dar imamas mokestis. Visa finansų konsultavimo industrija paremta tuo, kad jūs neturite žinoti, kaip valdyti savo finansus. Pamenat visai dar neseniai Lietuvos bankų organizuotas „60 min.“ konsultacijas?

Toliau, brokeriams mokate komisinius net ir tada, kai jūsų sandoris būna nuostolingas. Tiesiog mokate jam už kiekvieną savo sandorį. Todėl maklerio pajamos tiesiogiai priklauso nuo jūsų sandorių skaičiaus. O tai jų verslas.

Dauguma žmonių mano, kad jų makleris yra investicinių idėjų generatorius, portfelio valdymo patarėjas, finansinio planavimo padėjėjas.

Realiai, jei jie ir pataria jums, jūs mokate ne už tas paslaugas, o už tai, kad paprasčiausiai prekiaujate per jų įmonę. Ir pinigus jie gauna ne už tai, kad jums gerai sekasi, o už tai, kad prekiaujate dažnai.

Todėl šio straipsnio tikslas yra „priversti“ sprendimus priimti savarankiškai ir prisiimti už juos atsakomybę. Pilną!

Parengta pagal užsienio žiniasklaidą.

Antras sėkmingo investavimo žingsnis.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.