Antradienis, 19 kovo, 2024
Mokomieji Straipsniai

13 sėkmingo investavimo žingsnių. Antras ir trečias

Antras žingsnis. Sutvarkykite savo finansus. Amerikoje atliktas tyrimas parodė, kad amerikiečiai visiškai nesidomi savo pinigais. Ir tuo greitai suskubo pasinaudoti paskolas išduodantys bankai. Jie pastoviai didindavo skirtumą tarp išduodamų paskolų palūkanų ir FED nustatytos palūkanų normos. Pasirodo, kad dauguma amerikiečių ne tik kad nesugeba tą skirtumą rasti, bet, apskritai, nežino kas yra palūkanų norma. Nežinojimas kainuoja daug.

Jei jūs turite kažkiek sunkiu darbu uždirbtų pinigų, neskubėkite iš karto juos investuoti. Norint daryti pirmą pavedimą pirkti akcijas, reikia, kad jūsų finansai būtų sutvarkyti idealiai.

Turima omenyje pinigų srautas. Juk galite būti ir didelis skolininkas, bet jei srautai sutvarkyti, tada viskas gerai. Žodžiu, skubėti niekur nereikia.

Atsikratykite skolos kreditinėje kortelėje

13 sėkmingo investavimo žingsnių. Antras ir trečias

Pirma stotelė. Kokio dydžio gavote mėnesio sąskaitas? Atsiskaitėte grynaisiais ar iš kreditine kortele? Vienas svarbiausių momentų investavime yra tas, kad reikia investuoti laisvus nuo kitų įsipareigojimų pinigus.

Jei jūsų sąskaitos balansas neigiamas, tai pinigai nėra laisvi. Įvertinkim tai paskaičiuodami. Sakysim, jūs atidėjote 5 000 EUR investavimui. Bet jūsų skola kreditinėje kortelėje irgi 5 000 EUR. Ir už tai dar mokate palūkanas.

O jos aukštos. Svyruoja apie 16%-21%. Vadinasi, jūsų investicijos per metus turi uždirbti daugiau nei 16%-21% jau sumokėjus mokesčius.

Realiai jos turi uždirbti dar daugiau. Sutikite, kad ir 16%-21% metinis ROI yra labai solidus. O jums reikia uždirbti dar daugiau, kad galutiniame rezultate nepatirtumėte nuostolio.

Tiek uždirbti per metus akcijų rinkoje yra sudėtinga. Net neskaitykite kitų žingsnių, jei nesusitvarkėte su savo kreditine kortele. Imkite ir nustokite maitinti kredito įstaigas.

Reguliarus santaupų planas

Kita stotelė. Kiek jūs reguliariai atidedate savo ateičiai? Ar esate nustatę sau, kokį procentą nuo gaunamų pajamų atidedate ateičiai? Ar paprasčiausiai tik sumetate į taupyklę tai kas liko neišleista? O gal dar blogiau – pastebite, kad neturite ko atidėti?

Jei nors į vieną klausimą atsakėte teigiamai, tai dar nesate pasiruošę kitam žingsniui. Sumanus investuotojas neinvestuos pinigų, skirtų jų pietums ar mokesčiams už butą. Investuokite tik tuos pinigus, kuriuos uždirbote (gavote kita forma) ir išmintingai neišleidote, išsaugojote. Ir kaip paminėta anksčiau, tai laisvi nuo įsipareigojimų pinigai.

Dažniausiai sutinkamas atidėjimui rekomenduojamas procentas nuo metinių pajamų yra 10%. Gali būti ir 5% ir 15% į metus. Svarbu kad išsiugdytų pastovus taupymo ritmas netgi tada, kai tektų kurį laiką pagyventi ir gerokai kukliau.

Turite sukaupti ir tokią sumą, kad galėtumėte 3-6 mėnesius pragyventi neturint pastovių pajamų. Ši suma turi būti laikoma kiek „atokiau“, sakysim, banko sąskaitoje.

Jei jau užsiimate reguliaru taupymu, verta pasidomėti galimybėmis mažinti savo mokesčius. Lietuvoje tokios galimybės yra naudojantis investicinio gyvybės draudimo ir trečios pakopos pensijų fondų paslaugomis.

Pabandykite pasikonsultuoti su bankininkais, draudimo agentais ir brokeriais. Papildoma informacija tikrai dar niekam nepakenkė. Priešingai, labai gali padėti. Bet svarbiausia dalis yra nepatingėti pradėti taupyti ir tą nuolat daryti. Ateityje būsite sau labai dėkingas.

Kiek galima daugiau sužinokite apie likusius savo finansus

Negalime pasakyti, kokią sumą reikia sukaupti investicijų pradžiai. Daugiausiai įmanoma parodyti, kaip galima pasiekti kiek galima didesnio taupymo ir investicijų rezultato.

Todėl prieš pasiryžtant investuoti pinigus į vertybinius popierius, turite pasirūpinti ir kitais savo gyvenimo finansiniais aspektais. Tai ir vaikų išsilavinimas, draudimas, namo pirkimas, darbas, jūsų bankas, jūsų automobilis. Išvada viena: sutvarkyti finansus, tik po to investuoti.

3 žingsnis. Apibrėžkite savo norus ir įvertinkite rezultatus

Jūs žinote, kur ir kaip dabar žaidžia jūsų mėgstama komanda. Jūs žinote, koks filmas ir kokie aktoriai laimėjo JAV Kino Akademijos prizą ir kuriais metais. Jūs žinote naujausius kompiuterinius žaidimus. Bet jūs nežinote, kaip atrodo jūsų investicijos gretinant su vidutiniais rinkos rodikliais. Tiesa?

13 sėkmingo investavimo žingsnių. Antras ir trečias

Mūsų niekas niekada nemokė, kaip susiskaičiuoti savo investicijų grąžą. Be to, konsultantų ir fondų valdytojai nesuinteresuoti tokiu mūsų mokėjimu. Jiems tai suteikia didelę klaidų laisvę. Jie tikrai netrokšta, kad jūs atkreiptumėte dėmesį į jų veiklos rezultatus.

Jei jūs neturite laiko valdyti savo suinvestuotus pinigus, tai vienas geresnių būdų juos investuoti į indeksinį fondą. Nepirkite akcijų, obligaciją, aukso lydinių ar dar ko panašaus. Investuokite į indeksinį fondą minimus penkiems metams ir „pamirškite“ visam tam laikui.

Tačiau, greičiausiai, jūs turite šiek tiek laiko – šiek tiek daugiau nei kelios valandos per metus – savo investicijų analizei. Ypač jei jūs tikitės didesnės nei vidutiniai rinkos rodikliai grąžos. Analizei neužgaištama tiek daug laiko, kiek gali pasirodyti, o geresni nei rinkos rezultatai nėra kažkas neįmanomo ir tik išrinktiesiems duota. Jūs tai irgi galite. Tai jūsų verslas, tereikia truputį padirbėti.

***

Taigi, mes norime, kad mūsų investicijų grąža būtų didesnė už vidutinius rinkos rodiklius. Kaip jau buvo minėta Pirmame žingsnyje, labai retas investicinis fondas gali tokiais rezultatais pasidžiaugti. Ir tame nieko nuostabaus.

Fondai uždirba, taigi ir motyvacija tik iš to, kad ima mokestį už jūsų pinigų valdymą. O visa kita jiems yra jau antraeilis dalykas. Bent jau tokia išvada peršasi peržiūrėjus jų veikos rezultatus.

Mūsų akimis, pinigai investuoti penkiems ir ilgiau metams negali uždirbti mažiau nei rinka vidutiniškai. Jei jums nepavyko to pasiekti, tai kažkur padarėte klaidą. Jums nereikia daryti kasdieninių analizių, jums nereikia užsiimti rizikos valdymu.

Jums tereikia stebėti savo investicijų ir rinkos elgesį. Tam galite pasirinkti bet kokį tinkamą rinkos informacijos šaltinį (pvz. Fool.com) Neatsisakykit savo tikslų. Jūs tikrai galite pasiekti daugiau nei profesionalūs investicijų valdytojai. Todėl… kitas žingsnis.

Parengta pagal užsienio žiniasklaidą.

Pradžia

Pirmą kartą paskelbta spekuliantai.lt

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.