13 sėkmingo investavimo žingsnių. Įvadas į investavimą baigėsi. 13 dalis
Ką gi, mūsų trumpas įvadas į investavimą jau pasibaigė. Žinoma, jį perskaitę ir pradėję investuoti dar netapsite tobulu investuotoju, toli gražu. Mūsų tikslas buvo parodyti, kaip galima investuoti, parodyti jums kur padėta meškerė ir kur prisikasti sliekų. O kelią į tą stebuklingą ežerą, kur plaukioja auksinės žuvelės (jei netikite pasakomis, tai tada „ežeras, kur plaukioja kilograminiai karpiai, karšiai, unguriai etc.“ ) jau patys susirasite.
Mes jums negalim jo parodyti. Niekas negali. Kiekvienas pats turi tai padaryti. O tas kas randa, tas ir yra tobulas investuotojas. Tačiau taip, kaip čia prašyta, pasiruošę jūs galite būti geriau savarankiškam investavimui nei likę 9 iš 10. Tačiau tai nepadarys jūsų geresniu nei 99 iš 100. Tam reikalinga praktika.
Pradėkite investuoti. Ieškokite žuvingų vietų. Kaip pasidaryti portfelį ir kaip jį valdyti, jums ir penktokas galėtų paaiškinti. Kaip išlikti rinkoje, gali pagelbėti tik pati rinka, t.y. su ja turite susipažinti iš arčiau.
O tada vėl prie knygų, vėl prie skaičiuotuvo, popieriaus ir pieštuko, trumpai tariant, prie kompiuterio mokintis ir skaičiuoti, skaičiuoti, skaičiuoti.
Taip pat skaitykite:
Išnagrinėkite investavimo pagrindus
Svarbiausia, kur jūs galite pralenkti 99 investuotojus iš 100, yra gerai išmanyti iš ko susideda bendrovių finansinių ataskaitų skaičiukai. Neužtenka pasiimti Pelno-nuostolių ir balanso lenteles, pasiimti skaičius, išsivesti rodiklius, pasižiūrėti dinamiką ir manyti, kad jau viską gerai žinai apie tą bendrovę. Bet būtent tai žino visi 100 investuotojų.
Tai ko gi dar trūksta? To, kas ir vadinama išmintingu investavimu. Niekada nepamirškite, kad Tarptautinis Apskaitos Standartas (TAS) nereglamentuoja, kaip ataskaitose turėtų būti rašomi skaičiukai. TAS reglamentuoja prielaidas, kuriomis remiantis finansistas parašo tokius, o ne kitokius skaičiukus ataskaitoje. Vadinasi, skaičius galima įrašyti BET KOKIUS.
Jei kotiruojamos biržoje bendrovės vadovybė nusprendė kiek pagerinti ataskaitos skaičiukus, tai bendrovės finansininkas remdamasis TAS reglamentu bei logika, parašo tuos reikalingus skaičiukus.
Jis nepamiršta, kad viskas turi būti teisiška ir logiška. Pavyzdžiui, jei bendrovė nusprendžia, kad jai ketvirčio pelnas turėtų būti šiek tiek gražesnis, sugalvoja pailginti turto nusidėvėjimo terminą (o kodėl gi ne, krizė, po krizinis laikotarpis. Koks nors konvejeris atsipirkinės ilgiau nei planuota, o sumažėjus pajamoms artimiausiu metu nenusimato ilgalaikių investicijų. Todėl logiška pailginti tokio turto nusidėvėjimo terminą.)
Pelnas lentelėje automatiškai padidėja, nors realiai pinigų daugiau neatsirado. Todėl jūs turite skaityti ne tik lenteles, bet ir paaiškinimus, iš kur tie skaičiai atsirado. Mes garantuojam, kad paaiškinimus skaito tik 1 iš 100.
Panašiai ir su technine analize. Pati analizė remiasi išvestiniais indikatoriais. Va čia jūs turėsite ką veikti. Jei naudojate indikatorius, tai tiesiog privalote žinoti, kaip jie sukonstruoti, kokia formulė, ką jie matematiškai reiškia, kokius signalus sukuria ir ką su tais signalas daryti.
Neužtenka forumuose išskaityti, kad RSI virš 70, vadinasi, rinka “perpirkta”. Jei panagrinėsit grafikus, taip, toli gražu, ne visada būna. Atsakę į aukščiau pateiktus klausimus ir gerai su jais susipažinę ir įvaldę (o čia jau reiks daug praktikos), jūs būsite ne 1 iš 100, o 1 iš 1000.
Panagrinėkite siūlomų investavimo strategijų įgyvendinimą
Mes čia pasiūlėme kelias strategijas, tačiau jūs turite teisę abejoti jų efektyvumu. Todėl galima susikurti virtualų portfelį ir pasižiūrėti, kiek efektingos siūlomos strategijos. Jums gali ir daugiau kas nors pasiūlyti, sakysim, makleris ar asmeninis bankininkas.
Pratestuokite ir tai. Mūsų patirtis sako, kad labai mažai kas investuotų savo pinigus į savo siūlomas strategijas. Mes gi siūlome tai, ką jau esam išbandę. Bet vis tiek – pratestuokit.
Generuokite investavimo idėjas
Pagaliau patys būkite idėjų generatoriais ir portfelių strategais. Dabar pilnas internetas informacijos apie viską ir iš visur. Rasite ne tik idėjų, bet ir medžiagos analizei. Bet ir čia mes duosime svarbų patarimą. Jei jau kuriate patys investavimo idėjas, tai neskaitykite, kokias idėjas siūlo visokio plauko analitikai, kurių pilnas internetas.
Čia kaip su muzika, jei klausaisi melodijos, tai antros melodijos jau nebepasiklausysi tuo pačiu metu. Pirmos irgi… Prisiminkit tai!
O dabar viską apjunkite
Žinote kuo sėkmingas investuotojas skiriasi nuo „looserio“? (perfrazuojant patį W.Buffettą, jei nežinote, tai jūs ir esate „looseris“ ). Juokas juokais, o jei rimtai, tai išmintingas investuotojas mato visumą, mato priežasties ir pasekmės visatą.
Norit būti Išmintingu, sėkmingu, vienu iš tūkstančių, reikia DAUG DIRBTI!
O nevykėlis tesugeba sugaudyti kažkokius fragmentus, net nesuprasdamas, ką jie reiškia. Išmintingas investuotojas sudėlioja vitražą ir džiaugiasi jo šviesa, nevykėlis sudaužo ir tuos stiklo gabaliukus, kuriuos atsitiktinai nusistvėrė.
Todėl išvada visų šitų Žingsnių bus pati liūdniausia, kokią tik galima padaryti: Norit būti Išmintingu, sėkmingu, vienu iš tūkstančių, reikia DAUG DIRBTI! Bet čia pats ir pralinksminsime: daug dirba tik vienas iš tūkstančių. Tai ir būkite juo!
Sėkmės!
Visi straipsniai čia.
Pirmą kartą paskelbta Spekuliantai.lt
You must be logged in to post a comment.