Šeštadienis, 20 balandžio, 2024
Mokomieji Straipsniai

13 sėkmingo investavimo žingsnių. Vienuoliktas

Laužančios taisykles bendrovės. Šitos strategijos pagalba mes ieškosim mažos kapitalizacijos bendrovių ir tų, kurios „laužo taisykles“. Tokios bendrovės gali duoti pačią didžiausią grąžą, kokią tik galima pasiekti biržoje. Toks investavimas patartinas labiau patyrusiems ir drąsiems investuotojams. O naujokai turi labai gerai įsisąmoninti, su kokia rizika teks susidurti.

Pradžia

„Laužančių taisykles“ investavimo strategija – tai sąmoningas didelės rizikos priėmimas. Bet su galimu dideliu pelnu. Todėl tokios akcijos gali sudaryti tik mažą bet kurio portfelio dalį.

Nes jūs galite ne tik patirti nuostolių šiose pozicijose, bet ir apskritai netekti pinigų. Problema dar ir ta, kad tokios strategijos negalima laikyti nei ilgalaike, nei trumpalaike. Tai greičiau kometų medžiojimo strategija. Sušvito danguje, fiksavom pelną ir vėl ieškom naujos. Paprastai toks „sužibėjimas“ toje pačioje pozicijoje nepasikartoja arba pasikartoja retai.

Kažkokių taisyklių ar šablonų, analizės metodų šiai strategijai nėra. Čia galima rasti tik jau šią strategiją išbandžiusiųjų patarimus. Tai vis geriau negu nieko, gal net ir vertingiau už bet kokias analizes:

1. Bendrovė turi būti pati geriausia ir pirmaujanti svarbiame ir besivystančiame sektoriuje.

Esmė rasti ne tokią kompaniją, o tokį sektorių. Žirklių kairiems gamybos sektorius nėra besivystantis sektorius, nors čia rasite ir mažų, ir perspektyvių, ir pirmaujančių bendrovių. Elektroninė komercija, kompiuterių ir kitos elektronikos sektoriai laikomi besivystančiais sektoriais. Savu laiku Amazon.com ir Dell Computers buvo laikomi „taisyklių laužytojais“

O Starbucks pavyzdys rodo, kad laužyti taisykles galima ir įprastuose sektoriuose.

2. Kompanija turi aktyviau nei konkurentai vystyti verslą, ginti patentus, būti lyderiai arba turėti mažai konkurentų.

Pavyzdžiais buvo Wal-Mart, Amgen, Microsoft. Šiandien tokios kompanijos pavyzdys, be jokių abejonių, yra Tesla Inc. Ir ji dar labiau laužo standartus: neseniai leido naudotis visais savo patentais.

13 sėkmingo investavimo žingsnių. Vienuoliktas
Tesla Inc.

3. „Laužančią taisykles“ kompaniją turi pripažinti rinka.

T.y. jos akcijos kaina turi augti. Vienas geriausių pripažinimo indikatorių yra RSI ties 90 ar aukščiau.

4. Ieškokite bendrovių su gerais vadovais ir stipriu palaikymu.

Nucor su vadovu Ken Iverson tapo plieno gamintojų lyderiu po to, kai įdiegė revoliucinius pakeitimus bendrovėje. Intuit su vadovu Scott Cook akcentavo veiklą į paslaugas vartotojams. Tai leido programinės įrangos gamintojui tapti savo sektoriaus gigantu. O bendrovę eBay palaiko bendrovių Starbucks ir Sun Microsystems vadovybės. Tokių pavyzdžių dar vis galima rasti.

5. Ne ką mažiau svarbus, o gal ir pats svarbiausias, yra tas faktorius, kad bendrovė turi būti populiari ir vartotojų rate.

Jei jūsų portfelis sudarytas iš DOW dividendinių ir „nustatančiųjų taisykles“ akcijų, tai „laužančių taisykles“ akcijos suteiks jūsų portfeliui „pikantišką skonį“.

Sunkiau rasti geresnį pavyzdį nei – ir vėl ji – Starbucks.

13 sėkmingo investavimo žingsnių. Vienuoliktas
Starbucks

6. Geras ženklas yra, kai finansų ir masinės informacijos priemonės, pilnai neįvertinusios situacijos, bendrovės akcijas laiko pervertintomis.

(Vienas geriausių antiindikatorių yra Barron’s „vedamasis“. Kai tik Barron’s paklausia apie America Online: „Kaina greitai kris?” – tai labai gerai. Kai Barron’s rekomenduoja: „Parduoti skubiai!” – tiesiog nuostabu.) Daugiau informacijos apie „taisyklių laužytojus“ galima rasti atitinkamuose forumuose. Taip pat pravartu perskaityti knygą The Motley Fool’s Rule Breakers, Rule Makers .

Jei jūsų portfelis sudarytas iš DOW dividendinių ir „nustatančiųjų taisykles“ akcijų, tai „laužančių taisykles“ akcijos suteiks jūsų portfeliui „pikantišką skonį“.

Investavimo į mažos kapitalizacijos įmonių akcijas privalumai.

Nepriklausomai nuo to, ar jūs nuspręsite kurti „laužančiųjų taisykles“ akcijų portfelį, jums taip pat labai pravartu įtraukti į jį ir mažos kapitalizacijos bendrovių akcijas. Pagrindinė priežastis, kodėl mažo kapitalizacijos bendrovės yra patrauklios, ta, kad Instituciniai investuotojai (ypač KIS) yra apriboti transakcijose su tokiomis bendrovėmis.

T.y. stambūs rinkos žaidėjai negali laibai „įsižaisti“ su šiomis akcijomis. O tai itin patrauklu individualiam investuotojui. Esmė ta, kad jei fondas nori įsigyti daug tokios bendrovės akcijų, pradžioje turi įsigyti dalį akcijų (perkamas didelis paketas), po to prašyti VPK (SEC) leidimo šį paketą padidinti. Pirmas užsipirkimas reikšmingai pakelia akcijos kainą.

O kol gaunamas VPK leidimas, individualūs investuotojai laisvai spėja prisipildyti savo portfelius iki kito fondo užsipirkimo. Taip pat svarbus faktorius yra tas, kad didžiausia akcijų dalis priklauso pačios kompanijos vadovams. Šie, be abejo, yra suinteresuoti gerai dirbti ir kelti akcijos kainą.

Kitas pliusas: tokių bendrovių augimas, paprastai, būna daug spartesnis už blue chip augimą. Greitai augantys pelnai, greitai augina ir akcijų kainas.

Mažos kapitalizacijos bendrovių akcijų trūkumai

Šis metodas ne visiems tinka. Mažų mažiausiai, jūs turite gerai išmanyti tokių bendrovių balansus; antra, patartina turėti bent kelių metų investicinę patirtį. Naujokams geriau neprasidėti su tokiomis bendrovėmis – pirma tris pūdus druskos suvalgykit investuodami į solidžias kompanijas. Jei jūsų tikslas yra atiduoti skolas ar uždirbti dideliam pirkiniui, tikrai neinvestuokite (geriau visai neinvestuoti, tokiu atveju) į mažos kapitalizacijos bendroves. Šias lėšas jūs galite labai greitai prarasti.

Kitas trūkumas yra laiko stoka. Surasti gerą mažos kapitalizacijos bendrovę, reikia sugaišti labai daug laiko. O jei suradote ir nupirkote, tai reikia labai atidžiai stebėti poziciją. Žodžiu, didelės laiko sąnaudos yra didžiulis minusas šiam metodui. Dar vienas svarbus aspektas yra jūsų rizikos valdymas. Jei vengiate akcijų su dideliais svyravimais per dieną, geriau nepirkti mažos kapitalizacijos bendrovių akcijų.

Dideli svyravimai greitai sudegins jūsų portfelį per stop loss‘us, jei prieš tai negausite infarkto. Pasirinkite ramią DOW strategiją ir viskas bus gerai.

Straipsnis pirmą kartą paskelbtas Spekuliantai.lt.