2015 m. rugsėjo mėnesio nekilnojamojo turto rinkos aktyvumo duomenys

Nekilnojamojo turto rinkoje praėjusį mėnesį vėl karaliavo butų pardavimai, išaugę didžiuosiuose miestuose ir aplink juos sudarytų sandorių sąskaita.

Preliminariais Registrų centro duomenimis, praėjusį mėnesį Lietuvoje sandoriais perleista iš viso 9,9 tūkst. nekilnojamųjų daiktų. Tai yra 5,4 proc. daugiau, nei rugpjūtį. Šis rugsėjis 6 proc. lenkia ir 2014 m. pirmąjį rudens mėnesį, kuomet perleista 9,4 tūkst. pastatų, patalpų bei žemės sklypų.

Rugsėjį sandoriais perleista beveik 2,9 tūkst. butų. Tai yra 14,5 proc. daugiau, nei paskutinį vasaros mėnesį, ir 8,1 proc. daugiau, nei rugsėjį pernai. Šiuos rezultatus aukštyn timptelėjo ryškiau išaugę pardavimai didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Vilniuje, Kaune bei Klaipėdoje sandoriais perleistų butų skaičius lyginant su rugpjūčiu augo 18,4 proc.

Kito būsto rinka rugsėjį buvo ramesnė. Pirmąjį šio rudens mėnesį parduoti ar kitaip perleisti 828 gyvenamieji namai ? 8,9 proc. mažiau, už rugpjūtį, ir 6,5 proc. mažiau, už pernykštį rugsėjį. Sodo namelių praėjusį mėnesį perleista tik 55, kai rugpjūtį ? 72 nameliai.

Praėjusį mėnesį savininkus pakeitė 4,8 tūkst. žemės sklypų. Taigi šiame NT rinkos segmente rugsėjis šiek tiek pralenkė rugpjūtį (perleista 4,7 tūkst. sklypų). Lyginant su tuo pačiu mėnesiu pernai, šis rugsėjis 9,7 proc. aktyvesnis.

Šaltinis: Registrų centras

Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: