2018 m. sausio mėnesio NT rinkos aktyvumo apžvalga

NT rinkos aktyvumas

Metų pradžiai būdingas nekilnojamojo turto rinkos atokvėpis buvo jaučiamas ir pirmąjį 2018-ųjų mėnesį. Vis dėlto, rinkos dalyviams jis pasireiškė skirtingai: nors nupirktų butų skaičius praėjusį mėnesį buvo mažiausias nuo pat 2016 m. sausio, šių metų pradžioje pakankamai aktyvūs išliko šalies namų pirkėjai.

Negalutiniais Registrų centro duomenimis, pirmąjį šių metų mėnesį šalyje pardavimo sandoriais perleista 7 840 pastatų, patalpų ir žemės sklypų.

Tai 22,5 proc. mažiau nei praėjusių metų gruodį ir 3,9 proc. mažiau nei 2017 m. sausį, kai pirkėjai įsigijo atitinkamai 10 120 ir 8 160 nekilnojamųjų daiktų.

Būstai

2018 m. sausio mėnesio NT rinkos aktyvumo apžvalga
Asociatyvus pav.iš interneto.

Per pastarąjį mėnesį savininkus Lietuvoje pakeitė 2 374 butai. Tokie mėnesio butų pardavimų rodikliai – žemiausi per pastaruosius porą metų.

Nuo 2017 m. pabaigos rezultatų jie atsiliko 12,9 proc., o lyginant su pernykščio sausio pardavimais, buvo 2 proc. mažesni.

Tuo metu pernai augusi šalies individualių namų rinka išliko aktyvi ir pirmąjį 2018 m. mėnesį – per šį laikotarpį šalyje įsigytų namų skaičius siekė 669.

Nors tai yra beveik penktadaliu mažiau lyginant su gruodžio rezultatais, praėjusių metų pradžioje fiksuotus rodiklius šiųmečiai sausio pardavimai lenkia 11,9 proc.

Vilnius

Vilniuje savininkus pakeitė 757 butai. Per mėnesį jų pardavimai smuktelėjo 15,4 proc., o lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, buvo 7,8 proc. mažesni.

Praėjusį mėnesį sostinėje taip pat įsigyti 66 individualūs namai. Pastarasis rodiklis vos keliais vienetais žemesnis nei gruodį, o praėjusių metų sausio rezultatus viršija penktadaliu.

Regionai

Sausiui nebūdingu aktyvumu išsiskyrė Kauno būsto rinka. Per pirmąjį metų mėnesį šiame mieste pirkėjai įsigijo 333 butus ir 66 namus, o tai yra atitinkamai 3,3 proc. ir 69,2 proc. daugiau nei praėjusių metų pradžioje. Palyginimui, gruodį Kaune buvo parduota 360 butų ir 76 namai.

Po itin aktyvių 2017-ųjų, didesnis atokvėpis buvo jaučiamas žemės sklypų rinkoje. Iš viso per pastarąjį mėnesį Lietuvoje sandoriais buvo perleisti 3 508 sklypai – trečdaliu mažiau nei gruodį ir 10,9 proc. mažiau nei pernai sausį.

Papildoma informacija:

Tirdamas Lietuvos nekilnojamojo turto rinkos aktyvumą, Registrų centras apibendrina pirkimo sandorių duomenis. Pirkimo sandoriams priskiriamas pirkimas iš fizinio ar juridinio asmens tiesiogiai, varžytynėse, lizingu ar išsimokėtinai ir pastatyto objekto perdavimas užsakovui pagal statybos rangos sutartį, nepriskiriami – valstybinės žemės pirkimo sandoriai.

Šaltinis: Registrų centras

Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: