3-ačiasis Ars Via aukcionas ruošia sensaciją

3-ačiasis Ars Via aukcionas

3 ARS VIA aukciono rinkinys, kaip ir ankstesnieji, turtingas ne tik tapybos bei grafikos kūriniais, bet ir senosiomis knygomis, stiklo ir sidabro dirbiniais, įvairiomis kolekcinėmis vertybėmis.

Šiame aukcione, artėjančio Lietuvos atkūrimo šimtmečio proga ypatingas dėmesys skiriamas su šalies istorija bei kultūra susijusiems meno kūriniams bei kolekciniams objektams.

3-ačiasis Ars Via aukcionas – Sensacija

Ypatingas trečiojo ARS VIA aukciono kūrinys-sensacija, puošiantis visą aukciono kolekciją – XIX a. vidurio atstovo Napoleono Ylakavičiaus (1811–1861) tapybos darbas „Moters portretas“, 1852 m.

N. Ylakavičiaus kūrybos pavyzdžiai Lietuvoje itin reti (Lietuvos dailės muziejuje saugomas vienas kūrėjo 1852 m. tapybos darbas „Autoportretas“).

Dailininko nutapytas „Moters portretas“ puikiai papildo XIX a. Lietuvos dailės aukso fondą ir užima deramą vietą šalia tokių kūrėjų kaip Vincentas Slendzinskis, Karolis Rafalavičius, Vladislovas Neverovičius, Kanutas Ruseckas ir kt. darbų.

Dėl šios priežasties išties džiaugiamės galėdami Jums pristatyti šį įstabų kūrinį.

„Neramios sielos dailininko, 1831 m. sukilimo dalyvio palikimas grįžta į Lietuvą. Paryžiuje sukurtas

3-ačiasis Ars Via aukcionas ruošia sensaciją
NapoleonasYlakavičius, Moters portretas. 24 000 EUR
Šaltinis: Ars Via

moters portretas – vertingas brandžiojo laikotarpio Napoleono Ylakavičiaus kūrybos pavyzdys, atspindintis jam būdingą tapybos pobūdį.

Nežinomos moters, greičiausia iš dailininkui artimos aplinkos, portretas pasižymi XIX a. viduriui būdinga mišria akademistine ir realistine maniera, turi bydermejerio stiliaus bruožų, pasireiškiančių kamerine nuotaika, neįmantrios ir jaukios namų aplinkos fiksavimu.

Paveikslas išsiskiria natūralia moters poza, kruopščiu akademiniu piešiniu, gyva veido išraiška, glotnia tapysena, lygiu paviršiumi, santūriu koloritu, jautriai nutapytomis detalėmis. […]

Dailininkas meistriškai perteikia ne tik panašumą, bet ir vidinę psichologinę portretuojamosios būseną. […] Jis įdomus ne tik meniniu požiūriu, bet ir kaip istorinis bei kultūros artefaktas – naujai atrastas nežinomas darbas iš negausaus, po Europą išsklaidyto N. Ylakavičiaus kūrybinio palikimo.“ (Dr. L. Natalevičienė)

Klasicizmas

Be Napoleono Ylakavičiaus darbo, pirmajame skyriuje Jūsų laukia klasicizmo atstovo Pranciškaus Smuglevičiaus, raižytojo Antano Perlio, Gotlibo Kislingo ir kitų dailininkų kūriniai.

Šiame skyriuje pateikiamas ir ypatingus jausmus Vilniui puoselėjusio Juozapo Kamarausko tapybos darbas „Vilniaus pilis“, 1895 m., vaizduojantis medžių apsuptyje skendinčią Aukštutinę pilį, bei XIX a. pab. Kazimiero Mordasevičiaus pastelė „Mergaitės portretas“.

Lietuvos dailė

Antrasis aukciono katalogo skyrius skiriamas XX a. Lietuvos dailei. Čia sutiksite tokių kūrėjų kaip Juozas Mikėnas, Jonas Rimša, Vytautas Kasiulis, Kazimieras Žoromskis, Jonas Čeponis ir kt. darbus.

Rankraščiai, dokumentai ir nuotraukos

Aukciono katalogo skyriuje „Rankraščiai, dokumentai ir nuotraukos” Jūsų laukia dar vienas ypatingas lotas –fotonuotrauka „Lietuvių konferencija Vilniuje 1917 m. rugsėjo 22 d.“

Tai išties neeilinis Lietuvos istorijos artefaktas, liudijantis pirmuosius mūsų šalies žingsnius nepriklausomybės link.

Lietuvos valstybingumo kūrimą atspindi ir XX a. 3-ajame dešimtmetyje JAV išleistas plakatas „Laisva neprigulminga Lietuva“, medinis bareljefas „Lietuva Tėvyne mūsų…“ ir daug kitų lotų.

Tikimės, jog aukciono rinkinys sudomins ir vertingų senųjų knygų gerbėjus, taip pat visus besidominčius šių dienų tapybos ir grafikos tendencijomis, kurias kaip ir ankstesniuose ARS VIA aukciono kūrinių rinkiniuose, reprezentuoja Vilniaus dailės akademijos auklėtinių darbai.

Aukciono kataloge išvysite ir įstabią sidabro dirbinių kolekciją bei elegantiškų, art deco stiliaus, stiklo dirbinių pavyzdžių. Katalogą rasite čia.

Nuoširdžiai tikimės, jog trečiajame ARS VIA aukcione atrasite širdžiai mielą kūrinį ar kolekcinę vertybę, ne tik papildysite savo kolekciją, bet ir jaukiai bei maloniai praleisite laiką.

ARS VIA aukcionas vyks 2017 m. gruodžio 7 d., ketvirtadienį, 18.00 val. Vilniaus dailės akademijos Anastazijos ir Antano Tamošaičių galerijoje ,,Židinys” (Dominikonų g. 15, Vilnius).

Susitikime ARS VIA aukcione!

Šaltinis: Ars Via.

Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: