Šeštadienis, 9 gruodžio, 2023
Alternatyvus Investavimas

3 reti ir vertingi kolekcionuojami pašto ženklai

Reti pašto ženklai gali būti protinga investicija, ne tik kaip įdomus pomėgis, kurį galima perduoti vaikams kaip pramogą. Tai padeda suprasti istoriją ir yra kaip investavimo į savo aistrą dalis. 1845 m. pradėjus taikyti išankstinio apmokėjimo pašto mokesčius ir vėliau leisti pašto ženklus, tokius, kokius juos žinome šiandien, žmonės galėjo lengvai išsiųsti paštą ir būti užtikrinti, kad jis bus pristatytas.

Pašto ženklai galėjo būti naudojami dėl funkcionalumo, tačiau kolekcininkai pamėgo ir ryškius portretus, ir pašto ženklų teikiamą stabilumą. Nors galite pradėti rinkti kolekciją taip pat lengvai, kaip patikrinti savo pašto dėžutę, retų pašto ženklų kolekcijos kūrimas reikalauja šiek tiek daugiau planavimo.

Jei esate pasirengęs iš esmės įsitraukti į retus pašto ženklus, žinokite, kad pradėti yra „brangu”. Tačiau su laiku jūs turėsite vertingą, laiko patikrintą pašto ženklų kolekciją, kurios vertė tik augs.

Apversta Jenny (The Inverted Jenny)

3 reti ir vertingi kolekcionuojami pašto ženklai
The Inverted Jenny, Source: Wikimedia Commons 

Tai vienas iš žinomiausių pašto ženklų istorijoje ir vienas iš, galimai, rečiausių pašto ženklų. Šiame ženkle buvo apverstas Pirmojo pasaulinio karo laikų lėktuvo JN-4HM mėlynas rašalinis antspaudas. Ši klaida buvo viename 100 pašto ženklų lape. Nors liko du blokai po 4 ženklus, aukcionuose dažniausiai pasirodo pavieniai pašto ženklai, o paskutinio pardavimo metu už 24 centų nominalo pašto ženklą buvo sumokėta daugiau nei 1.3 milijono dolerių.

Pašto ženklas buvo išleistas 1918 m., pažymint oro pašto ryšio tarp Vašingtono, Filadelfijos ir Niujorko atidarymą. Antspaude pavaizduota dvisparnė Curtiss Jenny, kuri tuo metu gabeno paštą oru.

Benjamin Franklin. Ankstyvieji leidimai

3 reti ir vertingi kolekcionuojami pašto ženklai
1847 5 Cent Benjamin Franklin Stamp, Source: Wikimedia Commons 

Nors Benjaminas Franklinas niekada nebuvo prezidentas, jis užima ypatingą vietą JAV pašto istorijoje. Jis ne tik tarnavo kaip pirmasis JAV pašto viršininkas, bet ir kaip Didžiosios Britanijos karūnos kolonijų pašto viršininkas, vaidino labai svarbų vaidmenį renkant žvalgybos informaciją.

Franklino indėlis į filateliją buvo pripažintas jo portretu ant pašto ženklų, pradedant nuo seniausių pašto ženklų, išspausdintų 1847 m. Šis ženklas laikomas vienas pirmųjų JAV pašto ženklų, išleistas liepos 1 d. 3 600 000 vnt. tiražu. Pirmą kartą ženklas panaudotas laiškui iš Hyde Park į Niujorką siuntimui (apie 300 mylių):

vertingi kolekcionuojami pašto ženklai

Reti Havajų misionierių pašto ženklai

vertingi kolekcionuojami pašto ženklai
1851 Hawaiian Postage Stamp, Source: Wikimedia Commons 

San Francisko ir Honolulu pašto skyriuose XIX amžiuje buvo didelis srautas laiškų pirmyn ir atgal. 1851 m. buvo pagaminti prastai atspausdinti 2 ir 5 centų nominalo pašto ženklai, kad salų misionieriai galėtų rašyti į namus. Šiandien yra žinoma mažiau nei dvidešimt egzempliorių iš bet kurio nominalo, o pavyzdžiai kainuoja daugiau nei 200 000 USD.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d