5 Contrarian investavimo taisyklės, kurių jūs galėjote ir nežinoti

Žodis ‘Contrarian’ neturi tinkamo Lietuvių kalboje atitikmens, galinčio apibūdinti šį investavimo stilių. Realiai tai toks investavimo stilius, kai investuotojas eina prieš rinką. „Ėjimas prieš rinką“ irgi ne visai tikslus. Juk mes žinome, kad jei eisi prieš rinką, prieš trendą, tai greitai patirsi didelius nuostolius ir būsi išmestas iš žaidimo.

Todėl tikslus Contrarian tampa gana grandioziškas. Tai ėjimas prieš rinką tam tikru momentu. Realiai toks investavimo stilius siekia gauti aukščiausia investicinį pajamingumą. Contrarian mano, kad kai jums sakoma, kad rinkos kyla, tai reiškia, kad visi, ypač sakantieji, yra pilnai suinvestavę ir perkamoji galia rinkoje jau išsekusi.

Vadinasi, kai siūloma pirkti, gali reikšti, kad rinka pasiekė savo piką. Tokiu atveju Contrarian investuotojo taktika yra eiti prieš rinką. Ir kai masė investuotojų, dar skatinama ‘analitikų’ pirkti, subėga į rinką, susidaro sprogstamasis mišinys – kainų burbulas išpūstas, o rinkoje pilna – atleiskit už nevyniojimą į vatą – avinų.

Contrarian investuotojas pradeda veikti tada, kai kylančioje rinkoje godumas nustelbia riziką, o krentančiose rinkose panika pasiekia stadiją „parduoti už bet kokią kainą„.

Būkite bent truputėlį tokiu investuotoju ir VIX indeksas jums į rankas! Ir nepamirškite pagrindinių taisyklių.

Kiekvienas sumanus investuotojas bent per nago juodymą turi būti Contrarian investuotoju

Taisyklės

1. Kai jau laikraščiai, TV ar internetas jau pilnas apie tai, ką reikia pirkti ir kaip gerai tą pirkti, reiškia, kad trendas jau baigėsi.

Žiniasklaidai tai naudinga, ‘karštos’ ir madingos naujienos joms reiškia ‘klikabilinius’ straipsnius. Tai toks jų verslas. Ir nieko bendra su geru patarimu jums neturi.

Todėl tikrai neverta skaityti ir, tuo labiau, pagal tai priimti investicinius sprendimus. Nebent priešingus – pirkti bilietą į traukinį, važiuojantį į kitą pusę.

Rinkose, kur kaina pasikeičia per sekundės dalis po naujienos paskelbimo, informacija iš finansinio TV kanalo būna beviltiškai pasenusi ir ne tik kad nenaudinga, bet gal būt ir žalinga.

Taip kad, skaityti ir klausyti galima, bet jaudintis dėl perskaityto ar išgirsto tikrai nereikia.

5 Contrarian investavimo taisyklės, kurių jūs galėjote ir nežinoti

2. Pirk, kai visi nori parduoti ir parduok, kai visi nori pirkti.

Iš principo tai reiškia pirkti pigiai ir parduoti brangiai. Kas įdomiausia, atseit, visi investuotojai ir spekuliantai laikosi šios strategijos.

Bet koją mums pakiša elementari žmogiškoji psichologija. Sunku atsilaikyti masinio bumo pirkti, dar sunkiau atsilaikyti panikos metu išsipardavime.

O čia dar reikalaujama daryti priešingai!.. Siaubas ir tiek!!!

Bet tai auksinė Contrarian investuotojo taisyklė. Pasitreniruokite praktiškai. Ne taip sunku pradėti eiti prieš srovę, kai žinai ką darai ir moki valdyti riziką.

3. Niekas nemato burbulo, jei nuo šio priklauso investuotojo pajamos.

Investuotojai greitai pamiršta istoriją ir tuos nuostolius, kuriuos patyrė per praėjusios burbulo sprogimą. Jie vėl ir vėl pučia naujus burbulus.

Ir jei jūs kam nors pasakysite, kad yra išpūstas burbulas, rizikuojate būti išvadintas kvailiu. Iš tikrųjų, burbulo metu galima uždirbti neblogus pinigus.

Ir tas, kas uždirbo greitą ir gerą pelną, tikrai neklausys jūsų, nes jam dabar sekasi, dabar jis ‘ant bangos’. Klausimas tik, ar jam pavyks tą pelną išlaikyti, kai rinka staiga apsivers.

Rinkoje išsilaiko ne tas, kuris burbulo pagalba užsidirba daug pinigų, o tas, kuris stabiliai ir nuolatos uždirba pinigus. Nebūtinai pačius didžiausius. Svarbu stabilius.

Uždirbti pinigus kilimo metu gali kiekvienas kvailys. Uždirbti pinigus nuolatos – duota ne kiekvienam. O va Contrarian investuotojui tai norma.

4. Neklausykite patarimų ir rekomendacijų, netikėkite akcijų analizėmis ir tyrimais.

5 Contrarian investavimo taisyklės, kurių jūs galėjote ir nežinoti
Asociatyvus pav. iš interneto

Na, čia aš kertu šaką, ant kurios pats sėdžiu. Bet kaip jau žinome, žmonės reikia palaikymo sprendimų priėmime, taip pat ir investicinių.

Todėl investavimo idėjos, patarimai, rekomendacijos ir analizės yra labai populiarios.

Bet svarbiausia yra turėti savo nuomonę. Tiesą pasakius, rinka nemoka jums, kad jūs sutinkate su kieno nors nuomone arba kas nors palaiko jūsų nuomonę; rinka nemoka jums užtai, kad jūs atkartojate kieno nors idėjas.

Rinka jums moka už tai, kad jūs esate teisūs tada, kai dauguma dar nemato realaus vaizdo. Net matydama akcijų kainos kritimą, minia gali teigti, kad tai tik maža korekcija, o bulių rinka dar nesibaigė.

5. Kas akivaizdu jums, nebūtinai akivaizdu kitiems.

Jei jūs manote, kad rinkos turi verstis, nes išpūstas burbulas ar instrumentai nepelnytai nuvertinti, tai nereiškia, kad tuoj pat ar labai greitai rinkos ir versis, nors jūs ir esate absoliučiai teisus.

Pačios rinkos ir masių mąstymas yra žiauriai inertiški. Turi praeiti gana reikšmingas laiko tarpas, kol visi pamatys, kad kažkas pasaulyje/rinkose pasikeitė ir tik tada pakeis savo elgesį.

Todėl Contrarian investuotojui svarbi kantrybė, disciplina ir tikėjimas savo teisumu. Tik nereikia kraštutinumų. Contrarian investuotojas taip pat žmogus ir taip pat klysta.

Tik jis, kaip ir bet kuris kitas sumanus investuotojas sugeba valdyti kapitalą ir patiriami nedideli nuostoliai reikšmingos įtakos jo pelningumui neturi.

Ką Contrarian daro? Kol yra trendas, tol pozicijas galima laikyti jame. Kodėl gi neleisti sau užsidirbti? Bet jei jis mato galimą trendo apsivertimą, tai jis jam būna pasiruošęs kiekvieną akimirką, o ne svaigsta, kaip čia jam gerai sekasi uždirbti ir dabar tai bus amžinai.

Ir kas svarbiausia, trendai verčiasi visiškoje tyloje. Niekas apie tai nekalba, o tik Contrarian žino ir mato. Triukšmas prasideda tada, kai naujas trendas jau būna įsisenėjęs ir istorija vėl pradeda kartotis.

Tik Contrarian investuotojas šelmiškai šypsosi į ūsą.

Ir jūsų valia, kuo pasirenkate būti rinkose.

Pabaigai

Kiekvienas sumanus investuotojas bent per nago juodymą turi būti Contrarian investuotoju. Neklauskite kodėl. Paprasčiausiai, todėl kad!

Šaltinis: ADVFN.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: