5 minutės iki Krizės. Atgalinis skaičiavimas pradėtas

5 minutės iki Krizės. Prieš 10 metų pradėtas nulinių ir net neigiamų bazinių palūkanų ciklas pasaulinei procentinės paradigmos ekonomikai yra tiksinti bomba. O sugriežtėjęs valstybinis reguliavimas yra tik katalizatorius šiam procesui. Ir jei rinkos dar pačios su mažomis palūkanomis susibalansuotų, tai politikų veiksmai pridarys bėdų. O gal jau ir pridarė?..

Kinijos pramonė įsijungė stabdžius ir naftos kainos iš karto nėrė į dugną, nežiūrint OPEC pastangų tas kaina laikyti aukštai. O kiniečių pramonės rodiklio užtenka, kad viso pasaulio investuotojai pradėtų jaudintis dėl to paties viso pasaulio ekonomikos.

Nors dar vakar naftos kaina kilo tokiu pačiu tempu į viršų, kai buvo „atidėtas“ Muitų karas. Bet tai niekur nedingo. Ir kaip Damoklo kardas kabo ne tik virš naftos rinkos, bet ir akcijų, ir obligacijų. Na, žodžiu, virš jūsų portfelių.

5 minutės iki Krizės. Atgalinis skaičiavimas pradėtas
WTI

Naftos kainos rinkoje krenta nuo 2008 m. t.y. nuo to momento, kai pradėtos mažinti bazinės palūkanų kainos. Ryšį matote?

O aukso kaina nuo 2008 metų tik kyla. Tiesa, su korekcijomis, bet vis tiek kyla.

5 minutės iki Krizės. Atgalinis skaičiavimas pradėtas
Aukso kaina, 1W

O bitcoin 2008 metais net nebuvo…

Bet nereikia žiūrėti taip toli į tą Kiniją. Kiek arčiau, Amerike ne ką geriau. JAV VVP obligacijų pajamingumų kreivėje labai žymūs pokyčiai. 2 ir 10 metų trukmės obligacijų pajamingumai beveik susilygino. Tai momentas, kai fiksuojamas pajamingumų kreivės reversas ir pradedamas atgalinis skaičiavimas.

5 minutės iki Krizės. Atgalinis skaičiavimas pradėtas
JAV VVP pajamingimų kreivės reversas

Jis, žinoma, gali trukti ne 5 min., o 5 metus. Bet bomba tikrai sprogs!

Tai ir šiandienos Dow Jones akcijų indekso kritimas labai logiškas reiškinys. Nes vakarykštis kilimas, viso labo, buvo investuotojų iliuzijų apraiškos indikatorius. Ir kažkas brangiai už tai jau sumokėjo.

5 minutės. Atgalinis skaičiavimas pradėtas
Dow Jones
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: