Antradienis, 19 kovo, 2024
Kriptovaliutos ir P2P

5 patarimai, kaip netapti auka kriptorinkoje. Kaip tapti plėšrūnu

Kriptorinkoje šiandien vis dar yra milijonai prekiautojų, kurie vis dar bando nepraleisti šanso užsidirbti milijoną staigiai ir dabar. Bet tik nedaugeliui tas pasiseka, jei pasiseka apskritai. Šiandien krentančioje kriptorinkoje mažėjant volatilumui uždirbti milijoną galima nebent tik turint milijardą.

Juokas juokais, bet žmonių lūkesčiai lieka nepateisinti. Ir prekeiviai traukiasi iš rinkos. Dažniausiai vien dėl to, kad daro elementarias prekybos klaidas. Jau nekalbant apie prekybinės strategijos nebuvimą ir absoliutų disciplinos nesilaikymą.

 

Kaip pasakytų psichologas, aukomis rinkoje būtu pasirenkame patys (nesąmoningai) arba tiesiog nestabilios būsenos, kai birža ne vieta tokiam žmogui. Bet didžioji dauguma „aukų” paprasčiausiai nežino, kur esa ir ką daro.

Štai penkios dažniausiai pasitaikančios prekeivių klaidos kriptorinkoje. Beje, šios klaidos būdingos išimtinai traderiams ir nieko bendra neturi su rinka, bei jos savybėmis. Kripto tai rinka, ar ne kripto – visiškai neturi reikšmės.

1. Per daug dažna prekyba

Kriptovaliutų bumas prasidėjo staigiai, kainos kilo šuoliais, galimybė uždirbti greitai buvo reali. Tačiau kilimas baigėsi, svyravimai sumenko, bet noras greitai uždirbti niekur nedingo.

Ir dabar gali atrodyti, kad kuo greičiau ir kuo dažniau prekiausi, tuo greičiau atidirbsi už prarastas galimybes. Bet tai klaida. Tokia prekyba sukelia stresą, o šis labai blogas spekulianto patarėjas. Praradus pinigus po nesėkmingo sandorio, stresas dar labiau išauga.

Bet reikia suprasti, kad pelnui ir dideliam pelnui pasiekti reikia laiko, o ne sandorių kiekio. Ir didelę laiko dalį reikia skirti rinkos analizei, kapitalo valdymo įgūdžiams ir tik paskui investuoti dideles sumas.

2. Prekyba be strategijos

Bet kokia rinka yra nenuspėjama. Panašu, kad naujai atsiradusi kriptorinka su įvairiapusiška savo struktūra yra labiausiai nenuspėjama rinka. Todėl prekyba joje be strategijos yra pats blogiausias dalykas.

Nuosavos strategijos radimas ar sukūrimas nėra lengvas ir paprastas dalykas. Jūs galite pasiskolinti jau sukurtas strategijas, galite susikurti nuosavą – galimybės čia beveik neribotos.

Strategija yra jūsų žemėlapis tikslui pasiekti. Tikslas – sėkminga prekyba. Sėkminga nereiškia, kad prekiausite be nuostolių. Sėkminga reiškia, kad jūsų pelnai turi būti didesni už jūsų nuostolius.

Praktiškai, sėkmingo spekulianto strategijos aprašymas turi susidaryti nuo viso dienos ritmo. Nuo kėlimosi, mitybos, laisvalaikio, prekybos ir t.t. Laisvalaikio planavimui skirkite ne mažiau laiko nei prekybos planavimui.

Geras planas – tai kelias į sėkmę. Būkite atkaklūs ir nesustokite prie pirmo plano. Siekite idealo.

3. Paruoštų sprendimų paieškos

Dauguma kriptorinkos dalyvių yra visiški naujokai prekyboje valiutomis. Nežinojimas, ką daryti veda prie „know-how” paieškų. Ir rinka tokiems suteikia pasiūlą. Tame kaip ir nieko baisaus. Žmogui visada reikia palaikymo jo sprendimuose ir dažnai jo ieškoma išorėje. Mūsų atveju, ieškoma kitų spekuliantų, kurių nuomonė sutampa.

Arba ieškoma treiderių, kurie teikia savo strategijos atkartojimo paslaugas (Copy-trading). Nesakome, kad nesinaudokite jais. Prieš pasinaudodami tokiomis ar panašiomis paslaugomis, patikrinkite, jei įmanoma.

Išnagrinėkite faktus, statistikas, visus galimus duomenis. Tai gali būti naudinga dar ir tuo, kad analizuodami galite rasti puikios medžiagos savo strategijos kūrimui. Ieškodami informacijos, gausite daug visokių patarimų. Puiku. Bet neskubėkite jais naudotis. Gal kam gerai viena prekybos taktika, kitam gali būti pražūtinga. Bandykite įvertinti. Būna ir neadekvačių patarimų…

4. Nepakankamai optimizuotų prekybos instrumentų naudojimas

Čia liečia tuos, kurie ne patys prekiauja, o naudoja rinkoje siūlomas prekybos schemas ar botus, tokius, kaip Bittrex bot, Cryptohopper, Gunbot ar analogiškus. Pasiūla čia vėl didžiulė. Ir jei botų naudojimas atrodo labai įspūdingai, verta prieš pasirenkant, patikrinti bent kelis ir pasižiūrėti, kuris realiai sukurtas prekybai, o kuris tik pasipinigauti iš jūsų, o su pelninga prekyba neturi nieko bendra.

Botas botui nelygu. Patikrinkite kelis, jei yra tokia galimybė. Yra, kur leidžia juos patikrinti virtualioje prekyboje. Ir jei jums virtualioje prekyboje sekasi, neskubėkite, nes…

5. Emocinė prekyba

…emocijos prekyboje vaidina reikšmingą rolę. Jei jums sekėsi „popierinėje” prekyboje, tai nereiškia, kad lygiai taip pat seksis realioje prekyboje, su realiu depozitu, su realiais nuosavais pinigais.

Emocijas ir psichologiją visada reikėtų kelti į pirmą vietą. Manau, kad mažai čia kam reikia rodyti, kokios emocijos spekuliantą užpuola po sėkmingo sandorio, ir kas būna, kad pagaunamas didelis nuostolis.

O kur dar visokios baimės, kad nespėsite pagauti pelningo momento arba, įėjus į poziciją, vėl nepatirsite nuostolių. Neužtikrinamumas, nepastovumas, nepasitikėjimas, blaškymasis… dar vardinti? Jos yra ir niekur nuo to nepabėgsi. Tačiau nekontroliuojamos emocijos veda prie nuostolingos prekybos.

Yra mokymų, kur specialiai skiriama treiderio psichologijai. Yra daug apie tai literatūros. Tikrai rasite pasiieškoję. Profitunity mokymuose taip pat skiriamas nemažas dėmesys psichologijai. Visų pirma sistemos autoriui pati sistema ir gimė iš poreikio valdyti emocijas prekyboje.

Pabaigai

Prekyboje, ar tai būtų kriptovaliutos, ar akcijos, svarbu nuoseklumas. Kaip spekuliantas, jūs turite daug laiko skirti analizei, visa ko analizei: savo strategijos, jos laikymosi (disciplinos), rinkos, savijautos, laisvalaikio ir t.t.

Spekuliantas turi priimti daug sprendimų per trumpą laiką. O tam reikia būti stipriams tiek fiziškai, tiek psichiškai. Tobulinkitės nuolatos, siekite idealo. Klyskite, klyskite, klyskite. ir tik tada jus lydės sėkmė!.