Penktadienis, 19 balandžio, 2024
Kriptovaliutos ir P2P

5 prekybos taisyklės: Kaip jaučiatės uždarę poziciją?

5 prekybos taisyklės. Tai rimtas klausimas. Nes jis tuo pačiu gali reikšti ir klausimą: Kodėl neuždirbote daugiau? Tokius ir panašius klausimus investiciniuose bankuose treideriams uždavinėja etatinis psichologas.

Ir nežiūrint to, kad spekuliantai ir treideriai sprendimus priima remdamiesi visai kitais (techniniais ir fundamentaliais) faktoriais, šie klausimai yra esminiai prekyboje.

Geras spekuliantas nespėlioja. Jis tikrina idėjas. Per savaitę gali būti iki 20 idėjų ir tik 1-2 iš jų uždirba pelną. Gerą pelną. Svarbiausia tas idėjas atrasti kiek galima anksčiau ir pirkti „už visus”. Visos kitos idėjos geriausiu atveju pasibaigs su nuliu. bet tai ir yra spekulianto darbas.

Sandorio esmę sudaro sutikimas kainoje, bet nesutikimas vertybėse. Niekada nepamirškite šito!

O ar su akcijomis spekuliuoji ar su kriptovaliutomis, jokio skirtumo nėra. Juk rinkos yra identiškos. Prisiminkime, kas yra rinka. Tai vieta, kur susitinka du spekuliantai ir sudaro sandorį. Sandorio esmę sudaro sutikimas kainoje, bet nesutikimas vertybėse. Niekada nepamirškite šito!

Taisyklės

1. Gerbkite trendą.

Trendas yra mūsų viskas. Su trendu visada susijęs pasakymas „Per anksti”. O tai tolygu „Neteisingai”. Negalima parduoti ar shortinti prie naujų maksimų. Taip pat negalima pirkti long prie naujų minimumų.

Negalima pirkti ar parduoti remiantis vien tik kaina. Deja, bet spekuliavimas – kaip sako Wall Street vilkai – parodo, kad jūs ne pats protingiausias žmogus rinkoje. Visada atsiras, kuris žino daugiau ir geriau už jus.

Ir geram spekuliantui belieka stebėti, ką kiti, gaunantys informaciją anksčiau už jį (o kažkas tikrai gauna informaciją anksčiau) daro rinkoje. Jei pradeda trendą, pradedam ir mes. Jei baigia trendą, baigiam ir mes. Svarbu – niekada neinam prieš trendą, nes jį gerbiam.

2. Planuokite prekybą ir visada veikite pagal planą.

Pats trivialiausias pamokymas, kokį kada nors galima rasti apie spekuliavimą ir investavimą. Bet kiek iš jūsų realiai laikosi šios taisyklės? Nematau miško rankų? Jūs tikrai nesilaikote plano? Jūs net plano neturit?!!!

Vadinasi, jūs pasmerkti nuostoliams ir gilioms kančioms. Birža nėra vienų vartų trendas į viršų. Tai banguota ir pavojinga jūrą. Planas yra navigatorius toje jūroje, be kurio nė vienas jūrininkas namo negrįžo.

Ir visai nesvarbu, koks bus planas, svarbu yra jo laikytis.

Priklausomai nuo to, kokią jūs naudojate sistemą, prieš pradedant prekybą susirašote svarbiausius tai sistemai faktorius lemiančius sprendimus. Kurioje vietoje įeisite į poziciją? Kaip ją apsaugosit? Kada išeisite? Svarbiausi plano klausimai. Ir visai nesvarbu, koks bus planas, svarbu yra jo laikytis.

Kitą kartą planą bus galima pakoreguoti. Bet kol yra toks planas, dirbam pagal tokį ir nė colio į šoną. Kitaip bus blogai.

3. Prieš atliekant pirmą pirkimą, užsirašykite tikslus, nustatykite stopus ir laiko periodus grafike.

5 prekybos taisyklės: Kaip jaučiatės uždarę poziciją?
Asociatyvus pav. iš interneto

Tai labai paprasta padaryti padaryti. Ir tai labai reikšmingas dalykas. Taip virš jūsų emocijų atsiranda faktai: kaina ir laiko periodas. Užsirašydami ir planuodami, jūs panaikinate atminties iškraipymus.

Jūs negalite žinoti, kiek jūsų sprendimas buvo teisus ar neteisus. Bet kai jau esate pozicijoje, užrašai labai gerai padeda neapsiimti pelno anksčiau arba nepirkti viršūnėje. Čia prisimenamas klausimas Kodėl neuždirbote daugiau?

Jūsų tuometinis ‘aš’ ir dabartinis ‘aš’ turi sutapti be nereikalingų emocijų. Tai du skirtingi žmonės, turintys sąžiningai bendrauti tarpusavyje.

4. Jei spekuliuojate, tai ir spekuliuokite.

Nepaverskite prekybos investavimu. Ir net jei nedidelė pozicija yra nuostolinga – atsikratykite jos. Ir mes čia kalbame ne apie jūsų pelnų ar nuostolių, o jūsų laiko valdymą.

Ir kai tik jūsų parduodate nuostolingą poziciją, jūs nustojate su ja gaišti laiką ir dėl jos jaudintis. Galima uždirbti daug pinigų, bet negalima uždirbti laiko. Nepasiteisino idėja. Viskas. Uždarom ir einam toliau.

5. Pažinkite save.

Nėra dviejų vienodų spekuliavimo stilių. Žmonės skirtingi ir skirtinga jų rizikos tolerancija. Vieni mėgsta turėti ir valdyti daug pozicijų ‘už visus’, kiti renkasi vos kelias su didžiule grynųjų atsarga.

Vieni mėgsta didelius svyravimus ir juose puikiai jaučiasi net ir su maržine prekyba, kiti konservatyvūs iki ‘negaliu’ su šimtais atsitraukimo kelių.

Kodėl svarbu rasti savo stilių? Tai daug svarbiau nei jūs manote. Savas prekybos stilius, tai, kaip sako liaudis, sėdėjimas savo valtyje. Tai suteikia laisvę, tai kaifas daryti tai kas tau prie širdies ir atneša naudą.

Ir nauda ateina tik dirbant malonų darbą. o jis malonus tik tada, kai darbe atrandate save. Kai prekyba liejasi laisvai tarsi muzika iš paties V,A,Mozart grojamo fortepijono.

Be laisvės ir malonumo nebus nieko. O tai galite atrasti tik savyje.

Daugiau apie riziką skaitykite

5 prekybos taisyklės: Kaip jaučiatės uždarę poziciją?