Antradienis, 25 birželio, 2024
Strategijos

5 super kompanijos ir jų akcijos

Kalba eina apie 5 super kompanijas, kurių akcijos kotiruojamos JAV akcijų biržose. Tiksliau, kalbame apie didžiausios kapitalizacijos JAV akcijas. Tai – Microsoft, Amazon, Apple, Alphabet ir Nvidia. Šios įmonės yra žinomos dėl savo didelio ekonominio potencialo, inovatyvių produktų ir paslaugų bei didelės vertės investuotojų akyse.

Pasižiūrėkime, kokius faktus apie šias įmones mes turime rašymo metu:

KompanijaKapitalizacijaP/EDiv/YieldP/FCFBetaStandartinis nuokrypis, %
Apple Inc.2,817,482,031,00030.060.53%19.531.2931.06
Microsoft Corporation2,444,095,073,98934.070.83%31.421.3221.91
Alphabet Inc (A)1,651,148,550,00027.87N/A17.331.3525.52
Amazon.com Inc.1,448,967,147,819111.98N/A5.691.5132.50
NVIDIA Corporation1,108,659,500,000236.540.04%82.822.1285.77
Šaltinis: Nasdaq.com

Taigi, turi sąrašą kompanijų, kurių kiekvienos akcijų kapitalizacija didesnė nei trilijonas JAV dolerių. Kaip matome, išsiskiria žemiausios kapitalizacijos akcijos su aukščiausiais P/E ir didžiausiais beta šiame sąraše.

Trumpai apie kompanijas

Apple Inc.

Apple Inc. yra viena iš pažangiausių technologijų įmonių pasaulyje. Jos produktai, tokiu kaip iPhone, iPad, Mac kompiuteriai, Apple Watch ir kt., turi milžinišką pasaulinį pripažinimą. Apple Inc. išsiskiria išskirtinio dizaino, aukštos kokybės ir inovatyviais sprendimais. Visada siekia tobulumo ir keičia mūsų gyvenimą per naujovių rinką.

Apple akcijos yra laikomos stabiliais finansiniais instrumentais, kurie dažnai duoda ilgalaikį pelną savo investuotojams. Tai yra labai populiarus ir pasitikėjimu vertinamas prekės ženklas pasaulyje.

Microsoft Corporation

Microsoft Corporation yra viena iš lyderiaujančių technologijų ir programinės įrangos įmonių pasaulyje. Ji yra žinoma dėl savo operacinės sistemos Windows, kuri yra plačiai naudojama tiek asmeniniams kompiuteriams, tiek įmonėms. Be to, Microsoft siūlo daugybę produktų ir paslaugų, tarp kurių yra Microsoft Office programų paketas, Azure debesų kompiuterijos platforma ir Xbox žaidimų konsolės.

Microsoft akcijos yra ilgalaikės investicijos, kurių vertė nuolat auga per pastaruosius metus. Tai yra didžiulė organizacija su milžinišku pelningumu ir stabiliais finansais, todėl ji yra patraukli investuotojams.

Alphabet Inc

Alphabet Inc. yra JAV technologijų įmonė, daugiausiai žinoma kaip Google motina. Tai viena iš didžiausių pasaulio technologijų bendrovių. Pagrindinė Alphabet veiklos sritis yra informacijos paieškos, skelbimų pardavimas ir internetiniai produktai bei paslaugos. Šios veiklos sudaro pagrindinį pajamų šaltinį.

Alphabet akcijomis prekiaujama NASDAQ su GOOGL ir GOOG ticker’iais. Vienos klasės A akcijos (GOOGL) su balsavimo teise ir klasės C akcijos (GOOG) be balsavimo teisės.

Amazon.com, Inc.

Amazon.com Inc. yra žinoma tarptautinė elektroninės prekybos ir debesų kompiuterijos įmonė. Amazon pradėjo savo veiklą kaip internetinė knygyno platforma, tačiau dabar ji teikia daugybę paslaugų ir siūlo platų prekių asortimentą. Be to, Amazon yra žinoma dėl savo debesų kompiuterijos paslaugų „Amazon Web Services“ (AWS), kurios suteikia galimybę įmonėms naudotis saugia ir patikima infrastruktūra debesyse.

Amazon akcijos yra vienos iš vertingiausių pasaulyje ir yra laikomos ilgalaikėmis investicijomis, kurios dažnai duoda solidžią grąžą. Tai tikrai didelė ir įtakinga kompanija, kuri turi daug potencialo toliau augti.

Nvidia Corporation

Nvidia Corporation yra lyderiaujanti tarptautinė technologijų įmonė, garsėjanti savo grafikos apdorojimo technologijomis. Nvidia gamina įvairius produktus tiek vartotojams, tiek įmonėms, įskaitant grafines plokštes, serverius ir dirbtinio intelekto (AI) sprendimus. Nvidia išlieka pirmaujančia jėga kompiuterinės grafikos pramonėje.

Nvidia akcijos yra itin populiarios tarp investuotojų, nes įmonė šiuo metu yra vienas iš lyderių AI ir apskaičiavimų srityje. Jų inovatyvios technologijos ir stipri finansinė padėtis suteikia galimybę investuotojams gauti solidžią grąžą.

5 super kompanijų portfelis

Kiekviena šių akcijų yra įdomi kiekvienam investuotojui dėl galimos savo grąžos. O ką mums gali žadėti šių akcijų portfelis? Mūsų portfelio tikslas yra suvaldyti Nvidia akcijų riziką, tačiau išlaikyti jos pajamingumą. Taip pat svarbu pasinaudoti Microsoft ir Alphabet akcijų stabilumu.

Modeliavimui paėmėm „metų senumo” portfelį, t.y. naudojome retrospektyvius metų duomenis šios dienos situacijai. Ir iš karto matosi portfelio privalumai prieš pavienes akcijas. Portfelio standartinis nuokrypis mažesnis nei beveik visų atskirų akcijų. O beta rodiklis mažesnis už visų akcijų rašymo metu.

5 super akcijų portfelio sudėtis. Kaip matome, jame „stabilizavimo” funkciją atlieka Microsoft akcijos:

5 super kompanijos ir jų akcijos
Portfelio sudėtis

Tokiu būdu portfelio pagalba mes sumažiname kiekvienos vidinę ir sisteminę rizikas iki labiau priimtinos. O per tuos metus portfelis „sugeneravo” 26% vidutinę metinę grąžą (su dividendais). Labai solidi grąža, tik nežinau, ar mes galime jau tokios grąžos tikėtis ateityje.

Pasižiūrime portfelio rodiklius:

PortfelisStandartinis nuokrypis, %Šarpo rodiklisTreynor rodiklisBetaIstorinis pajamingumas, vid.met.
5 Super kompanijos22.860.9719.981.1126.11%
Duomenys rašymo metu

Išvados

Išvados čia labai paprastos:

  1. Visada geriau turėti portfelį, o ne investuoti į pavienius investavimo instrumentus.
  2. Mes rekomenduojame jums investuoti į visas šias kompanijas. Nesvarbu, ar pasirinksite konkrečiai šitą portfelį, ar papildysite akcijomis savo akcijų piortfelį.

Ačiū, kad perskaitėte straipsnį.

*Kompanijų pristatymus surinko OpenAI.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.