50 kriptovaliutų vienu sakiniu

Tai tik 50 kriptovaliutų, aprašytų 1-2 sakiniais. Tai gali padėti naujokams susipažinti su kriptorinkos „senbuviais” greitai ir paprastai. Čia atrinktos populiariausios, likvidžiausios ir didžiausios kapitalizacijos įmonės. Na, gal ir ne visai didžiausios, bet dauguma tikrai iš to sąrašo.

Čia gali ir nebus patys tiksliausi projektų apibūdinimai, bet tikrai paprasti, vietomis gal net linksmi. Na ir taip žinote, kad norint įsigilinti į kokį projektą, reikia skaityti paklodę whaitepopieriaus, kitus aprašymus, atsiliepimus, pasižiūrėti žetono kainos dinamiką. Žodžiu, daug darbo. O čia jums labai trumpa informacija padės susirasti patrauklius projektus ir į juos įsigilinti.

Sėkmės skaityme!

Bitcoin (BTC)

Pirmoji ir populiariausia kriptovaliuta. Galima sakyti, kad tai kriptovaliutos originalas. Pasak kūrėjo (ar kūrėjų?) Satoshi Nakamoto, buvo sukurtas tam, kad „mokėjimus internetu būtų galima siųsti tiesiogiai iš vienos šalies į kitą, apeinant finansines įstaigas“.

Ethereum (ETH)

Į kriptorinką įsiveržė kaip bitcoin geresnis variantas, toks kriptovunderkindas. Tinklas veikia kaip infrastruktūra daugumai decentralizuotų programėlių. Turi Smart Contract funkciją, kuri yra specifinių funkcijų programa, kurią paleidus, nieko pakeisti jau nebegalima.

Tether (USDT)

Centralizuotas stablecoin’as, susietas su JAV doleriu 1:1. Yra išleistas ethereum (ERC20), tron (trc20) ir omni (omni) blockchain platformose. Periodai leidžiamas ir kitose platformose. Tai suteikia jam didelį privalumą, bet vartotojai gali pasiklysti ir nerasti savi pinigų.

Polkadot (DOT)

Atvirojo kodo protokolas, skirtas sujungti visas skirtingas blokų grandines ir leisti jos dirbti kartu, leidžiant perduoti bet kokius duomenis.

Cardano (ADA)

50 kriptovaliutų vienu sakiniu

Dar viena blockchain platforma, bandanti pagerinti kriptovaliutų mastelį, sąveikumą ir tvarumą. Tie, kurie turi šią kriptovaliutą, turi teisę balsuoti dėl bet kokių siūlomų programinės įrangos pakeitimų.

Ripple (XRP)

Centralizuota funkcinis žetonas. Dauguma žmonių nemato jos ateities dėl SEC teisinio ieškinio.

Binance Coin (BNB)

Moneta, susijusi su Binance birža. Vertinga, nes tai yra populiariausia centralizuota birža.

Litecoin (LTC)

Bitcoin pusseserė su greitesnėmis operacijomis ir mažesniais mokesčiais.

Chainlink (LINK)

Pagrindinė projekto idėja yra susieti smart contract su realaus pasaulio duomenimis, patikrinant, ar šie duomenys yra teisingi.

Dogecoin (DOGE)

Oho, toks aukštas reitingas! (Gerai, dabar prašom sugrąžinti Stellar į geriausiųjų dešimtuką).

Bitcoin Cash (BCH)

Bitcoin fork’as (taigi kopija su tam tikrais skirtumais), kuri bando sumažinti sandorio mokesčius ir padidinti mastelį, tačiau technologiškai ją pralenkė daugelis kitų monetų, siekiančių padaryti tą patį.

Stellar (XLM)

Kalbant apie kriptovaliutas, XLM yra viena iš monetų, kurios tikslas yra tai padaryti, su greitu apdorojimo laiku ir mažais mokesčiais. Jis taip pat jau tapo stablecoin’u! (Aš juokauju).

USD Coin (USDC)

Dar vienas centralizuotas stablecoin’as, susietas su doleriu 1:1.

Aave (AAVE)

Paimkite banką ir padarykite jį decentralizuotą, kur likvidumas gaunamas iš vartotojų, o jie uždirba mokesčius iš skolinimosi. Tai Aave.

Uniswap (UNI)

Kitas populiarus DeFi projektas, kaip Aave, tačiau šį kartą tai kaip Binance birža, tiesiog decentralizuota.

Wrapped Bitcoin (WBTC)

Tai tik bitcoin, „suvyniotas” į ethereum, skirtas naudoti DeFi projektų programose.

Bitcoin SV (BSV)*

Bitcoin Scam Variant (bitcoin scam’o variantas).

EOS (EOS)

Savarankiška blockchain platforma, kurio tikslas yra labai pritaikomas komerciniam naudojimui. Ja siekiama, kad programuotojams būtų kuo paprasčiau pritaikyti „blockchain“ technologiją.

Elrond (EGLD)

Blockchain architektūra daugiausia dėmesio skirianti masteliui ir dideliam pralaidumui, taip pasiekiant skaidant grandinės būseną ir patobulintą Stake mechanizmo įrodymą

TRON (TRX)

Ar matėte Silicio slėnį, kai jie bando sukurti decentralizuotą internetą? Taip! Tron įkūrėjas yra Richard Hendricks. Tai taip pat yra viena iš populiariausių blockchain, kurianti decentralizuotas programas.

Cosmos (ATOM)

Keletas nepriklausomų blokų grandinių, bandančių sukurti „blokų grandinių internetą“.

NEM (XEM)

Užuot kontroliavę tik pinigus, galite valdyti akcijų nuosavybę, sutartis, medicininius įrašus ir panašius dalykus.

Monero (XMR)*

Jei jums reikia narkotikų ar privatumo…

THETA (THETA)

Decentralizuotas vaizdo siuntimo tinklas (peer-to-peer srautas). Žetonas atlieka įvairias tinklo valdymo užduotis.

Tezos (XTZ)

Dar viena smart contract’ų blokų grandinės platforma, tačiau ekologiškesnė ir bandanti apimti įvairius įvairių blockchain įdiegtus pasiekimus viename protokole.

Terra (LUNA)

Siekdamas prisidėti prie pasaulinio mokėjimų tinklo, projektas bando sukurti decentralizuotą stablecoiną su elastinga pinigų pasiūla, kurią įgalina paskatos maineriams. Projekto žetonas yra TerraUSD.

Maker (MKR)

MakerDAO yra organizacija, kurianti vieną iš garsiausių stablecoinų DAI. MKR yra žetonas, leidžiantis gauti dividendus ir balsuoti valdant sistemą.

Synthetix (SNX)

Ethereum blokų grandinės protokolas, kurio tikslas – leisti prekiauti išvestinėmis finansinėmis priemonėmis (short’inti ir long’inti).

Avalanche (AVAX)

50 kriptovaliutų vienu sakiniu

Atviro kodo platforma, kuria siekiama tapti pasauline turto birža. Bet kuris asmuo gali paleisti bet kokios formos turtą ir jį decentralizuotai valdyti, naudodamasis smart contract’ais. Tai paprastas, didelio pralaidumo ir keičiamo dydžio blockchain tinklas.

VeChain (VET)

Blockchainas, sutelkiantis dėmesį į verslo, o ne į technologijų procesus, atnešdamas šią technologiją masėms net nežinančioms, kad ja naudojasi.

Compound (COMP)

Tai DeFi Bitcoinas. Jis buvo pirmas žingsnis į priekį. Be jo šiandien nebūtų daugelio kitų projektų.

IOTA (MIOTA)

Daiktų internetui sukurta atviro kodo, decentralizuota kriptovaliuta, be operacijų mokesčių ir didelio mastelio, nes ji naudoja ‘beblokę’ blokų grandinę, kurioje vartotojai ir sandorių tikrintojai yra tie patys asmenys (gali skambėti neteisingai, bet iš tikrųjų tai geniali koncepcija, kurios neįmanoma apibendrinti vienu sakiniu).

Neo (NEO)

Blockchain programėlių platforma ir kriptovaliuta skaitmeninėms tapatybėms ir turtui, su kuria galima sukurti novatoriškąją ekonomiką. Tai buvo vienas iš žetonų, kuris iš tikrųjų nukentėjo po 2018 metų kilimo.

Solana (SOL)

Dar vienas blockchain, kurio tikslas – teikti itin greitas operacijas. Projekto vystytojai teigia, kad apdoroja 50 tūkst. operacijų per sekundę ir puikiai tinka diegti keičiamo dydžio dApps’ams.

Dai (DAI)

Decentralizuotas projekto MakerDAO stablecoin’as, susietas su doleriu.

Huobi Token (HT)

Tai oficialus Huobi (centralizuota birža) žetonas, suteikiantis panašius į BNB (Binance) pranašumus, pavyzdžiui, mokesčių nuolaidas.

SushiSwap (SUSHI)

UniSwap klonas (taigi decentralizuota birža), kur yra žetonas SUSHI, suteikiamas kaip papildomas atlygis likvidumo teikėjams ir farmer’iams.

Binance USD (BUSD)

Binance išleistas stablecoin’as, susietas su USD.

FTX Token (FTT)

Tai žetonas, susijęs su FTX platforma, leidžiančia prekiauti kriptovaliutomis su svertu. Veikia ethereum tinkle. Turėtojams sumažina prekybinius mokesčius.

Crypto.com Coin (CRO)

Crypto.com viešojo blockchain žetonas, bandantis įgalinti sandorius visame pasaulyje tarp žmonių ir įmonių.

Filecoin (FIL)

Decentralizuota saugojimo (storage) sistema, bandanti decentralizuoti debesies saugojimo paslaugas.

UMA (UMA)

Kuria atviro kodo infrastruktūrą, kad ethereum tinkle būtų galima sukurti sintetinius žetonus.

UNUS SED LEO (LEO)

Dar vienas žetonas, šį kartą susijęs su iFinex ekosistema, leidžia jums sutaupyti pinigų už prekybos mokesčius Bitfinex.

BitTorrent (BTT) 

BitTorrent yra garsi p-2-p failų dalijimosi platforma. Decentralizavimas vyksta per žetoną, kuris taip pat suteikia jums tam tikrų pranašumų, pavyzdžiui, padidintą atsisiuntimo greitį.

Celsius (CEL)

Celsius yra viena pirmųjų, vartotojams skirtų kriptovaliutų bankinių platformų, kurioje galite uždirbti palūkanas, pasiskolinti grynųjų ir atlikti mokėjimus/pervedimus. CEL žetonas yra prieigos raktas ir suteikia jums tam tikrų pranašumų, pavyzdžiui, padidėja išmokos.

Algorand (ALGO)

Algorand yra blockchain tinklas, kurio tikslas – pagerinti mastelį ir saugumą. ALGO yra tinklo kriptovaliuta, naudojama ekonomikai be sienų ir saugumui blokų grandinėje.

Dash (DASH)

Tai 2014 metų Litecoin hardfork’as, orientuotas į blockchain sandorių spartą ir pigumą. Decentralizuotu mokėjimų tinklas.

Decred (DCR)

Tai blockchain pagrindu sukurta kriptovaliuta, skirta palengvinti valdymą ir bendruomenės sąveiką. Tai pasiekiama išvengiant balsavimo statuso monopolio pačiame projekte, suteikiant visiems DCR turėtojams vienodą sprendimų galią.

The Graph (GRT)

Bandymas tapti decentralizuotu Google tipo indeksavimo protokolu, skirtas užklausoms teikti tinkluose, pvz., Ethereum. Tai leidžia visiems paskelbti atvirus API, kuriais programos gali pateikti užklausą, norėdami gauti blockchain duomenis.

yearn.finance (YFI)

DeFi ekosistemos dalis – tai agregatorius, bandantis supaprastinti DeFi erdvę investuotojams, automatiškai maksimaliai padidinant pelną iš yieldfarming’o.

*O jei rimtai…

*Bitcoin SV (BSV): Bitcoin SV yra Bitcoin Cash fork’as (taip pat ir Bitcoin fork’as). Fork’o tikslas yra „išlikti ištikimam Satoshi vizijai“, bandant pagerinti mastelį ir stabilumą.


* Monero (XMR): Monero tikslas yra paprastas: leisti sandoriams vykdyti privačiai ir anonimiškai. Nors dažniausiai manoma, kad su bitcoin galima nuslėpti asmens tapatybę, dažnai lengva atsekti mokėjimus iki jų šaltinio, nes blokų grandinės yra skaidrios. Kita vertus, XMR sukurtas taip, kad paslėptų siuntėjus ir gavėjus, naudojant pažangią kriptografiją. Akivaizdu, kad tai atvedė šią monetą į darknet’ą.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: