Sekmadienis, 21 liepos, 2024
Kriptovaliutos ir P2P

8 būdai įdarbinti jūsų kriptovaliutas. DeFi ant bangos

Kai pinigų rinkose palūkanos yra nulinės arba beveik nulinės, kriptorinka pradėjo siūlyti savo taupymo paslaugas DeFi (Decentralized Finance) projektais. Iš principo tai tradicinės bankinės paslaugos ant decentralizuotos blockchain technologijos. DeFi paslaugos apima tokius dalykus kaip taupomosios ir čekinės sąskaitos, paskolos, turto prekyba, draudimas ir dar daugiau.

DeFi rinkos kapitalizacija straipsnio rašymo metu siekia net 7.75 mlrd. USD, šiek tiek atšoko nuo neseniai buvusio maksimumo 9.51 mlrd. USD. Rinkos kapitalizaciją visada galite pasitikrinti čia. Tai per du metus kapitalizacija išaugo net 387 400% arba po 6 125% vidutiniškai kasmet.

8 būdai įdarbinti jūsų kriptovaliutas. DeFi ant bangos
DeFi kapitalizacija, 2020-09

Didžiausią rinkos dalį – apie 5.02 mlrd. USD – užima šie projektai:

  1. Uniswap
  2. Aave
  3. Maker
  4. Curve Finance.

Uždarbiai

Dabar pasaulyje ir Lietuvoje iš banko indėlio nieko neuždirbsi. Bankai.lt rodo, kad didžiausios palūkanos už 5 metų (!!!) indėlį vienoje kredito unijoje yra vos 2.2%. Swedbanke už to paties laikotarpio indėlį moka, ne nežinau, kaip tą pavadinti, 0.05% metines palūkanas. Gerai, kad dar nereikia bankams primokėti. Tiesa, jei per daug palūkanų uždirbsite, tai dar ir GPM susimokėsite.

Nulinės ir artimos nuliui palūkanos atsirado dar per 2007-2009 m. finansinę krizę. Tada gimė bitcoin. Tada finansų rinkose įvyko tam tikras poslinkis: Safe haven tapo ne auksas ir sidabras (jų kainos pakilo tik po poros metų), o valiuta, kurios bazinės palūkanos pasidarė neigiamos. Ilgainiui neigiamas pasidarė ir vyriausybės obligacijų pajamingumas.

Atrodo, kad tokiu finansiniu „nesusipratimu” pasinaudojo naujai gimstanti rinka. Ir išsirutuliojo į Alternatyvaus finansavimo sektorių. Ir šiandien šis sektorius siūlo net iki 8% metinių palūkanų.

Normaliu atveju kyla klausimas, ar esant mažoms indėlių palūkanoms, tokios aukštos palūkanos nėra scam’as? Visko gali būti. Tačiau prisiminkime, kad fiatinėse P-2-P paskolų platformose palūkanos gali būti net didesnės.

O LoanScan tinklalapyje jūs galite pasižiūrėti, kokia yra „depozitų” palūkanų pasiūla:

8 būdai įdarbinti jūsų kriptovaliutas. DeFi ant bangos
Šaltinis: LoanScan

Tinkamiausios palūkanoms uždirbti kriptovaliutos yra stablecoinai, susieti 1: 1 su JAV doleriu. Taip yra todėl, kad, skirtingai nei bitcoin ar ethereum, jų kaina yra pakankamai stabili ir galima nesijaudinti dėl didelių svyravimų laikymo metu. Tokių stabilių monetų pavyzdžiai yra USDC, DAI ir USDT.

Platformos

Kriptovaliutų skolinimo platformos, tokios kaip BlockFi, Nexo ir Aave veikia panašiai, kaip ir tradiciniai komerciniai bankai. Tik pas juos depozitai denominuoti ne fiat valiutomis, o kriptovaliutomis, pav. USDC. Jie šiuo depozitus skolina, o jums moka palūkanas. Laikoma, kad BlockFi platforma šiuo metu yra patikimiausia ir saugiausia. Bet egzistuoja daug kitų platformų ir jūs renkatės jas patys.

BlockFi platforma taip pat labai patogu naudoti. Į ją galima pervesti tiesiogiai fiatinius JAV dolerius, kurie automatiškai konvertuojami į USDC. Platforma dirba drauge su Gemini grupe ir turi Niujorko SEC licenciją.

Kiti projektai

1. Dharma

Dharma teigia esantis pirmasis pasaulyje kriptobankas. Tai leidžia jums greitai ir patogiai įnešti stablecoin indėlius ir išsiimti iš bet kurios vietos pasaulyje. Vartotojai gali uždirbti iki 7.0% palūkanų už savo indėlius. Palūkanos pradedamo uždirbti, vos tik atsidarius indėlį.

Kol kas platforma palaiko tik vieną kriptoturtą – Dai. Pasak Dharma komandos, indėlininkai palūkanas gauna maždaug kas 15 sekundžių realiuoju laiku. Šios palūkanos gali būti atsiimamos 24/7. Minimalus indėlių ir pinigų atsiėmimo reikalavimas yra vos 0.01 USD. Už indėlius, išėmimus ar palūkanų mokėjimus mokesčiai netaikomi.

2. Nexo

Nexo yra ne tik kriptovaliutų skolinimo paslaugų lyderė, bet ir garsi savo palūkanų sąskaitomis. Platforma leidžia savo vartotojams uždirbti iki 8% palūkanų per metus, tuo pačiu siūlant lanksčią galimybę bet kada pridėti ir atsiimti lėšas. Nexo teikia 100% turtu užtikrintą garantiją, naudodama savo per daug užtikrintų (overcollateralized) paskolų portfelį.

Visų paskolų užstatai yra apdraustas 100 milijonų dolerių dydžio teise, kurią suteikia pasaulyje pirmaujanti audituota saugotoja kompanija BitGo ir draudimo lyderis Londone Lloyd’s. Sudėtinės palūkanos mokamos kasdien ir be jokių mokesčių. Platforma palaiko tiek fiat, tiek stablecoin sąskaitas. Populiariausi platformos kriptovaliutos yra USDT, TUSD, USDC, PAX ir DAI.

3. Binance Savings

Binance Savings yra paslauga, leidžianti deponuoti kriptovaliutas į platformą ir pradėti uždirbti palūkanas. Vartotojai gali pasinaudoti lanksčiais ir fiksuotais indėliais. Skirtumas yra trukmė ir palūkanų normos. Vartotojai gali pasinaudoti net 14 dienų trukmės indėliais ir uždirbti iki 15% palūkanų.

Flexible Deposits paslauga palaiko bitcoin, Binance USD (BUSD), Binance Coin (BNB) ir Tether (USDT), o Fixed Deposits paslauga suteikia prieigą prie daugiau nei 15 papildomų kriptoturto žetonų. Vartotojams suteikiama galimybė bet kada išsiimti savo lėšas. Sukauptos palūkanų pajamos kasdien paskirstomos lankstiems indėliams, o fiksuotiems indėliams – išpirkimo dieną. Vartotojai gali užsisakyti Binance Savings paslaugą labai paprastai.

4. Nuo Network

Nuo Network yra platforma, leidžianti vartotojams skolintis ir skolinti kriptovaliutomis. Nuo yra sukurta kaip „peer-to-peer“ rinka, kuri naudoja atvirojo kodo smart contracts, kad sujungtų skolintojus ir skolininkus ir vykdytų tarpusavio sandorius. Vartotojai gali pradėti užsidirbti užsiregistravę ir pervesdami ETH arba ERC20 protokolo žetonus į savo Nuo sąskaitas.

Tada jie turi sukurti skolos rezervą tam tikrai trukmei. Skolos rezervai – tai žetonų pūlai, paskolinti skolininkams, atsižvelgiant į jų paskolos prašymus. Dienos palūkanų procentas, kurį vartotojai gali uždirbti, priklauso nuo skolų rezervo specifikos. Pasibaigus rezervo galiojimo laikui, visa suma ir uždirbtos palūkanos automatiškai pervedamos į vartotojo „Nuo“ sąskaitą.

5. Crypto Earn

Crypto Earn yra kompanijos Crypto.com kriptovaliutų indėlių paslauga. Indėliai leidžia vartotojams uždirbti iki 8% per metus. Stablecoin investuotojai gali tikėtis didesnių iki 12% palūkanų per metus. Palūkanų uždarbio dydis priklauso nuo valiutos ir indėlio termino.

Visas palūkanų uždarbis mokamas kas savaitę kriptovaliuta, kuria įnešamas indėlis. Crypto Earn palaiko įvairias kriptovaliutas, įskaitant BTC, ETH, LTC, XRP, BNB ir kt. Palaikomi pagrindiniai stablecoinai yra USDC, USDT, TUSD ir kt. Crypto Earn komanda žada nuolat plėsti palaikomų kriptovaliutų kiekį.

6. YouHodler

YouHodler siūlo kriptovaliutų indėlius, kurie leidžia uždirbti iki 12% palūkanų per metus. Procedūra yra gana paprasta – vartotojas į savo YouHodler piniginę įneša kriptoturtą arba fiat ir pradeda uždirbti palūkanas. Kompanija moka palūkanas už Bitcoin, BNB, USDT, USDC, PAX ir TUSD indėlius.

Jei vartotojas neturi konkrečios kriptovaliutos, jis gali ją konvertuoti iš kitos kriptovaliutos ar fiat valiutos. Palūkanų mokėjimai atliekami stablecoinais arba kriptovaliutomis ir kiekvieną mėnesį pervedami tiesiai į piniginę. Visus indėlius saugo YouHodler turimas 1 mln. USD vertės fondas. Vartotojai taip pat gali panaudoti savo sąskaitose esančias santaupas kaip užstatą skolindamiesi.

Svarbi pastaba: šitame straipsnyje nėra jokių referalų ir jokios paslėptos DeFi produktų reklamos. Tai išimtinai pažintinė informacija.

2 thoughts on “8 būdai įdarbinti jūsų kriptovaliutas. DeFi ant bangos

  • Samsonas

    ačiū už straipsnį, buvo naudingas. Bet pakeiskite tinklalapio šriftą, kad normaliai rodytų Lietuviškas raides, nes dabar labai stipriai bado akys ir atrodo not professional 😉

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.