Pirmadienis, 26 vasario, 2024
NASDAQ Vilnius-Lietuva

Akola Group

Kompanijos valdomos įmonės gamina, ruošia ir parduoda žemės ūkio ir maisto produktus, tiekia prekes ir paslaugas žemdirbiams. Pati AB Akola Group atlieka tik valdymo funkciją ir prekybinės bei gamybinės veiklos nevykdo.

Kompanija yra lyderiaujanti bendrovė Baltijos šalių agroverslo sektoriuje. Ketvirtadalį produkcijos realizuoja Lietuvoje, penktadalį – Azijoje. Grūdų ir žaliavų pašarams paruošimas ir pardavimas sudaro apie 63% visų pajamų.

Finansai

Finansai valdomi konservatyviai. Ilgalaikiai įsipareigojimai sudaro apie 26% Nuosavo kapitalo. O jų padengimui 2019/20 m. Grynuoju pelnu prireiktų 4.29 metų. Rodiklis per metus pablogėjo.

Kompanijos pelno dinamika yra nestabili. O 2018/19 m. EPS buvo net neigiamas. 10 m. trukmės vidutinis metinis EPS augimo tempas siekė -3.63%; o 5 metų vidutinis metinis EPS augimo tempas buvo 0.00%. Investuoja savo kompetencijos rėmuose. Kompanija nesuperka savų akcijų.

10 metų vidutinis ROAE yra 10%, sumažėjo nuo pernai 11.10%. Ir tai jau blogas rodiklis. AB Linas Agro Group veikia griežtoje konkurencinėje aplinkoje. Todėl patiria didelį kainų spaudimą. Bendrasis pajamingumas yra labai žemas, nesiekia nė 7%.

Vienas euras, investuotas į Ilgalaikį materialų turtą duoda 0.57 euro EPS. Kompanija neturi dividendų mokėjimo politikos (jų tinklapyje nepavyko rasti rubrikos Investuotojams). Už 2018/19 metus dividendų nemokėjo. Vidutinis dividendų mokėjimo koeficientas yra 0.09.

Jei kompanijos savininkai norėtų kompaniją parduoti ir investuoti į Lietuvos 10 m. trukmės VVP bei gauti tokią pačią grąžą, kokią gavo 2019/20 metais, tai akcijas turėtų pardavinėti po 50 eurų.

AB Akola akcijos

Kompanijos akcijos listinguojamos NASDAQ Vilnius biržoje, Baltijos Oficialiajame prekybos sąraše nuo 2010 m. vasario mėn. 17 d. Nuo 2023 m. gruodžio 8 d. AB Akola group akcijų trumpinys Nasdaq Vilnius akcijų biržoje LNA1L pakeistas į AKO1L.

Per finansinius metus AB Akola Group akcijos Buhalterinė vertė pakilo 6.6%. O 10 metų periodo vidutinis metinis BV augimas buvo -7.49%. Todėl galima manyti, kad neigiamą tendenciją pakeis augimas. Tuo labiau, kad kompanija perka savo konkurentą KG Group, kuriems priklauso AB Kauno grūdai, AB Kaišiadorių paukštynas ir AB Vilniaus paukštynas.

2020 m. lapkričio pradžioje kainai esant apie ~0.61-62 EUR, pirminis investicijos grąžos įvertinimas yra apie 20%. Todėl buvusią rekomendaciją parduoti keičiam į Akumuliuoti.

Investuotojas, investavęs į akcijas prieš 5 metus, šiandien patyrė -1.86% nuostolių vidutiniškai kasmet. Nepadėjo nė dividendai. Bet kompanija jau antrus metus iš eilės nemoka dividendų. Nors to priežastis dėl pandemijos labai aiški.

Kainos grafikasKompanijos puslapis

Daugiau Lietuvos bendrovių akcijų.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.