Antradienis, 25 birželio, 2024
NASDAQ Vilnius-Lietuva

AB AUGA group Akcijų Analizė

AB AUGA group yra didžiausia ekologinio žemės ūkio ir investicijų įmonių grupė Lietuvoje ir dydžiu nenusileidžia Europos bendrovėms.

Įmonių grupė valdo apie 38 200 ha ekologiškai sertifikuotų dirbamų žemių, kuriose vystomas tvarus, naujomis technologijomis paremtas žemės ūkio modelis, apimantis augalininkystę, gyvulininkystę ir grybų auginimą.

Kompanijos pajamoms įtakos turi reikšmingi faktoriai, kurių pati kompanija kontroliuoti negali:

  • Pasaulinės žemės ūkio produkcijos žaliavų kainos, oro sąlygos, valstybinė politika žemės ūkio srityje, gyvenimo sąlygų pokyčiai, konkurenciniai produktai kitose šalyse;
  • Galvijų ligos.

2023 m. kompanijos veiklos rezultatams įtakos turėjo mažesnė ekologinių produktų paklausa visame pasaulyje ir kritusios šios produkcijos kainos,

Pajamų pasiskirstymas pagal sektorius:

Pajamos pagal sektorius
Pajamos pagal sektorius

Finansai

Kompanijos pajamos 2023 m. augo 6.35% iki 77 442 000 EUR. O 10 m. laikotarpio vidutinis metinis pajamų augimas buvo net 23%. Bet ateityje tokių rezultatų jau nesitikime, nes nuo 2020 m. pajamos turi mažėjimo tendenciją. -2.31% vidutiniškai kasmet. Bet mes čia žinome, kad pajamas labai įtakoja šoriniai veiksmai.

Tačiau kompanija 3 metus iš eilės dirba nuostolingai. Ir čia jau ne tik pasaulinės žaliavų kainos daro įtaką. Kadangi ekologinių žemės produktų gamybos kompanijai sunku išlaikyti aukštą Bendrąjį pajamingumą, jai reikia aktyviai valdyti kitus kaštus.

Bendrosios, Administracinės ir Komercinės sąnaudos Bendrąjį pelną viršija apie 3 kartus. Kol matysime tokius skaičius, tol kompanija, mums kaip investuotojams, bus neįdomi. O kompanija turi daug erdvės sąnaudoms mažinti ir Bendrajam pelnui didinti.

Finansų valdyme kompanija prisiima riziką. Visi įsipareigojimai sudaro 270% Nuosavo kapitalo. O mokėti finansinių skolų palūkanas iš neigiamo Veiklos pelno yra labai sudėtinga. Veikla finansuojama skolintomis lėšomis. Nors skolų našta per porą pastarųjų metų šiek tiek sumažėjusi, susikaupę 33 000 000 EUR nuostolių yra didelis iššūkis Valdybai.

F_Score rodiklis praėjusiais metais buvo vos 2. Tai toli iki minimalaus investicinio įverčio. O kol matysime mažėjančius ir neigiamus pinigų srautus, tol šis rodiklis, o ir mūsų įvertis nepagerės…

2024 m. gruodžio 17 d. kompanija turi išpirkti 20 000 000 EUR obligacijų emisiją ir sumokėti 6% kuponą. Pagal 2019 m. lapkričio 25 d. Lietuvos banko patvirtintą obligacijų bazinį prospektą, konsoliduotas Nuosavo kapitalo ir Turto santykis turi būti ne mažiau nei 30%. Patvirtintoje 2023 m. metinėje ataskaitoje šis santykis yra kiek daugiau nei 27%. Bet yra numatytas 6 (šešių) mėnesių finansinių sąlygų ištaisymo laikotarpis. Nevykdomas buvo ir palūkanų padengimo koeficiento kovenantas.

Investicinis įvertis:

AUG1L Investicinis įvertis
Investicinis įvertis

AB AUGA group akcijos

Akcijos listinguojamos NASDAQ Vilnius biržoje Baltijos Oficialiajame prekybos sąraše. Trumpinys (ticker) yra AUG1L.

Kadangi tai nėra investicinė akcija, nematome prasmės apžvelgti jos rodiklius. Jie visi yra neigiami. Beta yra 1.07, kainos Standartinis nuokrypis siekia 22.65%. Su tokiais rodikliais akcija jau yra rizikinga. Ir dar sunku pasakyti, ar jos kaina jau pasiekė dugną.

Kainos perspektyvų kiekybiškai įvertinti neįmanoma. O subjektyviai vertinant, nematome jokios prasmės investuoti į šios kompanijos akcijas.

Trečių šalių vertinimai ir prognozės

Dirbtinis intelektas:

Įvertinus AUGA group veiklą ir akcijų rinkos tendencijas, galima padaryti šias išvadas:

  1. Tvarumas ir inovacijos: AUGA group yra pripažinta tvarumo ir inovacijų lydere žemės ūkio sektoriuje, o jos įsipareigojimas ekologijai ir tvariam vystymuisi yra svarbūs veiksniai, kurie gali turėti ilgalaikį teigiamą poveikį įmonės veiklai ir jos vertei.
  2. Investavimo strategija: Investuotojams rekomenduojama atidžiai stebėti AUGA group veiklą ir rinkos pokyčius, kad galėtų priimti informuotus sprendimus, kai tik pasikeis investavimo sąlygos. Svarbu atkreipti dėmesį į įmonės tvarumo strategiją ir inovacijas, kurios gali lemti jos sėkmę ateityje.
  3. Rizikos valdymas: Bet kokia investicija į akcijas yra susijusi su rizika, todėl svarbu diversifikuoti investicijų portfelį ir atlikti išsamų rizikos vertinimą. AUGA group atveju, investuotojams reikėtų atsižvelgti į įmonės tvarumo įsipareigojimus kaip potencialią rizikos mažinimo strategiją.
  4. Atsakingas investavimas: AUGA group pavyzdys rodo, kad atsakingas investavimas į tvarias įmones gali būti ne tik etiškas pasirinkimas, bet ir protingas finansinis sprendimas, atnešantis ilgalaikę naudą tiek investuotojams, tiek visuomenei.

Šios išvados yra paremtos viešai prieinama informacija ir neturėtų būti laikomos asmenine investavimo konsultacija. Visada rekomenduojama pasitarti su finansų specialistu prieš priimant bet kokius investicinius sprendimus.

Investing.com konsensusas:

Auga group Investing.com konsensusas
Investing.com konsensusas

TA konsensusas

Akcijos kaina

Išvados

Kol kas matome. kad kompanija susidūrusi su rimtais finansiniais iššūkiais. ir mums belieka tik iš šalies stebėti, kaip bendrovės Valdyba išlips iš finansinės duobės. Belieka palinkėti jai kantrybės ir sėkmės.

Kavos puodelis iš jūsų už šią puikią analizę.


Kompanijos tinklapis

Daugiau Lietuvos kompanijų akcijų.


Klausimams

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.