Sekmadienis, 21 liepos, 2024
NASDAQ Vilnius-Lietuva

AB Invalda INVL Akcijų analizė

AB Invalda INVL yra viena didžiausių turtą valdančių ir investuojančių bendrovių Lietuvoje. Invaldos INVL grupės įmonės Lietuvoje ir Latvijoje valdo pensijų bei investicijų fondus, teikia portfelių valdymo paslaugas, taip pat teikia šeimos biuro paslaugas.

2014 m. nuo Invaldos atskirtos vienarūšį turtą valdančios bendrovės INVL Baltic Farmland, INVL Baltic Real Estate bei INVL Technology.

Atskyrimo tikslas – pertvarkyti Invaldos LT verslo modelį pagal klasikinius turto valdymo principus bei išvengti interesų konfliktų, pritraukiant lėšas į naujai kuriamus privataus kapitalo ir nekilnojamojo turto fondus.

Kompanija gerai žinoma  Lietuvoje. Ji veikia jau nuo 1991 metų.

Pajamų pasiskirstymas:

Invalda Pajamų pasiskirstymas
Pajamų pasiskirstymas

Finansai

Invalda INVL 2023 m. pajamos krito beveik -9%, tačiau 10 metų laikotarpio vidutinis metinis pajamų augimas išliko virš 10%. Bet turto valdymo pajamos augo 10.83%. Praėjusių metų pajamoms reikšmingos įtakos darė mažmeninio verslo pardavimas ir finansinių priemonių tikrosios vertės teigiami pokyčiai.

Iš čia gaunasi, kad EPS dinamika yra nestabili, nors ir auganti. 10 metų laikotarpio vidutinis metinis pajamų augimas sudarė 15.35%, o 5 m. laikotarpio – jau 163%. Bendrovė išlaiko labai aukštą Grynąjį pajamingumą. Vidutinė turto grąža buvo 25.28%, o 10 m. laikotarpio vidutinis ROAE buvo beveik 16%.

Dėl retai ir nepastoviai mokamų dividendų, Nepaskirstyto pelno vidutinis metinis augimas siekė net 20.30%, o jo rentabilumas buvo beveik 32%. Kompanija sugeba auginti grąžą akcininkams, nežiūrint to, kad Grynieji pagrindinės veiklos pinigų srautai yra žemėjančios tendencijos. Užtat Grynieji pinigų srautai yra sparčiai augančios tendencijos, nors ir svyruoja atitinkamai pagal finansinio turto vertės sumažėjimą/padidėjimą.

Finansai kompanijoje valdomi konservatyviai. Ji neturi finansinių skolų, išskyrus Nuomos įsipareigojimus. Pagrindinę Ilgalaikių įsipareigojimų naštą sudaro atidėtas pelno mokestis. Jų dalis Veiklos pelne sudaro vos 5.55%. Visi įsipareigojimai sudaro 22.70% Nuosavo kapitalo.

Tai ir leidžia Invalda INVL auginti finansinį turtą. 3 m. laikotarpio vidutinis metinis jo augimas siekė net 61.87%. O pačios kompanijos akcijos Buhalterinės vertė 10 metų laikotarpio vidutinis metinis augimas siekė 19.32%.

F_Score rodiklis buvo 6. Tai geras investicinis rodiklis. Geresniam jam būti pernai neleido sumažėjusios pajamos ir mažėjantys Grynieji pagrindinės veiklos pinigų srautai.

Jei kompanijos savininkai norėtų parduoti akcijas ir investuoti šiandien į Lietuvos 10 m. VVP ir gauti tokią pat grąžą, kaip ir kompanija davė 2023 metais, tai akcijas turėtų parduoti po 81 EUR.

Investicinis įvertis:

Invalda INVL Investicinis įvertis
Investicinis įvertis

AB Invalda INVL akcijos

Bendrovės akcijos listinguojamos NASDAQ Vilnius biržoje, Papildomajame prekybos sąraše. Trumpinys IVL1L.

Geras investicinis įvertis duoda aukštą akcijos kainos grąžos perspektyvą. Net pesimistiškai vertinant, ilgalaikė grąža gali siekti apie 10-14% vidutiniškai kasmet. Bet nepamirškime, kad tokius rezultatus įtakoja nepiniginės finansinės ataskaitos eilutės. Bet žiūrint istoriškai faktus, Invalda akcijų 10 m. laikotarpio kainos CAGR siekė 13.18%.

Akcija yra rizikinga dėl savo mažo likvidumo. Vidutinė dienos apyvarta rašymo metu siekė vos 240 EUR. Kainos standartinis nuokrypis buvo 28%. Beta yra apie 1.

Apskaičiuoti PEG ir Equity risk premium rodikliai yra patrauklūs ir rodo, kad šiandien (rašymo metu) akcijos kaina rinkoje nėra pakankamai įvertinta. Jie yra atitinkamai 0.27 ir 19.07%.

GRAPES metodu apskaičiuotos kainos perspektyva siekia net 76 EUR. Mūsų metodu apskaičiuotos kainos optimistinis scenarijus yra dar labiau perspektyvesnis:

IVL1L Kainos perspektyva
Kainos perspektyva

Trečių šalių įverčiai ir prognozės

Dirbtinis intelektas:

Atsižvelgiant į Invalda INVL finansinius rodiklius ir veiklos apžvalgą, bendrovė atrodo stabiliai auganti ir pelninga. Ji aktyviai vysto savo veiklą ir plečia investicijų portfelį, kas gali būti vertinama kaip teigiamas ženklas investuotojams. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį į rinkos svyravimus ir išorinius veiksnius, kurie gali turėti įtakos bendrovės veiklai ir akcijų kainai.

Pagal turimą informaciją, AB Invalda INVL akcijos kainos prognozė yra teigiama. Vienas iš šaltinių teigia, kad ilgalaikėje perspektyvoje, per penkerius metus, akcijos kaina gali padidėti iki 61.255 EUR, kas reiškia, kad investicijų grąža gali siekti apie +414.75%. Tai yra optimistinė prognozė, ir svarbu atsiminti, kad akcijų rinka yra nepastovi ir prognozės nėra garantuotos.

Norėdami gauti tikslesnę ir išsamesnę informaciją, rekomenduoju kreiptis į finansų analitikus arba naudoti išplėstines akcijų analizės priemones, kurios gali suteikti detalią akcijos kainos prognozę, remiantis įvairiais finansiniais rodikliais ir rinkos tendencijomis. Taip pat, galite sekti finansų naujienas ir analitikų komentarus, kurie gali suteikti daugiau įžvalgų apie galimas akcijų kainos kryptis.

Valueinvesting.io įvertis:

IVL1L Valueinvesting.io įvertis
Valueinvesting.io įvertis

TA konsensusas:

Akcijos kaina

Išvados

AB Invalda INVL yra stabiliai auganti ir pelninga investicinė įmonė, turinti įvairiapusišką investicijų portfelį. Ji demonstruoja teigiamą finansinį veikimą ir yra vertinama rinkos dėl savo augimo potencialo. Įmonės veikla ir strategija rodo jos pasirengimą tvariam plėtojimuisi ir galimybes sėkmingai reaguoti į rinkos pokyčius.

Šių akcijų portfelyje galima turėti sąlyginai nedidelį kiekį ir periodiškai akumuliuoti.

Kavos puodelis iš jūsų už šią puikią analizę.Kompanijos puslapis

Daugiau NASDAQ Vilnius akcijų.


Klausimams.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.