AB Novaturas akcijų IPO: nustatyta vienos akcijos kaina yra 10,5 EUR.

AB Novaturas IPO

Bendrovės kapitalizacija, remiantis galutine IPO akcijų kaina, sieks 82,0 mln. EUR.

• Nustatyta galutinė „Novaturo“, didžiausio kelionių operatoriaus Baltijos šalyse, viešo akcijų siūlymo kaina. Vienos akcijos kaina yra 10,5 EUR (ekvivalentas Lenkijos zlotais yra 44,13).
• Išplatinta 2 104 648 akcijų, t. y. 27 proc. esamų bendrovės akcijų, kurias parduoda dalis esamų Bendrovės akcininkų, įskaitant „Central European Tour Operator S.a.r.l.“ (CETO), įmonę, priklausančią „Enterprise Investors“ valdomam fondui „Polish Enterprise Fund VI“).
• Bendra siūlymo vertė sieks 22,1 mln. EUR (apie 92,9 mln. PLN). Bendrovės kapitalizacija, remiantis galutine IPO akcijų kaina, sieks 82,0 mln. EUR (apie 344,5 mln. PLN).
• Mažmeniniams investuotojams galiausiai bus paskirstyta 121 902 akcijų, t. y. 5,8 proc. visų siūlymo akcijų. Mažmeninių investuotojų pateiktos paraiškos bus sumažintos apie 40 proc.
• Akcijos platinamos Lenkijoje, Lietuvoje ir Estijoje. Įsigyti bendrovės akcijų taip pat siūloma atrinktiems užsienio instituciniams investuotojams, veikiantiems ne Jungtinėse Amerikos Valstijose, laikantis galiojančių reglamentų.
• „Novaturo“ akcijos bus kotiruojamos Varšuvos ir „Nasdaq Vilnius“ vertybinių popierių biržose. Numatyta pirmoji akcijų įtraukimo į abiejų biržų sąrašus diena – 2018 m. kovo 21 d.

„Labai džiaugiuosi, kad mūsų bendrovė netrukus debiutuos Varšuvos ir Vilniaus vertybinių popierių biržose. Tai didžiulis pasiekimas turint galvoje, kad paskutinis didelės apimties IPO Lietuvoje vyko 2010 metais.

Tuo pačiu, tai pirmasis dvigubo listingavimo IPO Vilniaus ir Varšuvos vertybinių popierių biržose, kuris buvo siūlomas investuotojams trijose šalyse.

Mums pavyko įgyvendinti IPO nepaisant gana įtemptos situacijos vietos ir tarptautinėse kapitalo rinkose. Debiutuodama Varšuvos ir Vilniaus vertybinių popierių biržose mūsų įmonė taps dar patikimesniu partneriu mūsų klientams, verslo ir finansų bendruomenei.

Šį debiutą traktuojame kaip ilgalaikio bendradarbiavimo su vietos ir užsienio investuotojais pradžia. Esu tikras, kad puikūs veiklos rezultatai ir skaidri komunikacija pritrauks dar daugiau investuotojų, norinčių prisidėti prie tolimesnio bendrovės augimo“, – sako „Novaturo“ generalinis direktorius Linas Aldonis.

Apie bendrovę „Novaturas”

„Novaturo“ įmonių grupė pagal pardavimų vertę ir keleivių skaičių lenkia visas kitas Lietuvos, Latvijos ir Estijos rinkose dirbančias kelionių operatores. Grupė organizuoja daugiau kaip 40 proc. visų regiono užsakomųjų skrydžių.

1999 m. įkurta bendrovė „Novaturas“ 2004 m. tapo Baltijos šalių rinkos lydere ir iki šiol lenkia visus konkurentus. Bendrovės konkurencingumo pamatas – patikimas ir gerai žinomas prekių ženklas, aukštas klientų lojalumo lygis ir puikūs ryšiai su kelionių agentūromis bei paslaugų teikėjais.

Būtent todėl „Novaturas“ savo klientams gali pasiūlyti patrauklias kainas ir plačią produktų įvairovę. Šiuo metu „Novaturo“ produktai siūlomi ne tik Baltijos šalyse, bet ir Baltarusijoje, kurioje platinimą vykdo vietos partneriai.

Dėl patrauklių pasiūlymų įvairovės bei aukštos paslaugų kokybės „Novaturo“ klientų skaičius toliau didėja. Šiuo metu grupė siūlo vasaros ir žiemos atostogų paketus bei pažintines keliones autobusu ir lėktuvu.

Klientai gali rinktis iš daugiau kaip 30 atostogų krypčių visame pasaulyje, iš kurių – ir patys populiariausi Pietų Europos kurortai bei rinktinės vietos Šiaurės Afrikoje, Vidurio Rytuose, Azijoje ir Lotynų Amerikoje.

Dar vienas grupės strategijos tikslas – išlaikyti pardavimo tinklo įvairovę ir vienas kitą papildančius pardavimo kanalus.

„Novaturas“ bendradarbiauja su daugiau kaip 400 kelionių agentūrų, iš jų – su visomis didžiausiomis Baltijos šalių agentūromis bei daugiau kaip 60 Baltarusijoje veikiančių agentūrų.

Didžiuosiuose Lietuvos, Latvijos ir Estijos miestuose veikia „Novaturo“ mažmeninės prekybos biurai. Be to, toliau investuojama į e. prekybos sistemos plėtrą.

Augant grupės rengiamų kelionių paklausai, didėja veiklos apimtys, kas savo ruožtu lemia spartų finansinių rezultatų augimą.

Palyginti su ankstesniais metais, 2017 m. „Novaturo“ grupės pajamos išaugo 40 proc. ir siekė 141 mln. eurų. EBITDA siekė 10,6 mln. eurų, o grynasis pelnas – beveik 8,2 mln. eurų, t. y. rezultatai pagal abu rodiklius buvo beveik du kartus didesni nei 2016 m.

Šie metai „Novaturo“ grupei taip pat atrodo daug žadantys. Tai rodo ir išankstinės rezervacijos 2018 m. vasaros sezonui. Grupės organizuojamų užsienio kelionių paklausa sparčiai auga net ir palyginus su ankstesniais metais, kai klientai buvo ypač aktyvūs.

Išankstinių rezervacijų kiekis 2017 m. pabaigoje išaugo 84 proc., palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu.
Bendrovės verslo modelis pasižymi didelės apimties veiklos pinigų srautais (viršijančiais 100 proc. EBITDA) ir mažomis kapitalo investicijomis (2017 m. – 0,3 mln.).

Tai suteikia galimybę didelę pajamų dalį išmokėti akcininkams. Reguliarus dividendų mokėjimas – viena svarbiausių bendrovės strategijos dalių.

Valdyba tikisi, kad įvertinus audituotus pirmojo 2018 m. pusmečio bendrovės rezultatus bus išmokėta apie 6 mln. eurų tarpinių dividendų. Ilgalaikėje perspektyvoje valdyba ketina rekomenduoti dividendais išmokėti 70–80 proc. grynojo bendrovės pelno.


Šis pranešimas spaudai nėra prospektas Direktyvos 2003/71/EB prasme ir jame nėra, jis pats kaip toks nėra, taip pat jis nėra dalis kokio nors siūlymo arba kvietimo, arba kvietimo pateikti siūlymą dėl vertybinių popierių, ir juo neturėtų būti remiamasi dėl jokios sutarties arba įsipareigojimo. Šiame pranešime spaudai minimas vertybinių popierių siūlymas (toliau – Siūlymas) ir šio pranešimo spaudai ir kitos su Siūlymu susijusios informacijos platinimas gali būti ribojamas įstatymais tam tikrose jurisdikcijose ir asmenys, pas kuriuos patenka koks nors šiame pranešime spaudai minimas dokumentas ar kita informacija, turėtų tai žinoti ir tokių ribojimų laikytis. Tokių ribojimų nesilaikymas gali būti laikomas atitinkamoje jurisdikcijoje taikomų vertybinių popierių įstatymų pažeidimu.
Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: