Sekmadienis, 21 liepos, 2024
NASDAQ Vilnius-Lietuva

AB Panevėžio statybos trestas Akcijų Analizė

AB Panevėžio statybos trestas yra Lietuvos statybų įmonė, kuri savo veiklą statybų sektoriuje vykdo apie 70 metų ir turi aukščiausią kompetenciją išskirtinei kokybei kurti.

Grupė vykdo savo veiklą Lietuvoje, Švedijoje, Norvegijoje, Latvijoje ir Lenkijoje. Grupės veikla apima įvairios paskirties pastatų, statinių, įrenginių ir komunikacijų bei kitų objektų statybą ir projektavimą Lietuvoje bei už jos ribų, metalo konstrukcijų statyboms gamybą ir projektavimą, statybinių medžiagų pardavimą, nekilnojamojo turto vystymą (PST.lt).

Valdymo tikslais Grupė yra struktūrizuota į verslo vienetus pagal vykdomos veiklos pobūdį ir turi keturis atskaitingus segmentus:

  • Statyba;
  • Metalo konstrukcijos;
  • Skydiniai namai;
  • Kita veikla.

Kita veikla susidaro iš UAB Šeškinės projektai, UAB „Ateities projektai“, UAB PST investicijos, kurių pagrindinės veiklos yra nekilnojamojo turto vystymas bei Kingsbud Sp.zo.o., kuri užsiima statybinių medžiagų didmenine prekyba, taip pat kita AB Panevėžio statybos trestas veikla (aliuminio konstrukcijų gamyba ir betoninių grindų įrengimas ir kt.).

Pajamų pasiskirstymas pagal sektorius ir regionus:

PTR1L Pajamos pagal sektorius
Pajamos pagal sektorius
PTR1L Pajamos pagal regionus
Pajamos pagal regionus

Finansai

2023 m. metinis pajamų augimas buvo lygiai toks pats, koks ir 10 m. vidutinis metinis augimas – 3.44%. Tai reiškia, kad kompanija nesiseka generuoti vis didėjančių pajamų. Bet tai gali būti sudėtinga visam statybų sektoriui, kuris itin jautrus ekonominiams pokyčiams šalyje, regione, pasaulyje.

Veiklos pelnas 2023 metais siekė vos 646 000 EUR. Tačiau Grynasis pelnas buvo 3 324 000 EUR. Tai dukterinės įmonės likvidavimo rezultatas. Vadinasi, ateityje tokių pelnų tikėtis mes niekaip negalime. Formaliai mes turime 18.18% 10 m. EPS vidutinį metinį augimą. Ir tai pinigai ‘į kišenę’.

Bet Bendrasis pelningumas pernai siekė kiek daugiau nei 10%. Ir su tokiu rezultatu labai sunku išlikti pelningam. Vien Bendrosios ir Administracinės sąnaudos artimos Bendrajam pelnui. Maža to, sumokėtų finansinių skolų Palūkanos viršija Veiklos pelną, 2023 m. palūkanos sudarė 227% Veiklos pelno. Tai iš kur tam pelnui gautis?

Ir tikrai, 10 m. vidutinis metinis Nepaskirstytojo pelno mažėjimas siekia -2.15%. Jo rentabilumas yra tragiškas – -42%. 10 m. vidutinės investicijos į Ilgalaikį turtą neša -0.33 EUR EPS nuostolių. Kas gi atsitiko su kompanija?

Nesunku pastebėti, kad Direktoriaus postą palikus Daliui Gesevičiui, kuris čia pradirbo daugiau nei 25 m., pasikeitė finansų valdymo politika. D.Gesevičiaus laikais finansai buvo valdomi superkonservatyviai. Bendrovė beveik neturėjo Ilgalaikių skolų. Viskas pasikeitė 2021 m. kai Ilgalaikės skolos nuo 0 išaugo iki 19 mln. EUR su viršum.

2023 m. Ilgalaikės skolos jau viršijo 21 mln. EUR. O Ilgalaikių įsipareigojimų einamųjų metų dalis Veiklos pelne siekia net 746%. Tai labai agresyvus veikos finansavimas. Bet jis leidžia Gryniesiems pagrindinės veiklos pinigams būti teigiamiems. Ir reikia tikėtis, kad šių investicijų įdirbį dar pamatysime ateityje. Deja, Free Cash Flow vis dar neigiamas.

Kritinio likvidumo rodiklis artimas 1. Apyvartinis kapitalas teigiamas, Bankroto rizikos rodiklis Z buvo 2.44. Vidutinis metinis 10 m. ROAE siekė 8.12%. F_Score rodiklis yra investicinis – 7. Šie rodikliai rodo, kad turime reikalą su stipria kompanija, kuri dar neišvaistė savo kapitalo. Bet ar ilgam?

Jei kompanijos savininkai norėtų parduoti verslą bei lėšas investuoti į LR Vyriausybės 10 m. trukmės obligacijas ir gauti tokią pat grąžą, kokią gavo 2023 metais, tai akcijas turėtų pardavinėti po 4.50 EUR (kaina rinkoje rašymo metu buvo 0.50 EUR). Tokia kaina ir būtų rinkoje, jei kompanijos penai būtų iš pagrindinės veiklos.

Galutinis investicinis įvertis tikrai ne investicinis:

Investicinis įvertis
Investicinis įvertis

AB Panevėžio statybos trestas akcijos

Kompanijos akcijos listinguojamos NASDAQ Vilnius biržoje, Oficialiajame prekybos sąraše. Trumpinys PTR1L.

PST akcijos Buhalterinė vertė toliau mažėja. 10 m. vidutinis metinis BV pokytis -1.75%. Akcijos kainos 10 m. CAGR buvo -5.72%. Dividendų kompanija seniai nebemoka.

Kaip ir nėra ‘motyvacijos’ investuoti į šios kompanijos akcijas. Bet pagal formalius finansinius veiklos rezultatus, gauname labai įdomius rodiklius. Pavyzdžiui, GRAPES kainos perspektyva yra 3.90. EUR. Tai vėl parodo, kad fiksuoto pajamingumo atveju ne tik esami rezultatai, bet prognozuojami ateityje yra labai perspektyvūs.

Grahamo skaičius, kuris JAV akcijose visiškai neatktualus dėl itin aukštų investuotojų lūkesčių ir norų, PTR1L pozicijai rodo 2.89 EUR. Tai irgi daugiau už rinkos kainą rašymo metu. Tokio patrauklaus PEG rodiklio – 0.07 – man dar neteko matyti. Kainos standartinis nuokrypis vos 10%. Beta – 1.01. Equity risk premium yra net 28.63%.

Na, o kad viskas neatrodytų kaip per rožinius akinius – 10 metų kainos CAGR buvo -5.72%.

Trečių šalių įvertinimas ir prognozės

Dirbtinis intelektas:

PST akcijos kaina ateityje gali svyruoti priklausomai nuo įvairių veiksnių, tokių kaip rinkos sąlygos, įmonės veikla ir pasaulinės tendencijos. Tačiau, jei PST tęs inovatyvius statybų sprendimus ir pasieks gerus finansinius rezultatus, galbūt akcijos kaina augs.

Techninės analizės konsensusas:


Akcijos kaina

Išvados

Statybų kompanijos aktyviai dalyvauja ekonomikos augime. Taip pat aktyviai dalyvauja ir ekonomikos stagnacijose bei griūtyse. Vienintelė išeitis yra sukaupti piniginių lėšų atsargas kilimo metu, optimizuoti Administracines ir Bendrąsias išlaidas. Čia privaloma dalis, ypač Panevėžio statybos trestui. Na ir būtina investuoti į inovacijas, kitaip iš lyderiaujančios kompanijos rizikuoji likti šaraškino kontora.

Žodžiu, Sumanus investuotojas praeina pro šalį ir ieško geresnių investicijų.

Kavos puodelis iš jūsų už šią puikią analizę.

Kompanijos puslapis

Daugiau Lietuvos kompanijų akcijų.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.