Penktadienis, 23 vasario, 2024
NASDAQ Vilnius-Lietuva

AB Rokiškio sūris

AB Rokiškio sūris užsiima fermentinių sūrių, išrūginių produktų, lieso pieno miltų gamyba ir prekyba. Tai Baltijos regione efektyviausia pieno produktų gamybos įmonė bei Pieno pramonės lyderė Lietuvoje ir Baltijos šalyje pagal perdirbamo pieno kiekį ir fermentinio sūrio gamybą.

Jos pardavimai plačiai išskaidyti – tiek eksportas į Rytų bei Vakarų rinkas, tiek pilnas spektras šviežių pieno produktų, kurie skirti tiek vidaus rinkos, tiek kaimyninių šalių poreikiams patenkinti. (nasdaqbaltic.com).

Konsoliduotą grupę sudaro: UAB Rokiškio pienas, UAB Rokiškio pieno gamyba, SIA Jekabpils piena kombinats, SIA Kaunata, UAB „DairyHub.LT.

Kompanija apie 35% produkcijos parduoda Lietuvoje ir yra viena didžiausių pieno perdirbimo kompanijų Lietuvoje bei regione. Bendrovės pardavimų pasiskirstymas pagal 2022 m. konsoliduotuosius pardavimus:

AB Rokiškio sūris
Pajamos pagal regionus

Pajamų pasiskirstymas pagal sektorius:

AB Rokiškio sūris
Pajamos pagal sektorius

Finansai

Kompanijos vidutinis metinis pajamų augimas, kaip ir dera dideliai kompanijai, siekia 4.53%. 2022 metais įmonės pajamos išaugo net 42%, o tai yra gerokai daugiau nei įprastai. Labiausiai pajamos augo Europoje, įskaitant ir Lietuvą.

Grynasis pajamingumas visoje įmonės veiklos srityje išlieka mažas, apie 3%. Tai lemia keli veiksniai, įskaitant dideles sąnaudas ir konkurenciją. Rinkos lyderio Bendrasis pajamingumas siekia vos 11%, todėl grynasis pajamingumas negali būti aukštesnis.

Kompanijai būdinga nestabili pelno dinamika. 2008 m. ir 2014 m. EPS buvo neigiamas, o 10 metų EPS vidutinis metinis augimo tempas buvo tik 4,28%. Tačiau paskutiniai 5 metai buvo ypač sėkmingi, nes EPS vidutinis metinis augimo tempas siekė 8,16%.

Kompanijos apyvartinis kapitalas lig šiol buvo teigiamas ir net augimo tendencijoje. Ilgą laiką įmonė neturėjo ilgalaikių finansinių skolų. Tik paskutiniais metais atsirado ilgalaikės finansinės skolos, tačiau tai sutapo su ženkliai išaugusiomis investicijomis į veiklą. Vieno euro investicija į ilgalaikį materialųjį turtą uždirba vidutiniškai 0,60 euro grynosios pelno per akciją (EPS).

Nepaskirstyto pelno vidutinis metinis augimas siekia net 8.90%. O jo rentabilumas – net 13.43%. 10 metų vidutinis ROAE yra 4.48%. Gera grąža gamybinei įmonei. Turto grąža 2022 metais buvo net 5.90%.

Kompanijos veikloje susiduriama su valstybiniu reguliavimu, kvotomis, pasaulinės rinkos konjunktūra, todėl pelningumas palaikomas per sąnaudų mažinimą.

Jei kompanijos savininkai norėtų parduoti akcijas ir investuoti šiandien (2023 m. rugsėjo 26 d.) į Lietuvos 10 m. VVP ir gauti tokią pat grąžą, kaip ir kompanija davė 2022 metais, tai akcijas turėtų parduoti po 5.8 euro. Ši kaina yra apskaičiuota remiantis Lietuvos 10 m. VVP pajamingumu ir kompanijos 2022 m. Grynuoju pelnu. Tokiu atveju kompanijos savininkai gautų tokią pat grąžą, kaip ir kompanija davė 2022 metais.

Investicinis veiklos įvertinimas:

AB Rokiškio sūris
Investicinis įvertis

Sugretinam Lietuvos pieno sektoriaus rodiklius:

KompanijaBendrasis pajamingumasGrynasis pajamingumasVid. ROAEPEGEquity risk premium5 m. kainos CAGR
AB Pieno žvaigždės14%-2.6%6.39%-2.94%
AB Vilkyškių pieninė10.40%5.30%12.70%0,549.07%5.02%
AB Žemaitijos pienas17.40%1.60%11.63%-3.106.62%0.68%
AB Rokiškio sūris11.10%3.50%4.48%1.861.95%1.48%
Pagal 2022 m. pabaigos duomenis

AB Rokiškio sūris akcijos

AB Rokiškio sūris akcijos lintinguojamos NASDAQ Vilnius biržos Oficialiajame prekybos sąraše. Žymėjimas – RSU1L.

Kompanija turi Dividendų mokėjimo ir Nuosavo kapitalo supirkimo politikas. Tiesa, nuosavas akcijas superka retai, bet kasmet skiriamos lėšos jų supirkimui rinkoje.

Dividendų dydis per 10 metų kasmet augo vidutiniškai po 17.88%. Dividendinis pajamingumas rašymo metu siekia 5.77%. Galima teigti, kad kompanijos akcijos yra dividendinės.

Akcijos yra gera investicija, turint omenyje jų 7.77% CAGR, dividendus ir kainos standartinį nuokrypį. Nors 7.77% CAGR nėra įspūdingas augimas, jis yra pakankamas, kad būtų galima gauti gerą grąžą, ypač kartu su dividendais. Kainos standartinis nuokrypis yra 5.02%, o tai reiškia, kad akcijos yra gana stabilios. Tai yra geras dalykas, nes sumažina riziką jūsų portfelyje.

GRAPES metodu apskaičiuota kainos perspektyva siekia 4.33 euro. Tai reiškia, kad akcijos kaina gali padidėti iki šio lygio ateityje. PEG siekia 1.83. Tai reiškia, kad akcijos kaina yra gana protinga, atsižvelgiant į jos augimą. Equity risk premium galėtų būti didesnis. Dabar jis siekia 2.04%. Tai reiškia, kad investuotojai gali tikėtis, kad akcijų grąža bus didesnė už rizikingą nemoką.

Mūsų metodu apskaičiuota kainos perspektyva nėra tokia optimistinė, kaip galėtų pasirodyti. Maksimali galima grąža, kurią galime numatyti, yra artima kainos CAGR, tai yra plius minus 7% per metus. Pesimistiškai vertinant, galimas ir kainos -3% vidutinis metinis koregavimasis. Tačiau dividendinis pajamingumas yra aukštesnis nei 5%, taigi net ir pesimistiškame scenarijuje investuotojai galėtų gauti teigiamą grąžą.

AB Rokiškio sūris
Kainos perspektyva

Akcijos kainos grafikas

Išvados

Rašymo metu mes neturėjome RSU1L akcijų. Bet jas mielai pirktume dėl galimo kapitalo prieaugio ir dėl galimo pinigų srautų iš dividendų. Rašymo metu rodikliai atrodo patraukliai. Tai laisvai galite pirkti, o jei jau turite, tai akumuliuokite akcijas, ypač jei yra galimybė nusipirkti per korekciją.

Sugretinkime sektoriaus kompanijų P/E rodiklius:

KompanijaRodiklis
Rokiškio suris11.76
Žemaitijos pienas17.00
Vilkyškių pieninė6.16
Pieno žvaigždės19.67
2023 m. rugsėjo 26 d.

Kompanijos puslapis

Daugiau NASDAQ Vilnius akcijų.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.