Sekmadienis, 21 liepos, 2024
NASDAQ Vilnius-Lietuva

AB Šiaulių bankas Akcijų Analizė

AB Šiaulių bankas yra vienas iš didžiausių bankų Lietuvoje, turintis plačią skyrių tinklą visoje šalyje. Bankas teikia įvairias paslaugas, tokius kaip kasdieniniai bankininkystės paslaugos, kreditai, taupymas, draudimas, investavimas ir pensijos. Šiaulių bankas taip pat siūlo modernų interneto bankininkystės paslaugą, kurioje galima atlikti įvairius mokėjimus, peržiūrėti sąskaitų likučius, detalią sąskaitos apžvalgą, išrašus ir kitą sąskaitos informaciją (SB.lt).

Bankas taip pat siūlo skirtingas mokėjimo kortelės, tokius kaip Google Pay ir Apple Pay, kurios suteikia galimybę atsiskaityti už prekes ir paslaugas. Be to, bankas siūlo automobilių lizingą, žaliąjį būsto kreditą su itin žemomis palūkanomis tausojantiems gamtą, ir specialią riboto tiražo Mastercard Gold kredito kortelę.

2023 m. gruodžio 1 d., Šiaulių bankas ir pirmaujanti turto valdymo grupė Baltijos šalyse Invalda INVL užbaigė dalies mažmeninių verslų sujungimo sandorį.

Pajamų pasiskirstymas pagal segmentus:

AB Šiaulių bankas Pajamos pagal segmentus
Pajamos pagal segmentus

AB Šiaulių bankas finansai

2023 m. buvo labai geri bankui. Ypač sparčiai augo pajamos. Pajamų augimas pernai siekė net 68.22%, kai 10 m. laikotarpio vidutinis metinis pajamų augimas siekė 15.31%. Grynasis pelnas augo 11.75%, EPS padidėjo 18.18%. Tai reikšmingas spurtas. Tiesa, Grynasis pajamingumas sumažėjo, bet išliko aukštas, 30.70%.

Kol kas galima teigti, kad dabar bankas išgyvena vieną iš augimo pikų. 10 m. laikotarpio vidutinis metinis EPS augimas buvo 20.42%, o 5 m. EPS augimas – jau tik 5.39%. Su nuolat augančiu turtu vis sunkiau išlaikyti didelį pelno augimą – jis stabilizuojasi. Iki kito spurto…

Nepaskirstyto pelno 10 metų laikotarpio vidutinis metinis augimas siekia net 37.63%. Bet jo rentabilumas sumažėjo iki 12.52%. Vis dar labai geri rezultatai.

Indėlių portfelis per 2023 m. išaugo net 13.56% ir pasiekė virš 3.2 mlrd. eurų. Klientams suteiktos paskolos padidėjo 10.60% ir siekia 2.6 mlrd. eurų. Paskolų ir indėlių santykis yra 0.84. Visų įsipareigojimų ir Nuosavo kapitalo santykis siekia 786% – geras rodiklis. Labai geras Finansinio sverto rodiklis. Jis buvo 11.29%.

Liūdina, kad Grynųjų pagrindinės veiklos pinigų srautai yra neutralios tendencijos. Tačiau Pinigai ir ekvivalentai Balanse auga. Pernai sumažėjo Palūkanų išlaidų koeficientas, o Nepalūkanų išlaidų koeficientas mažėja kelis metus iš eilės. Tai rodo banko veiklos efektyvumo padidėjimą.

Akcijos kainos Buhalterinės vertės 10 m. laikotarpio vidutinis metinis augimas siekė 9.15%, to paties laikotarpio vidutinis ROAE buvo net 17.24%. F_Score rodiklis buvo 5.

Jei kompanijos savininkai norėtų parduoti akcijas ir investuoti šiandien į Lietuvos 10 m. VVP bei gauti tokią pat grąžą, kaip ir bankas davė 2023 metais, tai akcijas turėtų parduoti po 2.80 EUR.

Investicinis įvertis:

Investicinis įvertis:
Investicinis įvertis

Palūkanų normos rizika

Palūkanų normos rizika – tai rizika patirti nuostolių dėl galimo nesuderintų Banko ir Grupės turto ir įsipareigojimų perkainojimo.

2023 m. palūkanų normos padidėjimas/sumažėjimas 2 procentiniais punktais, tai įtaka nuosavybei, po mokesčio būtų buvusi 28 659/-28 659 eurų.

Euro zonos bazinių palūkanų normos dinamika:


source: tradingeconomics.com

AB Šiaulių bankas akcijos

Banko akcijomis prekiaujama NASDAQ Vilnius biržoje, Oficialiajame prekybos sąraše. Trumpinys SAB1L.

Akcijos kainos Standartinis nuokrypis buvo 8.22%, beta – 1.47. Tai stabili akcija su galimybe judėti daugiau nei pati rinka. Taip pat visai neblogai atrodo perspektyvos. PEG yra 0.74. o Equity risk premium siekia net 20.28%. 10 m. istorinis kainos CAGR buvo 10.05%.

Dividendai nėra mokami stabiliai, bet jų augimo tempas siekia 38.35%. Paskutinių išmokėtų dividendų dividendinis pajamingumas buvo net 6.94%.

GRAPES metodu apskaičiuotos kainos perspektyva siekia 4.48 EUR. Mūsų metodu apskaičiuota kainos perspektyva yra kuklesnė, bet taip pat optimistinė. Net ir pesimistiškai vertinant, ilgalaikėje perspektyvoje galima tikėtis 10% ir spartesnio akcijos kainos augimo.

SAB1L kainos perspektyva
Aipt.lt kainos perspektyva

Trečių šalių įvertinimai ir prognozės

Dirbtinis intelektas:

Šiaulių banko veiklos rezultatai 2023 m. pirmąjį pusmetį yra įspūdingi. Neaudituotas grynasis pelnas išaugo 47 proc. lyginant su praėjusiais metais, o paskolų portfelis siekia 2,8 mlrd. eurų. Taip pat verta paminėti, kad Moody‘s pagerino Šiaulių banko reitingą iki istoriškai aukščiausio lygio – Baa1. Tai rodo banko stabilumą ir perspektyvas ateityje.

Investing.com konsensusas:

Investing.com konsensusas
Investing.com konsensusas

Valueinvesting.io konsensusas:

Valueinvesting.io konsensusas
Valueinvesting.io konsensusas

TA konsensusas:

Išvados

Investuojantiems į lietuviškas akcijas tai vienintelis variantas diversifikuoti akcijų portfelį lietuvišku banku. Ir ne tik dėl to. Tai ambicingas bankas, puikiai įgyvendinantis savo planus. jis auga ir plečiasi ir yra labai aktyvus konkurencinėje aplinkoje. O veiklos rezultatų perspektyvos yra teigiamos. Ir taip pat tikimės iš banko solidžių dividendų ir ateityje.

Kavos puodelis iš jūsų už šią puikią analizę.

Akcijos kainaKompanijos puslapis

Daugiau NASDAQ Vilnius akcijų.


Klausimams

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.