Šeštadienis, 13 balandžio, 2024
NASDAQ Vilnius-Lietuva

AB Telia Lietuva

AB Telia Lietuva yra tarptautinės Šiaurės ir Baltijos šalyse veikiančios Telia Company įmonių grupės dalis. Tai pirmaujanti IT ir telekomunikacijų paslaugų teikėja Lietuvoje, teikianti paslaugas gyventojams, verslui ir telekomunikacijų operatoriams.

Specializuotame ISS-oekom įmonių reitinge Telia Lietuva suteiktas Prime statusas, kuris rodo, kad bendrovės akcijos laikomos tvaria investicija.

AB Telia Lietuva pirmoji Lietuvoje pradėjo teikti komercines 5G ryšio paslaugas. Kompananija Telia išlieka didžiausia telekomunikacijų paslaugų teikėja Lietuvoje. Bendrovės rinkos dalis, skaičiuojant pajamas, 2022 m. ketvirtąjį ketvirtį sudarė 37,9 proc. (prieš metus – 38,4 proc.) (Telia Lietuva).

Pajamų pasiskirstymas pagal sektorius:

AB Telia Lietuva
Pajamos pagal sektorius

Finansai

Kompanijos vidutinis pajamų augimo tempas siekia virš 7% kasmet. Tai labai geras augimas rinkos lyderiui. Tačiau labai ženkliai sumažėjo grynasis pajamingumas. Pastarųjų 10 metų EPS vidutinis metinis augimo tempas buvo 5.03%, o pastarųjų 5 metų EPS vidutinis metinis augimo tempas buvo jau vos 2.44%. Grynasis pajamingumas sumažėjo iki 12.7%. Ir tai jau neramina.

Kompanijos finansai valdomi prisiimant riziką. Visi įsipareigojimai sudaro 86% Nuosavo kapitalo. Taip pat blogai atrodo Ilgalaikių įsipareigojimų einamųjų metų dalies kasmetinis augimas. Tačiau Ilgalaikių skolų padengimui 2022 m. Grynuoju pelnu užtenka vos 1.26 metų.

Vidutinis 10 m. Nepaskirstyto pelno rentabilumas yra aukštas ir siekia net 41.76%. 10 metų vidutinis ROAE yra 16.23%. Šitie rodikliai išlieka aukšti metai iš metų. Nepaskirstyto pelno vidutinis metinis augimas siekia beveik 10%. Matome, kad vadyba nuosekliai ir aktyviai dirba akcininkų naudai.

Kompanijos veikla reikalauja nuolatinių kapitalo investicijų. 1 euras, investuotas į IMT, uždirba tik 0.66 euro EPS. 2022 metais bendrovė daug mokėjo už kapitalines investicijas. Tai iš dalies lemia ir pelningumo sumažėjimą. Tikimės, kad ilgainiui tos investicijos atsipirks su kaupu. Nors, norint išlikti rinkos lyderiu, didelių investicijų reikės daug ir nuolatos.

Jei kompanijos akcininkai norėtų šiandien (rašymo metu) parduoti akcijas ir investuoti į LR 10 m. trukmės VVP ir gauti tokią pat grąžą, kaip ir kompanija davė 2022 metais, tai akcijas turėtų parduoti po 2.10 euro.

Investicinės analizės rezultatai:

AB Telia Lietuva
Investicinės analizės rezultatai:

AB Telia Lietuva akcijos

Bendrovės akcijos listinguojamos NASDAQ Vilnius biržoje, Baltijos Oficialiajame sąraše. Trumpinys TEL1L.

Kompanija neturi Nuosavų akcijų supirkimo programos. Bet turi 2017 m. patvirtintą Dividendų mokėjimo politiką, kuri numato, jog Bendrovės grynosios skolos ir EBITDA santykis neturi viršyti 1.5, o dividendams skirti iki 80%. laisvųjų pinigų srauto. Už 2022 metus kompanija akcininkams grąžino net 103% metų Grynojo pelno.

Dividendų vidutinis metinis augimo tempas buvo 0.35%. O paskutinis mokėjimas buvo 40% mažesnis nei metai prieš tai. Dividendinis pajamingumas rašymo metu siekė 3.59%. Būtų visai neblogas pajamingumas, bet mes žinome, kad akcijų kaina rinkoje per du metus nukrito 19%. Dėl ko dividendų pajamingumas padidėjo.

Akcijos kainos standartinis nuokrypis siekia 17%. Rizikos lygis padidėjo dėl kainos kritimo paskutiniais mėnesiais. PEG siekia 7.16 – bene aukščiausias rodiklis tarp visų mūsų analizuotų kompanijų. Equity risk premium yra vos 1.09%.

GRAPES metodu apskaičiuotos kainos perspektyva siekia 2.36 euro. Mūsų metodu apskaičiuotos kainos perspektyva yra gerokai kuklesnė. Ilgalaikėje perspektyvoje galima tikėtis 1.3-6.8% grąžos vidutiniškai kasmet be dividendų.

Telia
Kainos perspektyva

Išvados

Atsižvelgus į visus rodiklius ir analizės rezultatus, mes šių akcijų dabar nepirktume. Mūsų netenkina galima investicijų grąža, o mažėjantys dividendai akcijai – dar vienas didelis minusas. O turėdami jų portfelyje, sumažintume jų kiekį, rizikai suvaldyti.Kainos grafikas


Daugiau Lietuvos kompanijų akcijų.

Bendrovės tinklapis.

7 thoughts on “AB Telia Lietuva

 • Vytas

  Atsizvelgiant i naujausia pranesima apie paskutiniu triju ketvirciu finansus, kuris is pirmo zvilgsnio atrodo neblogai. Ar verta pirkti sios kompanijos akcijas siuo metu?

 • Hitachi

  Parduoti? Juokauji 😀 Per daug susitelkęs į spekuliavimą.. Ypač prajuokino HansaMatrix : „Pelnas augo 160%, šitas nelikvidas nedomina”. Pastebėjau, kad nemažai apsirinkate, tad ilgalaikiams investuotojams naudos daugiau būtų laikantis priešingos nei jūsų strategijos 🙂

  • Nauris Treigys

   Žiūrim į datą. Nuo tada iki 2017 liepos kaina nukrito -9.18%. Ir jei jus domina Baltijos nelikvidai, OK, rašykite savo blogą, drauge pasijuoksime.

 • Donatas

  Kai apmokestina net skambucius i pagalbo telefoną 112,tai finansiniai rodikliai tik kyla, sėkmės darant verslą is žmonių nelaimių!

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.