AB Ūkio bankas. Kronika -2013

AB Ūkio bankas. Kronika -2013

2013-02-12

10:30

Kauno krepšinio klubas „Žalgiris“, iš kurio savininkų pasitraukiantis paskelbė verslininkas Vladimiras Romanovas, pritraukti lėšų turi bandyti per naujų investuotojų paieškas tarp regiono ir kitų verslininkų. Tai interviu LRT radijui sakė premjeras Algirdas Butkevičius.

11:20

Apyvarta Vilniaus biržoje antradienį ryte siekė apie 71.000 EUR, daugiausia prekiauta TEO LT akcijomis, kurių perleista maždaug 28.000 EUR vertės, o kaina smuktelėjo 0,37%, iki 0,8 EUR.

Antroje vietoje pagal apyvartą buvo Ūkio banko akcijos, kurių perleista maždaug 17.000 EUR vertės. Šioje pozicijoje per pirmąją prekybos valandą buvo užfiksuotas didžiausias augimas, kuris siekė 5,7%, banko akcijų kaina kilo iki 0,093 EUR.

12:15

Laikinai apribota AB Ūkio bankas veikla, nes bankas nevykdo normatyvų, pranešė Lietuvos bankas (LB). LB Valdybos sprendimu paskirtas laikinasis banko administratorius, kuris ne ilgiau kaip per 6 dienas turės įvertinti banko veiklos atkūrimo galimybes ir būdus. Kol kas finansinės operacijos sustabdytos.

13:20

„Nasdaq OMX Vilniaus“ birža antradienį maždaug 13.20 val. sustabdė prekybą Ūkio banko akcijomis. Tuo momentu, kai prekyba akcijomis buvo sustabdyta, akcijos buvo pabrangusios 5,68%, 0,093 EUR.

13:40

Pasirodžius žinioms dėl Ūkio banko laikino veiklos sustabdymo, Šiaulių banko vadovas Audrius Žiugžda sako, kad Šiaulių ir Ūkio bankų sujungimo idėja yra įdomi. „Mes visuomet ieškome augimo galimybių, tą akcentuoja ir mūsų didžiausia akcininkas – Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB). Idėja dėl Šiaulių ir Ūkio bankų sujungimo būtų nebloga ir turbūt mąstysime apie tai. Tai užtikrintų mūsų augimą ir didesnę rinkos dalį“, – VŽ kalba p. Žiugžda.

14:00

Antradienį Lietuvos bankui laikinai sustabdžius Ūkio banko veiklą ir paskyrus laikinąjį bankroto administratorių, Stasys Kropas, Lietuvos bankų asociacijos prezidentas, teigė, kad galimas banko veiklos likvidavimas nebuvo naujiena. „Jau kurį laiką buvo daug blogų žinių apie Ūkio banką, klientai patyrė diskomfortą“, – apie galimas priežastis dėl banko veiklos likvidavimo kalbėjo p. Kropas.

14:05

AB Ūkio bankas 2011 m. finansinės atskaitomybės auditą atliko audito bendrovė UAB „Deloitte Lietuva“. Auditoriai savo nuomonėje akcininkams teigia, kad „atskiros ir konsoliduotos finansinės ataskaitos visais reikšmingais atžvilgiais teisingai atspindi banko ir grupės 2011 m. gruodžio 31 d. finansinę būklę“.

14:30

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas neatmeta, kad viena iš Ūkio banko, kurio veikla antradienį apribota, gelbėjimo galimybių – jo sujungimas su Šiaulių banku. „Esu girdėjęs apie tokius pasvarstymus. Važiuodamas šiandien pas premjerą, sulaukiau Šiaulių banko valdybos pirmininko skambučio. Jis paminėjo, kad juos domintų vienokia ar kitokia galimybė dalyvauti restruktūrizuojant Ūkio banką“, – sakė p. Vasiliauskas antradienį po susitikimo su Algirdu Butkevičiumi, ministru pirmininku.

14:40

AB Ūkio bankas, kurio veikla sustabdyta antradienį, su ypatingais finansiniais sunkumais susidūrė praėjusią savaitę. Apie tai antradienį pranešė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

„Sprendimą stabdyti banko veiklą sąlygojo susijusių paskolų portfelis. Inspektavimo, kuris buvo baigtas vasario 1 dieną, ataskaitoje, nurodyta maždaug 800 mln. Lt suformuotų papildomų atidėjimų, tai reikštų, kad banko kapitalas yra suvalgomas ir iš principo kalbėti apie banko veiklos tęstinumą būtų sudėtinga“, – aiškino p. Vasiliauskas. Be to, pasak jo, situaciją pablogino praėjusią savaitę Vladimiro Romanovo, Ūkio banko pagrindinio akcininko, pareiškimai apie Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubo situaciją.

15:00

Šiandien Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo didelės vertės turto iššvaistymo Ūkio banke. Ikiteisminis tyrimas pradėtas įvertinus šiandien Lietuvos banko pateiktą informaciją apie inspektavimo metu nustatytus 2005 – 2012 m. sudarytus įtartinus sandorius, pranešė Generalinė prokuratūra. Šiuo metu pranešimai apie įtarimus niekam nepareikšti.

15:10

Laikinuoju Ūkio banko administratoriumi paskirtas Adomas Ąžuolas Audickas galės už kelis šimtus tūkstančių litų pasitelkti konsultantus ir teisininkus. Be to, už savo darbą p. Audickas gaus kelių dešimčių tūkstančių litų atlyginimą. Apie tai antradienį pranešė Vitas Vasiliauskas, Lietuvos banko valdybos pirmininkas.

15:30

Premjeras ir Lietuvos banko vadovas tikina, kad žmonių indėliai Ūkio banke (ŪB), kurio veikla antradienį sustabdyta, yra apsaugoti ir apdrausti. Antradienį popiet Vitas Vasiliauskas, Lietuvos banko valdybos pirmininkas, atvyko į Vyriausybę informuoti Algirdą Butkevičių, ministrą pirmininką, apie centrinio banko priimtą sprendimą apriboti ŪB veiklą ir paskirti jo laikinąjį administratorių.

15:40

Lietuvos bankas praneša, kad klientams aktuali naujausia informacija dėl Ūkio banko teikiama specialia nemokama telefono linija 8 800 10 007 (skambinantiems iš Lietuvos) ir tel. +370 37 395 532 (skambinantiems iš užsienio). Informacija šia telefono linija šią savaitę bus teikiama nuo 8 iki 20 val. darbo dienomis ir nuo 9 iki 13 val. šeštadieniais ir sekmadieniais. Ūkio banko interneto svetainėje banko klientai ras atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus ir informaciją dėl banko paslaugų teikimo.

Informacija bendrais bankininkystės, finansų stabilumo klausimais bus teikiama ir specialia Lietuvos banko telefono linija +370 (5) 268 0068. Telefono linija veiks darbo dienomis nuo 8 iki 18 val., šeštadieniais ir sekmadieniais – nuo 10 iki 15 val.

Lietuvos banko interneto svetainėje taip pat sukurta speciali rubrika, kurioje pateikiami atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus, informuojama apie Lietuvos banko sprendimus dėl Ūkio banko, pateikiama kita aktuali

informacija.

16:00

Sustabdyta AB „Ūkio bankas“ narystė „Nasdaq OMX“ Vilniaus biržoje. Sprendimą priėmė biržos valdyba. Visi galiojantys Ūkio banko pavedimai prekybos sistemoje anuliuoti.

Šiaulių banko valdybos posėdyje antradienį nuspręsta dalyvauti derybose dėl galimo AB Ūkio banko turto, teisių, sandorių ir įsipareigojimų ar jų dalies perėmimo.

16:20

Teisėsaugos pareigūnai tikina „bent kol kas“ negalintys reikšti įtarimų Vladimirui Romanovui, laikinai sustabdyto Ūkio banko pagrindiniam akcininkui. „Iš tos informacijos, kurią dabar turime, dar negalime kam nors reikšti įtarimų“, – antradienį sakė Simonas Minkevičius,

16:40

Laikinai apribota AB Ūkio bankas veikla, nes bankas nevykdo normatyvų, pranešė Lietuvos bankas (LB). LB Valdybos sprendimu paskirtas laikinasis banko administratorius, kuris ne ilgiau kaip per 6 dienas turės įvertinti banko veiklos atkūrimo galimybes ir būdus. Kol kas finansinės operacijos sustabdytos.

17:10

Lietuvos pramoninkų konfederacija (LPK) kol kas neturi duomenų apie dėl Ūkio banko (ŪB) veiklos apribojimų nukentėjusius verslininkus, teigė Robertas Dargis, LPK prezidentas, statybų bendrovės „Eika“ vadovas. Jis pats tikino nesąs nustebintas naujienų apie ŪB veiklos apribojimą. „Tam tikros ŪB grėsmės buvo įvardytos jau po „Snoro“ banko griūties ir man asmeniškai tai nebuvo naujiena. Stebint prieštaringus Ūkio banko žingsnius, tam tikrus veiksmus visuomenėje, matėsi neapibrėžtumas, nesikoncentravimas į pagrindinę savo veiklą. Natūraliai dabar yra pasekmės“, – kalbėjo p. Dargis.

17:40

Ūkio banko (ŪB) problemos yra keliskart mažesnės nei buvo „Snoro“ ir labiau susijusios su Vladimiro Romanovo

nepavykusiais projektais, „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Lietuva tiesiogiai“ kalbėjo Raimondas Kuodis, Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas. Kaip vieną iš tokių nepavykusių projektų jis paminėjo Biračo molžemio gamyklą Bosnijoje. Ponas Kuodis taip pat pripažino, kad dažnu atveju ŪB turtas buvo pervertinamas, dėl to kaltino turto vertintojus, kurie „elgiasi gana laisvai“.

18:00

AB Ūkio banko 2011 m. finansinės atskaitomybės auditą atlikusi audito bendrovė UAB „Deloitte Lietuva“ antradienį plačiau nekomentavo pernai audituotų duomenų. „Deloitte Lietuva negali komentuoti su klientais susijusios konfidencialios informacijos“, – nurodoma VŽ atsiųstame atsakyme.

20:20

Antradienį su Ūkio banku, kurio veiklą ką tik apribojo Lietuvos bankas, ir pagrindiniu akcininku Vladimiru Romanovu susijusiame naujienų portale kaunodiena.lt, paskelbtame komentare p. Romanovas teigia, kad šiandienos įvykiai jam buvę netikėti. „Gaila, bet šiandien buvo padarytas pinigų pavedimas „Žalgirio“ klubui. Galvoju, jie pasieks „Žalgirio“ sąskaitą“, – teigia p. Romanovas.

2013-02-13

08:10

Premjeras Algirdas Butkevičius, antradienį susitikęs su Ūkio banko (ŪB) veiklą apribojusio Lietuvos banko valdybos pirmininku Vitu Vasiliausku, sako, kad ŪB nacionalizavimo galimybė aptarta nebuvo.

09:00

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI prie FM) informuoja, jog Ūkio banko klientai (tiek gyventojai, tiek bendrovės), kurių piniginės operacijos apribotos ne dėl jų kaltės, galės būti atleisti nuo delspinigių.

VMI primena, kad Lietuvos Respublikos Mokesčių administravimo įstatyme yra reglamentuojamas atleidimas nuo delspinigių, jeigu mokesčio įstatymas pažeistas dėl aplinkybių, kurios nepriklauso nuo mokesčio mokėtojo valios ir kurių jis nenumatė ir negalėjo numatyti.

Jei mokesčių mokėtojas privalo sumokėti mokesčius, bet to jis negali padaryti dėl apribotų Ūkio banko operacijų, jis turi kreiptis į mokesčių administratorių su prašymu atleisti nuo delspinigių.

10:00

VŽ pasiteiravo teisininkų, kokie galimi Ūkio banko gelbėjimo scenarijai. Nors banko likimas paaiškės tik po šešių kalendorinių dienų, per kurias laikinasis banko administratorius turi paruošti ir pateikti ataskaitą apie banko  būklę ir galimus gelbėjimo variantus, pagal Lietuvoje galiojančius teisės aktus ir jau turimą banko krizės patirtį, galima išskirti kelis Ūkio banko gelbėjimo scenarijus, VŽ sakė advokatų kontoros „Bernotas ir Dominas GLIMSTEDT“ vadovaujantis partneris Linas Sesickas.

2013 m. vasario 12 d. Lietuvos bankui laikinai sustabdžius AB Ūkio banko veiklą, užtikriname, jog ši situacija neturi įtakos UAB Ūkio banko lizingo veiklai. Ūkio banko lizingas tęsia savo darbą ir turi visas galimybes dirbti savarankiškai bei sklandžiai. Stabiliai veikdami ir užtikrindami įsipareigojimų vykdymą verslo partneriams bei klientams, sieksime ir toliau išlaikyti vartotojiško lizingo rinkos lyderio poziciją.

10:20

Vitas Vasiliauskas, Lietuvos banko valdybos pirmininkas, tikisi, kad jau šį savaitgalį pavyks apsispręsti dėl Ūkio banko ateities.

10:30

Kauno „Žalgirio“ klubo direktorius teigė, kad antradienį klubo žaidėjams buvo pervesti atlyginimai beveik už du mėnesius. Dėl Ūkio banko veiklos sustabdymo užstrigo beveik 3 mln. Lt.

12:00

Vasario 12 dieną Lietuvos bankui laikinai sustabdžius Ūkio banko veiklą, šio banko klientai nebegali naudotis turėtomis banko kortelėmis, bet Ūkio banko bankomatai veikia, rašoma spaudos pranešime. Kitų bankų klientai, kurie kartu su Ūkio banku naudojasi jungtiniu bankomatų tinklu, iš Ūkio banko bankomatų gali išsiimti pinigų. Tai reiškia, kad „Danske Bank“, „Nordea“, „Citadele“ ir Šiaulių banko klientai gali naudotis Ūkio banko bankomatais be apribojimų.

Šiaulių bankas Ūkio banko klientams nemokamai išduos mokėjimo korteles, Ūkio banko senjorams suteiks „pensijos avansą“. Šiaulių bankas Ūkio banko klientams, kurių gaunamos pensijos užstrigo problemų patyrusiame banke, siūlo naują paslaugą – „pensijos avanso“ limitą, kuris gali siekti iki 300 litų ir yra suteikiamas iki kitos pensijos gavimo dienos. Šią paslaugą Šiaulių bankas pradeda teikti šiandien nuo 13 val.

13:00

Vladimiro Romanovo sesers, banko akcininkės ir stebėtojų tarybos narės Olgos Gončaruk turtas areštuotas – vasario 8 dieną areštuota kiek daugiau nei 5 mln. Lt vertės jos turto.

15:10

Lietuvos banko duomenimis, laikinai sustabdžius Ūkio banko veiklą, indėlių visoje bankų sistemoje per dieną padaugėjo 60 mln. Lt. „Indėlininkai aiškiai suvokia, kad absoliuti dauguma indėlių yra apdrausti, ir dėl savo lėšų bankuose jie yra ramūs“, – sakė Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas Raimondas Kuodis.

16:00

2013 m. vasario 13 d. pasirašytas ketinimų protokolas su AB Ūkio banku, atstovaujamu Lietuvos banko paskirto laikinojo administratoriaus. Atsižvelgiant į tai, kad, vadovaujantis Lietuvos Respublikos bankų įstatymo 761 straipsniu, banko, kuriam yra paskelbtas moratoriumas, turtas, teisės, sandoriai ir įsipareigojimai gali būti perduodami kitam bankui, minėtu protokolu susitarta pradėti derybas dėl galimo AB Ūkio banko turto bei įsipareigojimų perdavimo AB Šiaulių bankui.

16:20

Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas sutiko suteikti Šiaulių bankui sobordinuotą paskolą Ūkio banko įsigijimui, pranešė ERPB

2013-02-14

08:20

Lietuvos komercinio banko Swedbank vadovas sako, kad bankas stebi padėtį, uždarius Ūkio banką, tačiau kol kas jokių derybų dėl jo turto perėmimo nevyksta.

Žlungantį Ūkio banką buvo mėginama gelbėti panaudojant Vladimiro Romanovo turtą Maskvoje, tačiau 200 mln. Lt vertės pastato Rusijos sostinėje įkeisti nepavyko.

Ūkio banką reikia išsaugoti, tačiau ne bet kokia kaina, sako buvusi Lietuvos finansų ministrė Ingrida Šimonytė. Anot jos, net jeigu būtų paskelbtas šio banko bankrotas, jo poveikis Lietuvos ekonomikai nebūtų labai didelis.

Sustojus Ūkio bankui, smulkiesiems investuotojams prošvaisčių atgauti pinigus už 28 mln. Lt vertinamas banko akcijas beveik nėra, sako analitikai. Banko veiklos stabdymas įšaldė ir šioje įstaigoje investuotojų laikytus kitus vertybinius popierius. Tiesa, šios investuotojų grupės padėtis geresnė.

09:05

Lietuvos bankas, siekdamas apsaugoti indėlininkų, kitų klientų ir visuomenės interesus ir atsižvelgdamas į būtinybę ypač greitai spręsti klausimą dėl Ūkio banko veiklos perspektyvų, nurodė banko laikinajam administratoriui pradėti preliminarias derybas dėl banko turto ir įsipareigojimų perdavimo.

12:00

Ūkio banko klientams, kurie dėl banko veiklos sutrikimų negali pasinaudoti savo darbo užmokesčiu, pensijomis ir turimomis santaupomis, bus teikiama pagalba.

12:50

Ūkio banko vadovai pripažino, kad bankas yra nemokus ir kad pagrindinis banko akcininkas Vladimiras Romanovas neketino gelbėti banko.

16:00

Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas Raimondas Kuodis beveik 100% įsitikinęs, kad smulkieji Ūkio banko akcininkai praras savo turėtas akcijas, o Vladimiras Romanovas tempė laiką ir neieško sprendimų iš susidariusios padėties.
18:20

Šiaulių banko klientais jau tapo daugiau kaip 1.000 antradienį uždaryto Ūkio banko klientų.

2013-02-15

08:30

Vladimiras Romanovas teigia esąs pasiruošęs perimti blogąsias banko paskolas, o vadinamąjį „gerąjį banką“ norėtų parduoti.

10:30

Lietuvos kredito įstaigos nerodo susidomėjimo Ūkio banku. Analitikai užsimena, kad Ūkio ir Šiaulių bankų susiliejimas buvo numatytas iš anksto, o centrinio banko sprendimai šį procesą tik pagreitino.
11:00

Vladimirui Romanovui derybose su Šiaulių banku dėl bendro jungtinio banko steigimo buvo siūlytas 30% akcijų paketas.
12:00

Ūkio banko veiklos sustabdymas nepaliečia „Ūkio banko lizingo“ veiklos tęstinumo, nes jos yra dvi atskiros finansinės institucijos ir veikia savarankiškai. „Mūsų žiniomis, lizingo bendrovė neturi finansinių problemų, jos įsipareigojimai klientams, verslo partneriams vykdomi, gyventojams ir toliau įprasta tvarka teikiamos paslaugos“, – teigia Stasys Kropas, Lietuvos bankų asociacijos prezidentas.

13:50

Vykdydamas Lietuvos banko nurodymą pradėti preliminarias derybas dėl galimo bankų dalyvavimo pertvarkant Ūkio banką, laikinasis administratorius kreipėsi į Lietuvoje veikiančius bankus, prašydamas informuoti, ar juos domintų dalyvavimas šiame procese. Be Šiaulių banko, su kuriuo preliminarios derybos jau pradėtos, dėmesį procesui parodė dar 3 bankai.

16:30

2013 m. vasario 15 d. AB Šiaulių bankas pateikė Konkurencijos tarybai prašymą vykdyti koncentraciją su AB Ūkio banku ir šio banko dukterinėmis įmonėmis, perimant dalį turto ir įsipareigojimų.

18:00

„Swedbank“ vadovas Antanas Danys patvirtino, jog bankas nebesidomi galimybe dalyvauti žlugusio Ūkio banko pertvarkymo procese. „Mes neturime pakankamai daug informacijos, kad galėtume priimti teigiamą sprendimą. Procesas yra greitas ir glaustas, todėl nesiryžome jame dalyvauti“, – sakė  p. Danys

 

2013-02-16

17:30

Lietuvos banko valdybai pateikta laikinojo Ūkio banko administratoriaus Adomo Audicko išvada ir pasiūlymai dėl Ūkio banko veiklos stabilumo ir patikimumo atkūrimo.

Lietuvos banko valdyba administratoriui nurodė pateikti papildomus banko turto vertinimo duomenis.

Laikinojo administratoriaus išvadą ir pasiūlymus planuojama svarstyti pirmadienį (vasario 18 d.).

 

2013-02-17

19:00

LB vadovo Vito Vasiliausko interviu TV3 laidoje „Savaitės komentarai“

http://flvplayer.viastream.viasat.tv/flvplayer/play/swf/player.swf?affiliate=30lt&country=lt&id=299522&playerVersion=embed

Alfa Savaitė

2013-02-18

10:00

Lietuvos banko valdyba pirmadienį numato svarstyti Ūkio banko laikinojo administratoriaus išvadas ir pasiūlymus dėl Ūkio banko veiklos stabilumo ir patikimumo atkūrimo. Lietuvos banko valdybos posėdis dėl Ūkio banko veiklos planuojamas 17 val. Po jo numatyta trumpa spaudos konferencija, apie jos laiką žurnalistai bus informuoti iš anksto.

DNB ir SEB bankai nusprendė nebedalyvauti Ūkio banko (ŪB) pertvarkymo procese.

11:20

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, susitikęs su premjeru ir ministrais, plačiau nekomentavo Ūkio banko laikinojo administratoriaus pateiktų išvadų ir teigė, kad jos bus paskelbtos po 17 val. posėdžio.

Valdančioji centro kairės koalicija atidėjo posėdį, kuriame turėjo būti svarstoma padėtis Ūkio banke. Nuspręsta sulaukti Lietuvos banko sprendimų šiuo klausimu, tik tada apsvarstyti susidariusią situaciją ir ateities scenarijus.

12:30

Daugiau naujienų dėl Ūkio banko tolimesnės veiklos bus po Lietuvos banko valdybos pirmadienio vakaro posėdžio, sakė premjeras Algirdas Butkevičius. „Man priimtiniausia, kad bankas kuo greičiau pradėtų veikti – ir nuo kitos savaitės“, – žurnalistams teigė premjeras. „Bus privaloma, kad būtų įmanoma“, – paklaustas, ar tokios viltys realios, sakė jis.

20:10

Lietuvos banko valdyba Ūkio banką pripažino nemokiu ir visam laikui atšaukė jo veiklos licenciją. Atsižvelgusi į laikinojo administratoriaus pateiktą išvadą bei pasiūlymus dėl Ūkio banko veiklos stabilumo ir patikimumo atkūrimo, Lietuvos banko valdyba taip pat nutarė šio banko turtą, teises, sandorius ir įsipareigojimus perduoti kitam Lietuvoje veikiančiam bankui.

Sprendimą Lietuvos banko valdyba priėmė įvertinusi, kad pasiūlytas probleminio banko pertvarkos būdas pareikalautų mažiausiai piniginių išteklių ir leistų daugumai banko indėlininkų per gana trumpą laiką atgauti galimybę disponuoti banke laikomomis lėšomis ir kitomis finansinėmis paslaugomis.

Lietuvos banko valdyba konstatavo, kad banko turto, teisių, sandorių ir įsipareigojimų perdavimas geriau apsaugotų indėlininkų pasitikėjimą bankų sistemos stabilumu ir patikimumu bei kitus viešuosius interesus nei akcinės bendrovės Ūkio banko likvidavimas dėl bankroto.

Įvertinusi laikinojo administratoriaus ataskaitoje pateiktą išvadą, kad Ūkio banko įsipareigojimai yra didesni nei turtas, Lietuvos banko valdyba Ūkio banką pripažino nemokiu ir visam laikui atšaukė jo veiklos licenciją.

Atsižvelgdama į tai, kad Ūkio banko klausimą būtina spręsti greitai ir veiksmingai, Lietuvos banko valdyba laikinajam administratoriui Adomui Audickui nurodė derėtis su Šiaulių banku dėl Ūkio banko turto, teisių, sandorių ir įsipareigojimų perėmimo. Sprendimas priimtas atsižvelgus į tai, kad kiti Lietuvoje veikiantys bankai ar užsienio bankų filialai, nors ir buvo kviesti, laikinajam administratoriui nepateikė analogiškų ir Lietuvos Respublikos bankų įstatyme nustatytus reikalavimus atitinkančių siūlymų perimti Ūkio banko įsipareigojimus, turtą, teises ir sandorius.

Lietuvos bankas valstybės įmonei „Indėlių ir investicijų draudimas“ pasiūlys spręsti dėl dalyvavimo banko turto, teisių, sandorių ir įsipareigojimų perdavimo finansavime.

Vykdant Ūkio banko pertvarkymą, Lietuvos bankas laikinajam administratoriui taip pat nurodė atlikti preliminarų kitam bankui perduodamų Ūkio banko turto teisių, sandorių ir įsipareigojimų vertinimą ir Lietuvos bankui pateikti tvirtinti šio vertinimo išvadas.

Pagal Lietuvos Respublikos indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatymą, banko pripažinimas nemokiu ir licencijos atšaukimas yra draudžiamasis įvykis, tačiau, įsipareigojimus perkėlus į kitą banką, klientai atgautų galimybę sutartyse nustatytomis sąlygomis disponuoti savo lėšomis (indėliais) įsipareigojimus perėmusiame banke.

Iš probleminio banko į kitą banką turi būti perduodami įsipareigojimai ar jų dalis, neviršijanti Lietuvos Respublikos indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatyme numatytos draudžiamos sumos.

20:40

„Kol savo akimis nemačiau dokumentų ir sprendimo, neturiu ką pasakyti. Reikia paskaityti visą sprendimą, trumpo pranešimo nepakanka. Gali būti, kad žurnalistai kalba viena, o dokumente bus surašyta visai kas kita“, – iškart po paskelbto Lietuvos banko valdybos sprendimo Verslo žinioms kalbėjo didžiausias Ūkio banko akcininkas Vladimiras Romanovas.

20:50

Sprendimas skelti Ūkio banką į gerąją ir blogąją dalis yra geras, kadangi toliau bus tęsiama veikla, o tai reiškia, kad neiname „Snoro“ keliu. Lietuvos bankas pasirinko tarpinį kelią „tarp blogiausio ir geriausio“. Taip pirmadienį paskelbtą Lietuvos banko sprendimą įvertino Žygimantas Mauricas, „Nordea“ banko ekonomistas.

21:30

Правление Банка Литвы признало «Ūkio bankas» неплатежеспособным и навсегда отозвало его лицензию. Правление Банка Литвы, учитывая представленные временным администратором вывод и предложения о восстановлении стабильности и надежности деятельности «Ūkio bankas», также приняло решение передать активы данного банка, его права, сделки и обязательства другому действующему в Литве банку.

Правлением Банка Литвы решение принято с учетом того, что предложенный способ преобразования проблемного банка потребовал бы минимальных денежных затрат и позволил бы большинству вкладчиков банка в относительно короткий срок восстановить возможность распоряжаться находящимися в банке средствами и пользоваться другими финансовыми услугами.

Правление Банка Литвы констатирует, что передача активов банка, его прав, сделок и обязательств в лучшей степени защитит доверие вкладчиков к стабильности и надежности банковской системы, а также другие общественные интересы, нежели ликвидация акционерного общества «Ūkio bankas» по причине несостоятельности (банкротства).

Оценив представленный в отчете временного администратора вывод о том, что обязательства «Ūkio bankas» превышают его активы, правление Банка Литвы признало «Ūkio bankas» неплатежеспособным и навсегда отозвало его лицензию.

С учетом необходимости оперативного и действенного решения вопроса «Ūkio bankas» правление Банка Литвы дало указание временному администратору Адомасу Аудицкасу вести переговоры с банком «Šiaulių bankas» о перенятии активов «Ūkio bankas», его прав, сделок и обязательств. Решение принято с учетом того, что остальные действующие в Литве банки или филиалы зарубежных банков, несмотря на приглашение, не представили временному администратору аналогичных и соответствующих установленным Законом Литовской Республики  о банках требованиям предложений о перенятии обязательств, активов, прав и сделок банка «Ūkio bankas».

Банк Литвы государственному предприятию «Indėlių ir investicijų draudimas» предложит принять решение об участии в финансировании передачи активов, прав, сделок и обязательств банка.

В ходе осуществления преобразования банка «Ūkio bankas» Банк Литвы временному администратору также дал указание провести оценку прелиминарных передаваемых другому банку активов, прав, сделок и обязательств «Ūkio bankas» и представить Банку Литвы на утверждение выводы данной оценки.

Согласно Закону Литовской Республики о страховании вкладов и обязательств перед инвесторами, признание банка неплатежеспособным и отзыв лицензии являются страховым случаем, однако при переносе обязательств в другой банк клиенты получают возможность распоряжаться своими средствами (вкладами) на установленных в договорах условиях в перенявшем обязательства банке.

Из проблемного банка в другой банк должны быть переданы обязательства или их часть, не превышающие страховой суммы, предусмотренной Законом Литовской Республики о страховании вкладов и обязательств перед инвесторами.

2013-02-19

08:00

Laikinasis Ūkio banko administratorius Adomas Audickas atmetė teiginius, kad įsivėlė į interesų konfliktą, kai Ūkio banke dirbti pasirinko advokatų kontorą „Raidla, Lejins & Norcous“, kurią pastaruoju metu konsultavo pats.

Ūkio banko žlugimas valstybei bei su šiuo banku reikalų neturėjusiems indėlininkams kainuos brangiau, nei „Snoro“ bankrotas, teigia smulkiuosius rinkos dalyvius vienijanti Investuotojų asociacija.

Lietuvos bankui pripažinus Ūkio banką nemokiu ir atšaukus jo veiklos licenciją, Ūkio banko laikinasis administratorius paskelbė, kad Ūkio banko įsipareigojimai viršija banko turtą 1,1 mlrd. litų.

2011 metais žlugusio „Snoro“, kurio akcininkai apkaltinti 1,7 mlrd. litų vertės turto pasisavinimu, bankroto metu teko suformuoti daugiau kaip 4 mlrd. litų atidėjinių. Tačiau apie 4 mlrd. litų draudimo išmokų indėlininkams išmokėjus valstybės įmonė Indėlių ir investicijų draudimas pardavus „Snoro“ turtą gali tikėtis susigrąžinti beveik visą šią sumą.

„Pagrindinis skirtumas tarp „Snoro“ ir Ūkio bankų tas, kad „Snoras“ daug aktyviau platino neapdraustus produktus – indėlių sertifikatus ir obligacijas, taip pat buvo itin aktyvus dirbdamas su stambiais valstybiniais ir verslo klientais. Tuo tarpu Ūkio bankas, finansuodamas savo veiklą, daugiausiai kliovėsi gyventojų indėliais, kurie apdrausti. Todėl „Snoro“ atveju daugiausiai nuostolių patyrė banko kreditoriai ir akcininkai, o Ūkio banko atveju didelę dalį nuostolių teks prisiimti Indėlių draudimo fondui“, – sakė Investuotojų asociacijos valdybos pirmininkas Vytautas Plunksnis.

Skelbiama, kad apdrausti Ūkio banko klientų indėliai siekia apie 2,7 mlrd. litų. Perduodant šiuos įsipareigojimus bei „gerąjį“ Ūkio banko turtą, Indėlių ir investicijų draudimui, kaip skelbiama, prie sandorio finansavimo gali tekti prisidėti apie 800 mln. litų.

„Visi Lietuvoje veikiantys bankai, mokantys draudimo įmokas nuo pritrauktų indėlių, Indėlių draudimo fondą per metus papildo apie 170 mln. litų. Todėl galima konstatuoti, jog už Ūkio banko problemas sumokės ir kitų bankų klientai“, – sakė V. Plunksnis.

Lietuvos banko pareigūnai taip pat skelbia, kad su pagrindiniu Ūkio banko akcininku Vladimiru Romanovu susijusios paskolos sudarė 1,5-1,6 mlrd. litų.

„Tikėtina, kad šios paskolos neatsirado per vieną naktį, todėl akivaizdu, kad Ūkio bankas ilgą laiką pažeidinėjo Bankų įstatymo reikalavimus, tačiau šių pažeidimų Lietuvos bankas anksčiau neviešino, jie liko nepastebėti ir Ūkio banko auditorių“, – sakė V. Plunksnis.

09:00

Lietuvos banko valdyba Ūkio banką pripažino nemokiu ir visam laikui atšaukė jo veiklos licenciją. Atsižvelgusi į laikinojo administratoriaus pateiktą išvadą bei pasiūlymus dėl Ūkio banko veiklos stabilumo ir patikimumo atkūrimo, Lietuvos banko valdyba taip pat nutarė šio banko turtą, teises, sandorius ir įsipareigojimus perduoti kitam Lietuvoje veikiančiam bankui.

Sprendimą Lietuvos banko valdyba priėmė įvertinusi, kad pasiūlytas probleminio banko pertvarkos būdas pareikalautų mažiausiai piniginių išteklių ir leistų daugumai banko indėlininkų per gana trumpą laiką atgauti galimybę disponuoti banke laikomomis lėšomis ir kitomis finansinėmis paslaugomis.

Lietuvos banko valdyba konstatavo, kad banko turto, teisių, sandorių ir įsipareigojimų perdavimas geriau apsaugotų indėlininkų pasitikėjimą bankų sistemos stabilumu ir patikimumu bei kitus viešuosius interesus nei akcinės bendrovės Ūkio banko likvidavimas dėl bankroto.

Įvertinusi laikinojo administratoriaus ataskaitoje pateiktą išvadą, kad Ūkio banko įsipareigojimai yra didesni nei turtas, Lietuvos banko valdyba Ūkio banką pripažino nemokiu ir visam laikui atšaukė jo veiklos licenciją.

Atsižvelgdama į tai, kad Ūkio banko klausimą būtina spręsti greitai ir veiksmingai, Lietuvos banko valdyba laikinajam administratoriui Adomui Audickui nurodė derėtis su Šiaulių banku dėl Ūkio banko turto, teisių, sandorių ir įsipareigojimų perėmimo. Sprendimas priimtas atsižvelgus į tai, kad kiti Lietuvoje veikiantys bankai ar užsienio bankų filialai, nors ir buvo kviesti, laikinajam administratoriui nepateikė analogiškų ir Lietuvos Respublikos bankų įstatyme nustatytus reikalavimus atitinkančių siūlymų perimti Ūkio banko įsipareigojimus, turtą, teises ir sandorius.

Lietuvos bankas valstybės įmonei „Indėlių ir investicijų draudimas“ pasiūlys spręsti dėl dalyvavimo banko turto, teisių, sandorių ir įsipareigojimų perdavimo finansavime.

Vykdant Ūkio banko pertvarkymą, Lietuvos bankas laikinajam administratoriui taip pat nurodė atlikti preliminarų kitam bankui perduodamų Ūkio banko turto teisių, sandorių ir įsipareigojimų vertinimą ir Lietuvos bankui pateikti tvirtinti šio vertinimo išvadas.

Pagal Lietuvos Respublikos indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatymą, banko pripažinimas nemokiu ir licencijos atšaukimas yra draudžiamasis įvykis, tačiau, įsipareigojimus perkėlus į kitą banką, klientai atgautų galimybę sutartyse nustatytomis sąlygomis disponuoti savo lėšomis (indėliais) įsipareigojimus perėmusiame banke.

Iš probleminio banko į kitą banką turi būti perduodami įsipareigojimai ar jų dalis, neviršijanti Lietuvos Respublikos indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatyme numatytos draudžiamos sumos.

10:00

2013 m. vasario 18 d. Lietuvos banko valdyba  pritarė nemokaus Ūkio banko įsipareigojimų ir turto perkėlimui į kitą banką ir nurodė Ūkio banko laikinajam administratoriui derėtis su Šiaulių banku dėl Ūkio banko turto, teisių, sandorių ir įsipareigojimų perėmimo.

Ingrida Šimonytė sako, kad Lietuvos banko sprendimas buvo labai tikėtinas, bet dabar trims šalims reikės susiderėti dėl to, kokiomis sąlygomis, kada ir koks turtas pereina į gerąjį banką. Banko akcininkai turi rimtai žiūrėti į savo verslą, kurio ėmėsi, arba tą verslą reikia stabdyti, kol jis nepridarė daugiau nuostolių mokesčių mokėtojams negu jau pridarė.

10:30

Šiaulių banko vadovas sako, jog bus siekiama susitarti kuo greičiau, tačiau jis kol kas nėra tikras, ar derybas pavyks baigti šią savaitę.

Adomas Audickas yra privatus asmuo, todėl jo atveju ir teoriškai negalima kalbėti apie viešųjų ir privačių supainiojimą, sako Rima Kaziliūnienė, Lietuvos banko pirmininko patarėja.
11:20

Finansų ministras Rimantas Šadžius interviu LRT radijui sakė, kad valstybė indėlių draudimo fondui Ūkio banko skaldymo metu turės paskolinti nuo 500 iki 600 mln. Lt. Tai interviu LRT radijui sakė.

11:30

Audrius Žiugžda, Šiaulių banko vadovas, kol kas neatskleidžia, kiek finansinių resursų prireiks Šiaulių bankui, kad galėtų perimti sveikąją Ūkio banko dalį.

12:30

Ūkio banko problemos neturi neigiamos įtakos stabilumui šalies finansinėje sistemoje ir nekelia grėsmės nacionaliniam saugumui, teigia Vitas Vasiliauskas.

22:15

Pinigų karta

http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/33725/pinigu_karta

2013-02-20

10:50

Lietuvos banko valdybos pirmininkas užsimena, kad pagrindinis žlugusio Ūkio banko akcininkas Vladimiras Romanovas gali sulaukti nemalonių klausimų iš privačių savo banko kreditorių. „Ponui Romanovui klausimų mes jau nebeturime“, – sakė Vitas Vasiliauskas.

11:00

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas aiškina, kad derybos dėl Ūkio banko prijungimo prie Šiaulių vyksta intensyviai. Tikimasi, kad per šią savaitę bus susitarta, tokiu atveju šią savaitę gyventojai galės ir pradėti disponuoti savo lėšomis.

12:30

AB Ūkio banko klientai elektroninėje bankininkystės sistemoje Eta bankas gali pasitikrinti savo sąskaitų judėjimus ir likučius.

13:00

Po pastarojo meto kredito įstaigų problemų, ištuštinusių indėlių draudimo fondą, Lietuvoje galėtų būti padidintas indėlių draudimo tarifas, mano finansų ministras.

13:20

Ūkio banko krizė, dėl kurios valstybė indėlių draudimo fondui planuoja skolinti apie 500-600 mln. Lt, fiskaliniam deficitui, o tuo pačiu – ir euro siekiui, nepakenks.

13:40

Lithuania’s sixth biggest bank Ukio bankas, suspended last week by the Bank of Lithuania because of irregularities, is declared insolvent with its licence permanently terminated. In this connection, the Bank of Lithuania opened talks on transferring Ukio Bankas assets to the smaller Siauliu Bankas.

According to the report of Ukio bankas temporary administrator Adomas Audickas, the bank’s liabilities exceed its assets by 1.1 billion litas (320 million EUR).

After consideration of all options, the decision was adopted that most cost-conscious alternative would be transfer of Ukio Bankas assets and liabilities to another bank operating in Lithuania. The Bank of Lithuania prescribed the temporary administrator A.Audickas to start negotiations with Siauliu Bankas.

16:00

Siekdama išlaikyti pasitikėjimą bankų sistemos stabilumu ir užtikrinti nemokiu pripažinto AB Ūkio banko įsipareigojimų vykdymą indėlininkams Vyriausybė nutarė paskolinti valstybės įmonei „Indėlių ir investicijų draudimas“ iki 800 mln. Lt.

18:30

Centrinio banko vadovas Vitas Vasiliauskas tvirtina, jog žlugusio Ūkio banko laikinasis administratorius Adomas Audickas visiems Lietuvoje veikiantiems bankams pasiūlė dalyvauti derybose dėl Ūkio banko perėmimo, tačiau rimčiausius ketinimus išreiškė vienintelis Šiaulių bankas.

2013-02-21

07:30

Lietuvos bankas advokatų kontorą „Raidla, Lejins & Norcous“ darbui su dabar uždarytu Ūkio banku pasirinko teisės aktų numatyta tvarka iš kelių variantų, teigia advokatų kontoros vadovaujantis partneris Irmantas Norkus.

08:20

Dėl gerosios Ūkio banko dalies perėmimo besiderantis Šiaulių bankas nenori turto, kuris yra ne Lietuvoje.

Premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad neverta palaikyti Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko Broniaus Bradausko siūlymo pirmiausia Ūkio banke laikytus pinigus grąžinti pensininkams, nes visi šiame banke laikyti indėliai apdrausti.

09:00

Premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad Ūkio banko laikinojo administratoriaus Adomo Audicko vietoje teisininkus teikti paslaugas dabar jo vadovaujamai įmonei būtų samdęsis iš kitos kompanijos, o ne buvusį darbdavį.

12:00

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, jog paaiškėjus, kad laikinasis Ūkio banko administratorius Adomas Audickas tikrai įsivėlė į interesų konfliktą, bus tik vienas sprendimas, o kol kas spėlionėmis šalies vadovė neužsiima.

14:40

Kauno miesto savivaldybė dėl Ūkio banko veiklos nutraukimo didesnių nuostolių nepatyrė, tačiau didelio darbdavio pasitraukimas gali sumažinti į miesto biudžetą surenkamų gyventojų pajamų mokesčio lėšų apimtis, sakė Kauno meras Andrius Kupčinskas.

15:20

Bankrutuojantis bankas „Snoras“, kurio kreditorių pinigai jau naudojami biudžeto skylėms dengti, finansiškai galėtų prisidėti ir prie Ūkio banko gelbėjimo operacijos.

16:00

Valstybinių įstaigų ir valstybės valdomų įmonių Ūkio banke laikyti milijonai neturėtų dingti, jeigu sėkmingai baigsis derybos dėl šio probleminio banko gerosios dalies perdavimo Šiaulių bankui.

20:15

Žlugusio Ūkio banko savininkas Vladimiras Romanovas sau bei giminaičiams išsimokėdavo didžiules algas. Ponas Romanovas ir jo sesuo Olga Gončaruk dirbo Ūkio banko lizinge ir per mėnesį gaudavo po 45.000 Lt. Be to, abu komandiruotėms per praėjusius išleido apie milijoną litų, pranešė TV3 „Žinios“.

2013-02-22

08:00

Investuotojų asociacija kreipėsi į kapitalo rinkas prižiūrintį Lietuvos banką, prašydama ištirti, ar Ūkio banko akcijas prieš jo veiklos sustabdymą pardavinėję investuotojai neturėjo viešai neatskleistos informacijos.

10:00

Prekyba žlugusio Ūkio banko akcijomis sukėlė įtarimų Lietuvos bankui – aiškinamasi, ar buvo investuotojų, kurie galėjo pasinaudoti viešai neatskleista informacija, prekiaujant Ūkio banko akcijomis Vilniaus vertybinių popierių biržoje.

 

2013-02-23

21:00

2013 m. vasario 23 d. AB Šiaulių bankas, laikinasis Ūkio banko administratorius ir Valstybės įmonė „Indėlių ir investicijų draudimas“ pasirašė sutartį dėl dalies Ūkio banko turto, teisių, sandorių ir įsipareigojimų perėmimo. Pagal šią sutartį Šiaulių bankas perims įsipareigojimų klientams už 2,7 mlrd.Lt sumą. Perkeliamo turto ir Valstybės įmonės “Indėlių ir investicijų draudimas“ mokamos sumos bendra vertė – taip pat 2,7 mlrd. Lt.

22:00

Laikinasis Ūkio banko administratorius, Šiaulių bankas ir valstybės įmonė „Indėlių ir investicijų draudimas“ pasirašė trišalę sutartį, pagal kurią Šiaulių bankas perims dalį Ūkio banko įsipareigojimų, turto, teisių ir sandorių.

Šiaulių bankui bus perduodami Ūkio banko įsipareigojimai klientams, neviršijantys Lietuvos Respublikos indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatyme numatytos draudimo išmokos draudžiamojo įvykio atveju. Pagal patvirtintą preliminarų turto vertinimą bendra į Šiaulių banką perkeliamų įsipareigojimų klientams suma sudaro 2,7 mlrd. Lt. Tokia pati yra ir perkeliamo turto bei valstybės įmonės „Indėlių ir investicijų draudimas“ įnašo vertė – 2,7 mlrd. Lt.

„Po intensyvių derybų šalims pasiekus susitarimą nemokaus banko problema pirmą kartą išspręsta tokiu būdu, kuris sudaro sąlygas jau artimiausiu metu atkurti bankinių paslaugų teikimą Ūkio banko klientams. O tai reiškia, kad svarbiausias trumpojo laikotarpio tikslas pasiektas – absoliuti dauguma žmonių ir įmonių vėl galės netrukdomai disponuoti savo lėšomis, laikytomis Ūkio banke“, – sakė Vitas Vasiliauskas, Lietuvos banko valdybos pirmininkas.

Jis pabrėžė, kad beveik visi Ūkio banko indėlininkai nepraras nei indėlių, nei už jas priskaičiuojamų palūkanų, nes visi Ūkio banko įsipareigojimai klientams į Šiaulių banką bus perduodami pagal šiuo metu galiojančias sutartis.

Į Šiaulių banką perkeliamo turto vertę nustatė audito įmonė „KPMG Baltics“, tačiau trišalėje sutartyje numatyta atlikti papildomą detalų turto vertinimą.

Tris mėnesius truksiantis išsamus vertinimas yra saugiklis visoms sandoryje dalyvaujančioms šalims. Patikslinus turto vertes, bus tikslinami ir sandoryje dalyvaujančių šalių įsipareigojimai.

Trišalėje sutartyje taip pat numatyta, kad įsipareigojimus, turtą, sandorius ir teises perimantis Šiaulių bankas bankines operacijas Ūkio banko klientams privalo atnaujinti per įmanomai trumpiausią laiką.

23:00

2013 m. vasario 23 d. Šiaulių bankas pasirašė su Europos Rekonstrukcijos ir plėtros banku (ERPB) sutartį, pagal kurią ERPB suteikia Šiaulių bankui 20 mln. eurų subordinuotą paskolą terminui iki 10 metų.

Paskolos paskirtis – sustiprinti Šiaulių banko kapitalo bazę, Šiaulių bankui perimant dalį Ūkio banko turto ir įsipareigojimų.

Временным администратором банка «Ūkio bankas», банком «Šiaulių bankas» и государственным предприятием «Indėlių ir investicijų draudimas» 23 февраля 2013 г. был подписан трехсторонний договор, согласно которому банку «Šiaulių bankas» будут переданы часть обязательств, активов, прав и сделок банка «Ūkio bankas».

Банку «Šiaulių bankas» будут переданы обязательства перед клиентами, не превышающие предусмотренного Законом Литовской Республики о страховании вкладов и обязательств перед инвесторами страхового возмещения при наступлении страхового случая. Согласно утвержденной прелиминарной оценке имущества, общая сумма передаваемых в банк «Šiaulių bankas» обязательств перед клиентами составляет 2,7 млрд. литов. Такова же и стоимость передаваемого имущества банка «Ūkio bankas» и взноса государственного предприятия «Indėlių ir investicijų draudimas» – 2,7 млрд. литов.

«Благодаря тому, что после интенсивных переговоров стороны пришли к соглашению, проблема неплатежеспособного банка впервые решена таким способом, который позволяет уже в ближайшее время восстановить предоставление банковских услуг клиентам «Ūkio bankas». А это значит, что важнейшая кратковременная цель достигнута – абсолютное большинство людей и предприятий снова сможет беспрепятственно распоряжаться своими средствами, бывшими на счетах в банке «Ūkio bankas», – сказал председатель правления Банка Литвы Витас Василяускас.

Он подчеркнул, что почти все вкладчики «Ūkio bankas» не утратят ни вкладов, ни процентов по ним, так как все обязательства «Ūkio bankas» перед клиентами будут переданы в «Šiaulių bankas» по действительным на настоящий момент договорам.

Стоимость передаваемого в «Šiaulių bankas» имущества была установлена аудиторской компанией «KPMG Baltics», однако в трехстороннем договоре предусмотрено проведение дополнительной детальной оценки имущества.

Исчерпывающая оценка продолжительностью в три месяца является предохранителем для всех участвующих в сделке сторон. После уточнения стоимости имущества «Ūkio bankas» будут уточнены и обязательства участвующих в сделке сторон.

Трехсторонним договором также предусматривается обязательство банка «Šiaulių bankas», перенимающего обязательства, имущество, сделки и права банка «Ūkio bankas», в возможно кратчайшие сроки возобновить банковские операции для клиентов «Ūkio bankas».

2013-02-24

14:00

Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas teigia, kad buvusio Ūkio banko akcininko Vladimiro Romanovo sesuo Olga Gončaruk prašė sukurti parlamentinę tyrimo grupę, kuri aiškintųsi, ar Lietuvos bankas teisėtai apribojo Ūkio banko veiklą, atskyrė „gerąją“ jo dalį, perdavė Šiaulių bankui, o „blogajai“ skelbia bankrotą.

19:00

Ūkio bankas buvo populiarus korespondentinis bankas tarp Rusijos, Ukrainos ir Baltarusijos verslininkų. Šiomis savaitėmis Kauno oro uoste leidosi stambiausių banko klientų lėktuvai, kurių indėliai nepateko į valstybės draudžiamų indėlių sumą,  informuoja TV3 laida „Savaitės komentarai“.

http://flvplayer.viastream.viasat.tv/flvplayer/play/swf/player.swf?affiliate=30lt&country=lt&id=300221&playerVersion=embed

 

2013-02-25

07:00

Ūkio bankui iškėlus bankroto bylą bus sudaryta kreditorių eilė, o didžiausiu kreditoriumi taps „Indėlių ir investicijų draudimas“. Taigi iš esmės nebelieka jokių galimybių atgauti indėlius tiems, kas laikė daugiau 100.000 EUR, rašoma dienraštyje „Lietuvos rytas“.

07:30

Nutrūkusi Ūkio banko veikla stipriai smogė automobilių prekeiviams iš Rytų šalių, atvykstantiems mašinų į Lietuvą.

11:40

Finansų ministras Rimantas Šadžius prasitarė, kiek Ūkio banke buvo laikoma valstybės valdomų įmonių, valstybinių institucijų ir savivaldybių lėšų.

11:45

NASDAQ OMX Vilnius priėmė sprendimą sustabdyti automatinį pavedimų AB „Šiaulių bankas“ finansinėmis priemonėmis (SAB1L, ISIN kodas LT0000102253) 2013 m. vasario 25 d. nuo 11:45 val.

Prekyba sustabdoma emitento prašymu dėl esminės informacijos skelbimo dienos bėgyje.
Prekyba bus atnaujinta atskiru sprendimu po esminio įvykio paskelbimo.

12:00

Šiaulių bankas praneša, kad šiuo metu vykdo pasirengimo darbus ir tikisi buvusių Ūkio banko skyrių veiklą atnaujinti kuo greičiau.

12:30

Baigus žlugusio Ūkio banko dalies įsipareigojimų ir turto perdavimą Šiaulių bankui, likusiai Ūkio banko daliai bus keliama bankroto byla, o jo bankroto administratorius tikriausiai bus iš Lietuvos, interviu sako Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

Iki antradienio vakaro Ūkio banko laikinasis administratorius žada atskirti gerąją banko dalį nuo blogosios ir perduoti gerąją Šiaulių bankui. Tuomet pastarasis žada dar per kelias dienas pasirengti atnaujinti ŪB indėlininkų teises disponuoti savo pinigais.

13:40

2013 m. vasario 25 d. vykusioje laikinojo Ūkio banko administratoriaus spaudos konferencijoje, kurioje dalyvavo ir AB Šiaulių banko administracijos vadovas Audrius Žiugžda, buvo pateikta papildomai informacijos apie AB Šiaulių banko perimamą dalį Ūkio banko turto, teisių, sandorių ir įsipareigojimų.

2013 m. vasario 23 d. AB Šiaulių banko, laikinojo  Ūkio banko administratorius ir Valstybės įmonės „Indėlių ir investicijų draudimas“ pasirašytoje sutartyje numatyta, kad Šiaulių bankas perims apdraustų įsipareigojimų klientams už 2,7 mlrd. Lt sumą. Šiems įsipareigojimams įvykdyti Šiaulių bankui perduodama 2,7 mlrd. Lt vertės turto. Pagal turto klases perimamas turtas pasiskirsto taip (mlrd.Lt): likvidus bankinis turtas – 0,8; paskolos (įskaitant dukterinių įmonių obligacijas) – 0,8, vyriausybės vertybiniai popieriai, išleidžiami valstybei skolinantis Valstybės įmonės „Indėlių ir investicijų draudimas“ įsipareigojimų įvykdymui – 0,8; kitas turtas – 0.3, tame skaičiuje, dukterinės įmonės UAB Ūkio banko lizingas ir draudimo įmonė Bonum Publicum.

14:00

Šiaulių banką iš jo perimamų žlugusio Ūkio banko antrinių įmonių domina finansines paslaugas teikiančios „Bonum Publicum“ ir „Ūkio banko lizingas“.

2013-02-26

07:00

Pasirinktas Ūkio banko veiklos perkėlimas į Šiaulių banką analitikams primena Danijoje taikomą probleminių bankų gelbėjimo būdą. Teigiama, kad Šiaulių bankui šis sandoris bus naudingas, tiesa, jei bus sėkmingai susidorota su rizikos veiksniais, kurių bankui netrūks.

10:00

Prekyba AB “Ūkio bankas” finansinėmis priemonėmis (UKB1L, LT0000102352) yra sustabdyta nuo š.m. vasario 12 d. Lietuvos bankas Ūkio banką pripažino nemokiu ir visam laikui atšaukė jo veiklos licenciją. AB “Ūkio bankas” akcijos nebelaikomos tinkamomis įtraukti į indeksus.

Vadovaujantis NASDAQ OMX Baltijos šalių akcijų indeksų sudarymo ir skaičiavimo taisyklių 5 dalimi AB “Ūkio bankas” akcijos bus nuline verte išbrauktos iš Baltijos šalių lyginamojo indekso OMX Baltic Benchmark ir prekybinio indekso OMX Baltic 10 sudėties 2013 m. vasario 27 dieną. Paskutinė įtraukimo į indeksus diena – 2013 m. vasario 26 diena. Pakeitimų indeksų sudėtyje nebus iki sekančios indeksų peržiūros.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į NASDAQ OMX Index Operations, tel. +46 8 405 6296 arba el. paštu index@nasdaqomx.com

12:00

Ūkio banko problemoms spręsti iš visų įmanomų variantų buvo pasirinktas pats teisingiausias kelias. Taip antradienio rytą interviu LRT radijui teigė premjeras Algirdas Butkevičius.
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) antradienio posėdyje spręs, ar pradėti tyrimą dėl laikinojo Ūkio banko administratoriaus Adomo Audicko elgesio atitikties Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimams.

16:30

Antradienį posėdžiavusi Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė nepradėti tyrimo dėl laikinojo Ūkio banko administratoriaus Adomo Audicko elgesio atitikties Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimams, Eltai patvirtino komisijos atstovas Tomas Čaplinskas.

 

2013-02-27

09:00

Reaguodami į 2013 m. vasario 26 d. TV3 televizijos žinių laidoje, o vėliau ir interneto portalų Delfi.lt bei Balsas.lt publikacijose „Išsiaiškino, kokios įmonės laikė pinigus žlugusiame Ūkio banke“ pasirodžiusią informaciją apie tai, jog Lietuvos energija, AB laikė pinigus Ūkio banke, skelbiame oficialų šios informacijos paneigimą. Lietuvos energija, AB sąskaitos Ūkio banke neturėjo ir pinigų jame nelaikė. Jokie su Ūkio banko veiklos sustabdymu susiję procesai neturi įtakos Lietuvos energija, AB veiklai ar pinigų srautams.

10:00

Trečiadienį Seimo audito komitetas ėmėsi aiškintis, kodėl nepriklausomas auditorius „Deloitte Lietuva“ išvadose apie Ūkio banko 2011 metų finansines ataskaitas matė mažiau problemų nei Lietuvos bankas.

11:00

Didžiausia suma, kurią gali prarasti valstybė pertvarkius probleminį Ūkio banką (ŪB), siekia 800 mln. Lt.

12:00

Jaroslavas Neverovičius, energetikos ministras, kritikuoja Ignalinos jėgainės vadovybę už tai, kad tam tikra lėšų dalis buvo laikoma Ūkio banke.

14:00

Ūkio banko veiklos nutraukimas neatsilieps Kauno „Žalgirio“ arenos veiklai, o numatyti renginiai vyksta ir vyks. Tai patvirtina Angelė Dementavičiūtė, „Žalgirio“ areną valdančios UAB „Kauno arena“ direktorė.

 

2013-02-28

08:00

Šiaulių bankas pateikė informaciją apie dalies Ūkio banko turto, teisių, sandorių ir įsipareigojimų perdavimo AB Šiaulių bankui sąlygas.

Priedai:
Administratoriaus_pranesimas.pdf

10:15

Informuojame, kad 2013 m. vasario 23 d. Akcinė bendrovė Ūkio bankas, juridinio asmens kodas 112020136, buveinė registruota adresu Maironio g. 25, Kaunas, Lietuvos Respublika (toliau – „Ūkio bankas”), Akcinė bendrovė Šiaulių bankas, juridinio asmens kodas 112025254, buveinė registruota adresu Tilžės g. 149, Šiauliai, Lietuvos Respublika (toliau – „Šiaulių bankas”) ir valstybės įmonė „Indėlių ir investicijų draudimas“, juridinio asmens kodas 110069451, buveinė registruota adresu Algirdo g. 31, Vilnius, Lietuvos Respublika, kuri administruoja Indėlių ir investicijų draudimo fondą (toliau – „IDF“), pasirašė Ūkio banko turto, teisių, sandorių ir įsipareigojimų perdavimo sutartį (toliau – „Sutartis“), kurios pagrindu dalis Ūkio banko turto, teisių, sandorių ir įsipareigojimų yra perduodama Šiaulių bankui.

Pagal Sutartį Šiaulių bankas perima 1,9 mlrd. Lt vertės Ūkio banko turto (teisių) bei 2,7 mlrd. Lt vertės įsipareigojimų. 800 mln. Lt skirtumą tarp perimamų įsipareigojimų ir perimamo turto padengs IDF.

Ūkio banko turtas yra perduodamas Šiaulių bankui pagal preliminarų vertinimą, kurį atliko „KPMG Baltics“, UAB (juridinio asmens kodas 111494971, buveinė registruota adresu Upės g. 21, Vilnius, Lietuvos Respublika), ir kurio rezultatai buvo patvirtinti Lietuvos banko valdybos. Siekiant tiksliai įvertinti perduodamą turtą bei įsipareigojimus, per 3 mėnesius nuo Sutarties pasirašymo bus atliktas detalus perduoto turto ir įsipareigojimų galutinis vertinimas. Jeigu po galutinio vertinimo bus nustatyta, kad perduoto turto vertė yra didesnė nei parodė preliminarus vertinimas, tuomet Šiaulių bankas grąžins Ūkio bankui skirtumą tarp turto vertės pagal preliminarų vertinimą ir turto vertės pagal galutinį vertinimą. Jei po galutinio vertinimo būtų nustatyta, kad perduoto turto vertė yra mažesnė nei parodė preliminarus vertinimas, tuomet IDF sumokės Šiaulių bankui skirtumą tarp turto vertės pagal preliminarų vertinimą ir turto vertės pagal galutinį vertinimą (visa IDF įnašo suma negali būti didesnė nei 800 mln. Lt).

Pažymėtina, kad Sutartyje kaip papildomi saugikliai yra įtraukti keli kreditorių interesų apsaugos mechanizmai, kurie nėra numatyti Lietuvos Respublikos bankų įstatyme ar kituose teisės aktuose.

Visų pirma, Sutartis nustato keturis pirkimo opcionus skirtingiems Šiaulių bankui perduoto turto portfeliams. Ūkio banko kreditoriai turės galimybę per devynis mėnesius nuo Sutarties pasirašymo parduoti keturis skirtingus banko turto portfelius ir, jei šie portfeliai bus parduoti už aukštesnę nei galutinio vertinimo kainą, skirtumas tarp šių kainų atiteks Ūkio banko kreditoriams. Į nurodytus turto portfelius įeina: (a) į Šiaulių banko nuosavybę perduoto nekilnojamojo turto portfelis; (b) IV ir V rizikos grupių paskolų portfelis; (c) nekilnojamojo turto vystymu užsiimančių Ūkio banko dukterinių įmonių portfelis; bei (d) kita veikla užsiimančių Ūkio banko dukterinių įmonių akcijų (UAB Ūkio banko lizingo, GD UAB „Bonum publicum“) portfelis.

Antra, jeigu Šiaulių bankui perduoto turto vertė po dvejų metų padidės, tuomet dalį vertės padidėjimo Šiaulių bankas turės grąžinti Ūkio banko kreditoriams. Ši taisyklė galios I ir II rizikos grupių paskoloms bei perimtam ir parduotam nekilnojamam turtui.

Laikinasis administratorius

Adomas Ąžuolas Audickas

11:30

Kauno „Žalgirio“ sporto direktorius Vitoldas Masalskis patvirtino, kad iki šiol klubą valdęs verslininkas Vladimiras Romanovas oficialiai paliko Lietuvos čempionų ekipą. V. Masalskio teigimu, nuo šiol „Žalgiris“ pasirengęs priimti visus norinčius perimti komandą.

17:00

Siekiant užtikrinti buvusių AB Ūkio bankas klientų lėšų saugumą ir turto atskyrimo procedūrų sklandumą, planuojama, jog klientai  disponuoti valstybės apdraustomis lėšomis galės vėliausiai nuo antradienio, rašoma Ūkio banko pranešime spaudai.

 

2013-02-28

07:00

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas papasakojo, kaip žaidė ir kodėl nutraukė „plėšikų-policininkų“ žaidimus su Ūkio banku ir jo akcininku Vladimiru Romanovu. Anot p. Vasiliausko, Ūkio banko padėtį sunkino pagrindinio akcininko veiksmų sukelta finansinė būklė ir iš to kylanti nevaldomo žlugimo grėsmė

16:00

Pagal š. m. vasario 23 d. Šiaulių banko, Ūkio banko laikinojo administratoriaus ir valstybės įmonės „Indėlių ir investicijų draudimas“ pasirašytą sutartį Šiaulių bankas perima dalį Ūkio banko turto, sandorių, teisių ir įsipareigojimų, tačiau sutartiniai įsipareigojimai su trečiosiomis šalimis, įskaitant ir tiesioginio debeto paslaugos sutartis (sutikimus), pasirašytas su paslaugos teikėjais ar Ūkio banko klientais, nebus perimti.

Sustabdžius Ūkio banko veiklą, sutartys (sutikimai), pateiktos Ūkio bankui ar paslaugos teikėjui dėl tiesioginio debeto paslaugos teikimo (t.y. lėšų už paslaugas nurašymo nuo buvusio Ūkio banko klientų sąskaitų), netenka galios – jos bus automatiškai nutrauktos, ir jokios operacijos nebus galimos.

Norime akcentuoti, kad buvusiems Ūkio banko klientams nereikia kreiptis nei į Ūkio banką, nei į paslaugos teikėją, kad sutartys (sutikimai) dėl tiesioginio debeto paslaugos būtų nutrauktos – tai bus padaryta automatiškai.

Primename, kad jeigu iki 2013 m. vasario 12 d., kuomet buvo apribota Ūkio banko veikla, nebuvo įvykdytas tiesioginio debeto mokėjimas nuo Jūsų sąskaitos Ūkio banke, tai įmoką už praėjusį mėnesį turite susimokėti kitu Jums priimtinu būdu – grynaisiais pinigais ar pavedimu. Jeigu pageidaujate toliau įmokas mokėti tiesioginio debeto būdu, Jūs turite sudaryti naują tiesioginio debeto sutartį artimiausiame Šiaulių banko skyriuje, kitame Lietuvoje registruotame banke ar pas paslaugos teikėją.

Jeigu tiesioginio debeto mokėjimai buvo nurašomi nuo klientų sąskaitų, buvusių ne Ūkio banke, bet kituose Lietuvoje registruotuose bankuose, visos su UAB „Ūkio banko lizingas“, UAB „Ūkio banko investicijų valdymas“, UAB „Ūkio banko investicinė grupė“ ir GD UAB „Bonum Publicum“ sudarytos sutartys (sutikimai) dėl tiesioginio debeto paslaugos galioja.

 

2013-03-04

10:30

Siekiant sudaryti galimybę AB Ūkio banko klientams dalyvauti AB „Invalda“ paskelbtame oficialiame siūlyme pirkti savo akcijas, AB Ūkio banko laikinasis administratorius pasirašė sutartį su AB Šiaulių banku dėl klientų, turinčių Ūkio banko investicinių paslaugų teikimo sutartis, AB „Invalda“ paprastųjų vardinių akcijų likučių perkėlimo į AB Šiaulių banką.

Visi klientų AB „Invalda“ PVA likučiai, saugoti AB Ūkio banke, 2013-03-04 perkeliami į AB Šiaulių banko apskaitą (LCVPD dalyvio kodas 982). Klientai, pageidaujantys per oficialų siūlymą parduoti savo akcijas, turi kreiptis į AB Šiaulių banko filialus ir pasirašyti atitinkamus dokumentus.

Atkreipiame dėmesį, kad remiantis AB „Lietuvos centrinis vertybinių popierių depozitoriumas“ priimtu sprendimu, siekiant išlaikyti Lietuvos finansų rinkos vientisumą, visų AB Ūkio banko klientų pavedimai, kurie buvo pilnai arba dalinai įvykdyti iki šio banko narystės sustabdymo NASDAQ OMX Vilnius,  nebuvo anuliuoti ir atsiskaitymas už juos buvo įvykdytas 2013-02-15.

Dėl visų kitų klientų vertybinių popierių, kurie buvo apskaitomi AB Ūkio banke, informacija bus pateikta artimiausiu metu. Dedamos visos pastangos, kad klientai kuo greičiau galėtų disponuoti savo vertybiniais popieriais.

Papildomą informaciją teikia: AB Šiaulių banko VP prekybos ir VP apskaitos skyriai, tel. (8-41) 595608, 500709, 595654, 595652, 500704 ir AB Ūkio banko Finansų maklerio departamentas, tel. (8-37) 301 433, 301 385.

11:00

Baigus žlugusio Ūkio banko dalies įsipareigojimų ir turto perdavimą Šiaulių bankui, Finansų ministerija pirmadienį išleido apie 799 mln. Lt tikslinę obligacijų emisiją, kurią išpirko Šiaulių bankas, ir suteikė tokio pat dydžio paskolą Indėlių draudimo fondui.

11:30

Į Vyriausiąją tarnybinę etikos komisiją kreipėsi Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su prašymu įvertinti jo elgesį.

16:00

Šiaulių bankas nuo š. m. kovo 5 d., antradienio, planuoja atnaujinti dalies paslaugų teikimą buvusiems Ūkio banko klientams – pirmuosius šešis buvusius Ūkio banko skyrius Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje, Alytuje ir Ukmergėje  Šiaulių bankas ketina atidaryti rytoj vidurdienį.

Visi trys su žlugusiu Ūkio banku netiesiogiai susijusios Ūkio banko investicinės grupės (ŪBIG) valdybos nariai vasario pabaigoje pasitraukė iš užimamų pareigų, o nauja valdyba kol kas nėra išrinkta.

16:30

Šiaulių banko patalpose (Šeimyniškių 1 A, Vilnius, III auk6tas)vyks briefingas dėl paslaugų atnaujinimo buvusiems Ūkio banko klientams – Šiaulių banko administracijos vadovas Audrius Žiugžda atsakys į klausimus.

AB Šiaulių bankas pasirašė su AB Ūkio banko laikinuoju administratoriumi dokumentus, kuriais pradedamas Ūkio banko turto ir įsipareigojimų perdavimas. Apie paslaugų teikimo buvusiems Ūkio banko klientams pradžią Šiaulių bankas praneš atskirai.

17:00

Asmenims, turėjusiems indėlius Ūkio banke, Šiaulių bankas mokės tas pačias palūkanas, kurias sutartimis buvo nustatęs ŪB. Tik pasibaigus indėlio terminui bus nustatytos Šiaulių banke galiojančios palūkanos.

23:00

Vladimiras Romanovas, pagrindinis Ūkio banko akcininkas, LNK laidai duotame interviu prisipažino, kad dabar gyvena iš skolintų pinigų, nes visos jo sąskaitos areštuotos. O jis pats negali suprasti, kaip veikė Ūkio bankas.

2013-03-05

07:00

Po probleminio Ūkio banko pertvarkymo konstatuojama, kad Lietuvos finansų rinka yra pakankamai sveika. Kita vertus, pasak Vito Vasiliausko, Lietuvos banko valdybos pirmininko, „nuo nusikalstamų veiksmų niekas nėra apsaugotas“.

13:00

Atskyrus gerąjį ir blogąjį bankus, Šiaulių bankui pateikti klientų sąrašai, kurie perkelti į Šiaulių banką – šių klientų duomenis turi galimybę matyti ir Šiaulių banko darbuotojai, ir patys buvę Ūkio banko klientai.

Visi buvę Ūkio banko klientai, kurie prisijungę prie internetinės bankininkystės sistemos „Eta bankas“, mato savo sąskaitas, gali disponuoti savo lėšomis ir toliau vykdyti finansines operacijas, kurių teikimą palaipsniui atnaujina Šiaulių bankas.

Jeigu klientas, prisijungęs prie „Eta banko“, nemato savo sąskaitų, negali pasitikrinti likučių jose, vadinasi, jis ir jo turimi įsipareigojimai priskirti blogajam bankui – toks sprendimas priimtas dėl galimai turėtų skolinių įsipareigojimų Ūkio bankui, dėl suteiktų kreditų, kurie viršijo kliento turėtą indėlių sumą, dėl valstybės draudžiamą suma viršijančių indėlių, dėl indėlių nedraudžiamomis valiutomis ir pan.. Tokių klientų prašome kreiptis į laikinojo administratoriaus administruojamą Ūkio banką, kuriam priskirti nedrausti indėliai ir blogasis Ūkio banko turtas – prašome kreiptis el. p. klientai@ub.lt

17:00

Žlugusio Ūkio banko akcininkas Vladimiras Romanovas, kuris viešai skundžiasi neturintis pinigų pragyvenimui, tebedirba patarėju dabar jau Šiaulių banko grupei priklausančioje bendrovėje „Ūkio banko lizingas“ ir gauna 45.000 Lt atlyginimą, teigia neoficialūs šaltiniai.

2013-03-06

13:00

Nuo šiandien paslaugų teikimą buvusiems Ūkio banko klientams Šiaulių bankas atnaujino dar 7 skyriuose Jurbarke, Kretingoje, Gargžduose, Panevėžyje, Vilniuje ir Kaune, pranešė Šiaulių bankas. Taip pat specialios darbo vietos šiems klientams aptarnauti įrengtos papildomai dar 10 Šiaulių banko padalinių.

 

2013-03-07

18:00

Banko netekęs Vladimiras Romanovas skundžiasi, kad buvo priverstas atsistatydinti ir iš patarėjo pareigų „Ūkio banko lizinge“. Šioje įmonėje verslininko alga buvo 45.000 Lt per mėnesį. Tokią pat algą gavusi jo sesuo dar išsirūpino trigubą kompensaciją, rašoma portale delfi.lt.

18:30

Tarptautinė tyrimo grupė, kurią sudaro Lietuvos Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) ir Latvijos saugumo policija, tiria sudėtingą pinigų plovimo ir neteisėto jų tranzito bylą. Vietnamiečio Pham Chi Tai suburta gauja neteisėtai legalizavo milijonus JAV dolerių ir eurų. Dideli nusikalstamu būdu gautų pinigų srautai buvo „filtruojami“ ir per Pham Chi Tai ofšorinių įmonių sąskaitas Ūkio banke, informuoja portalas lrytas.lt.

2013-03-12

08:00

Po „Snoro“ ir Ūkio bankų nesėkmių pasitikėjimas komerciniais bankais Lietuvoje mažėjo, tačiau centrinio šalies banko veikla vertinama labiau pozityviai.

09:00

Šiaulių bankui atiteko 16 Ūkio banko nekilnojamojo turto objektų – Teatro arena ir visa teritorija su Sporto rūmais bei „Žalgirio“ futbolo stadionu, kuriame Ūkio banko akcininkas Vladimiras Romanovas rengėsi pradėti grandiozines komercinės bei gyvenamosios paskirties statybas, o Sporto rūmus paversti konferencijų centru. Specialistai prognozuoja, kad dideli nekilnojamojo turto objektai gali būti parduoti dalimis, rašo savaitraštis „Veidas“.

15:00

Buvę Ūkio banko klientai nebeatgaus savo pinigų iš sąskaitų ir indėlių, jei šiam bankui buvo įsiskolinę daugiau, nei jame turėjo pinigų. Paskelbus banko nemokumą, vykdomi automatiniai įskaitymai: indėlių ir sąskaitų pinigais dengiamos paskolos.

 

2013-03-18

08:00

Bosnija ir Hercogovina svarsto galimybę nacionalizuoti Ūkio banko investicijų grupės valdomą Bosnijos molžemio gamyklą, teigia Vladimiras Romanovas, didžiausias Ūkio banko akcininkas.

2013-03-19

15:00

NASDAQ OMX Vilnius valdyba nusprendė panaikinti AB Ūkio bankas narystę NASDAQ OMX Vilnius nuo 2013 m. kovo 20 d.

NASDAQ OMX Group Inc. (NASDAQ:NDAQ) praneša, kad NASDAQ OMX Ryga ir NASDAQ OMX Talinas patvirtino AB Šiaulių bankas narystę nuo š. m. kovo 20 d.

Kadangi Šiaulių bankas jau yra NASDAQ OMX Vilnius narys, tai nuo kovo 20 d. jis tampa 24-uoju visos Baltijos rinkos, kurią sudaro Estijos, Latvijos ir Lietuvos vertybinių popierių biržos ir Centriniai vertybinių popierių depozitoriumai, nariu. Ši narystė suteikia Šiaulių bankui ir jo klientams galimybę tiesiogiai prekiauti visose trijose rinkose. Šiuo metu Baltijos rinkoje galima pirkti ir/ar parduoti šiuos vertybinius popierius: 80 bendrovių akcijas, 40 emisijų Vyriausybės vertybinius popierius, 25 emisijų bendrovių obligacijas ir 8 investicinių fondų vienetus.

„Džiaugiamės, kad Šiaulių bankas išplėtė savo narystę ir tapo visos Baltijos rinkos nariu. Tikime, kad Šiaulių banko klientams bus labai naudinga narystės suteikiama galimybė – efektyviai ir sklandžiai prekiauti Baltijos rinkos vertybiniais popieriais“, – sakė Daiga Auziņa-Melalksne, NASDAQ OMX Baltijos vertybinių popierių prekybos paslaugų vadovė.

Kartu su dar 11 finansų institucijų, turinčių bent vienos Baltijos biržos narystę, NASDAQ OMX Baltijos rinkoje veikia 35 nariai.

 

2013-03-20

Naujausi Lietuvos finansų rinkos duomenys rodo, kad rinkos dalyviai teigiamai įvertino Lietuvos banko pasirinktą Ūkio banko problemos sprendimo būdą.

 

2013-04-15

Ūkio banko interneto svetainėje paskelbta, kad moratoriumas, turėjęs baigtis balandžio 12 d., pratęstas iki balandžio 30 d.

Žlugusio „Ūkio banko“ savininkas Vladimiras Romanovas duoda į teismą Lietuvos valstybę ir Lietuvos banką, pranešė LNK „Žinios“.

 

2013-04-18

Įvertinusi laikinojo administratoriaus pateiktą tarpinę Ūkio banko finansinės būklės ataskaitą, pagal kurią banko turtas yra mažesnis už įsipareigojimus, Lietuvos banko (LB) valdyba nutarė kreiptis į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo šiai kredito įstaigai, praneša Lietuvos bankas. Bankroto administratoriumi bus siūloma UAB „Valnetas“.

 

2013-04-19

Teismai yra areštavę daugiau nei 60 mln. Lt vertės žlugusio Ūkio banko didžiausio akcininko Vladimiro Romanovo kontroliuojamos Ūkio banko investicinės grupės ( ŪBIG) turto.

2013-05-02

Kauno apygardos teismas ketvirtadienį iškėlė bankroto bylą žlugusiam Ūkio bankui, kurio turto vertė daugiau kaip 1 mlrd. Lt mažesnė už įsipareigojimus.

2013-05-06
Pranešame, kad 2013 m. gegužės 2 d. Kauno apygardos teismas iškėlė bankroto bylą AB Ūkio bankui. Teismo nutartimi AB Ūkio banko administratore paskirta UAB „Valnetas“. Kauno apygardos teismo nutartis per 10 dienų gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui.
2013-06-12

Lietuvos Apeliacinis teismas 2013 m. birželio 07 d. nutartimi paliko nepakeistą Kauno apygardos teismo 2013 m. gegužės 2 d. nutartį civilinėje byloje Nr. B2-1786-254/2013, kuria  AB Ūkio bankui yra iškelta bankroto byla. Taigi, 2013 m. birželio 07 d. nutartis dėl bankroto bylos iškėlimo įsiteisėjo. Banko bankroto administratoriumi yra paskirta UAB „Valnetas“, juridinio asmens kodas 135778275, adresas – Kęstučio g. 58- 3, Kaunas.

Bankroto administratoriaus UAB „Valnetas“ įgaliotas atstovas Gintaras Adomonis, 2013-06-12

2013-06-12

NASDAQ OMX Vilnius priėmė sprendimą išbraukti AB „Ūkio bankas“ finansines priemones (ISIN kodas LT0000102352, trumpinys UKB1L) iš Oficialiojo prekybos sąrašo nuo 2013-06-17.

Vadovaujantis NASDAQ OMX Vilnius listingavimo taisyklių 19.1.4. punkto nuostatomis („Teismas iškėlė bankroto bylą“). Lietuvos apeliacinis teismas 2013 m. birželio 07 d. nutartimi paliko nepakeistą Kauno apygardos teismo 2013 m. gegužės 2 d. nutartį civilinėje byloje Nr. B2-1786-254/2013, kuria AB Ūkio bankui yra iškelta bankroto byla. 2013 m. birželio 07 d. nutartis dėl bankroto bylos iškėlimo įsiteisėjo.

 

 


 

Vz.lt, Lietuvos banko, NASDAQ OMX Vilnius, VMI, ŪBL, LRT.LT informacija.
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: