AB Žemaitijos pienas – 7 mln. eurų vertės „klaida“

Klaida apskaitoje

Vilnius, balandžio 16 d. Viena didžiausių šalies pieno perdirbimo bendrovių AB Žemaitijos pienas 2016 metais buvo klaidingai apskaičiusi 7 mln. eurų „papildomų priedų“ tiekėjams.

Investuotojų asociacija įtaria, kad tai padaryta siekiant dirbtinai sumenkinti įspūdį apie AB Žemaitijos pienas finansinę būklę ir vykstant akcininkų konfliktui numušti akcijų kainą.

Po „Ernst&Young Baltic” atlikto audito paaiškėjo, kad jokie „papildomi priedai“ tiekėjams neturi būti mokami, todėl skelbiant 2017-ųjų ataskaitas 2016 metų pabaigos prekybos skolos buvo sumažintos 7 mln. eurų, o nuosavas kapitalas – padidintas 6,258 mln. eurų.

„Sunku patikėti, kad AB Žemaitijos pienas vadovybė nežinojo, kad tokio dydžio suma tiekėjams neturėtų būti mokama.

Todėl įtariame, kad tokių manipuliacijų apskaita tikslas – pabloginti bendrovės įvaizdį investuotojų akyse, kas lemia, kad AB Žemaitijos pienas akcijų kaina biržoje yra gerokai mažesnė, nei turėtų būti“, – sakė Investuotojų asociacijos direktorius Tomas Pilipavičius.

Skelbė pavėluotai

Jis pabrėžė, kad AB Žemaitijos pienas audituotas ataskaitas paskelbė pavėluotai, o auditoriai pareiškė sąlyginę nuomonę, nes AB Žemaitijos pienas vadovai neperžiūrėjo ilgalaikio materialaus turto tarnavimo normatyvų. Lietuvos bankas už šį bei kitus pažeidimus „Žemaitijos pienui“ yra skyręs 158 tūkst. eurų baudą.

2016 metų AB Žemaitijos pienas ataskaitas auditavo „Grant Thornton Baltic“, tačiau Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnyba dėl šio audito pareiškė bendrovei įspėjimą, o jos auditorei Laimei Jablonskienei – panaikino licencijos galiojimą.

Nuolatinės “klaidos”

„Manome, kad į nuolatines „klaidas“ ir įstatymų pažeidimus turėtų atkreipti dėmesį ne tik Lietuvos bankas, bet ir kitos institucijos, o abejotinos kokybės ataskaitas pasirašanti AB Žemaitijos pienas vadovybė turėtų pagalvoti apie gresiančią atsakomybę“, – sakė  T. Pilipavičius.

AB Žemaitijos pienas – 7 mln. eurų vertės „klaida“
Asociatyvus pav. iš interneto.

„Žemaitijos pienui“ šiuo metu vadovauja pagrindinio akcininko Algirdo Pažemecko sūnus Robertas, o vyr. buhalterės pareigas užima Dalia Gecienė.

A.Pažemecko balsais AB Žemaitijos pienas stebėtojų tarybos ir valdybos nariams buvo neteisėtai paskirta beveik 750 tūkst. eurų pusmetinių tantjemų, tačiau jas neteisėtomis pripažino teismas.

Investuotojų asociacija yra didžiausia smulkiuosius investuotojus vienijanti organizacija Lietuvoje. Investuotojų asociacija užsiima jų teisių gynimu bei atstovavimu, organizuoja renginius nariams, kurių metu siekiama ugdyti investuotojų kompetenciją ir suvokimą apie finansų rinkas. Daugiau informacijos – www.investuotoju.lt.

Facebook Komentarai
%d bloggers like this: