AB Žemaitijos pienas. Cirke pasirodo iliuzionistas A.Pažemeckas

Dar vienas AB Žemaitijos pienas akcininkų susirinkimas

Vilnius, rugsėjo 29 d. Didžiausias AB Žemaitijos pienas akcininkas Algirdas Pažemeckas, siekiantis pigiai supirkti daugiau kaip 3 tūkst. smulkiųjų akcininkų valdomas akcijas, spalio 28 dieną rengia dar vieną akcininkų susirinkimą dėl pasitraukimo iš NASDAQ Vilnius biržos.

Rugpjūčio 26 dienos bendrovės akcininko A. Pažemecko bei su juo susijusių asmenų balsais priimtus sprendimus Investuotojų asociacija yra apskundusi teismui, nes A. Pažemeckas balsavo tinkamai nepranešęs apie daugiau kaip 50 proc. AB Žemaitijos pienas akcijų paketo įgijimą, todėl neturėjo balsų.

Nominalo keitimas – tik iliuzija

„Ilgus metus įstatymus pažeidinėjęs A. Pažemeckas bando suktis iš padėties, tačiau susirinkimo darbotvarkėje yra ir naujų klausimų – siūloma keisti AB Žemaitijos pienas akcijų nominalią vertę iš 0,29 euro į 1 eurą.

Kitais atvejais toks sprendimas būtų neutralus, tačiau dabar panašu, kad siekiama sukurti optinę apgaulę, kad supirkimo kaina yra didelė, nors įmonės vertė nesikeičia“, – sakė Investuotojų asociacijos valdybos pirmininkas Vytautas Plunksnis.

Pakeitus akcijų nominalią vertę, kiekvienas akcininkas turėtų 3,45 karto mažiau akcijų, todėl jų kaina išaugtų tiek pat kartų ir vizualiai būtų „patrauklesnė“.

„Vienvaldžiu įmonės savininku besijaučiantis A. Pažemeckas bando priversti smulkiuosius parduoti kompanijos akcijas vos už du metinius pelnus, todėl raginame smulkiuosius vienytis ir balsuoti „prieš“ tokius ketinimus“, – teigė V. Plunksnis.

Smūgis rinkai

Pasak jo, leidus AB Žemaitijos pienas delistinguotis už itin mažą kainą, tai sukeltų nepasitikėjimą Lietuvos kapitalo rinka bei paskatintų grandininę reakciją – delistingavimąsi paminant smulkiųjų interesus, o kartu ir akcijų kainų kritimą.

„Todėl tikimės, kad Lietuvos bankas naudosis visomis įstatymų jam suteikiamomis teisėmis ir netvirtins akcijų kainos, kuri 3 tūkst. akcininkų turimą vertę perduoda A. Pažemeckui“, – sakė V. Plunksnis.

Akcininkų susirinkime taip pat ketinama A. Pažemecko sūnų Robertą atšaukti iš AB Žemaitijos pienas stebėtojų tarybos.

„Taip bandoma taisyti abejotinus A. Pažemecko sprendimus, kuriais R. Pažemeckas vienu metu buvo ir generaliniu direktoriumi, ir stebėtojų tarybos nariu – tai draudžia Akcinių bendrovių įstatymas.

Panašu, kad nuolatinis įstatymų pažeidinėjimas yra AB Žemaitijos pienas vadovų kasdienybė“, – sakė V. Plunksnis.

Dvaro taisyklės?

A.Pamežeckas taip pat siūlo, kad darbuotojų skatinimui būtų galima už nominalią vertę parduoti bendrovės nuosavas akcijas.

„Normaliose bendrovėse tokios programos kuriamos, kad suderinti akcininkų ir dirbančiųjų interesus, tačiau AB Žemaitijos pienas atveju galima laukti, kad keletą kartų pigesnių akcijų gaus tik A. Pažemecko nurodymus klusniai vykdantys parankiniai.

Be to, iš dešimtmečių istorijos akivaizdu, kad A. Pažemeckas siekė pasididinti tik savo, o ne visų akcininkų vertę“, – teigė V. Plunksnis.

Prie Investuotojų asociacijos suburtos grupės, siekiančios teisingos AB Žemaitijos pienas akcijų supirkimo kainos, šiuo metu yra prisijungę daugiau kaip 40 asmenų, turinčių daugiau kaip 1 mln. vienetų AB Žemaitijos pienas akcijų.

Facebook Komentarai

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: