AB Žemaitijos pienas. Elementaru, Votsonai, tai tikras detektyvas

Vilnius, rugsėjo 5 d. Smulkieji AB Žemaitijos pienas investuotojai įtaria, kad pagrindinis įmonės akcininkas Algirdas Pažemeckas bendrovės akcijas supirkinės iš pačios įmonės „dingusiais“ pinigais, praneša Investuotojų asociacija.

 

„2015 metais iš AB Žemaitijos pienas balanso paslaptingai “dingo” 3,8 mln. eurų, kurie „atsirado“ A. Pažemecko kontroliuojamose įmonėse.

Kas gali paneigti, kad šios lėšos bus tiesiogiai ar netiesiogiai naudojamos iš AB Žemaitijos pienas akcijoms pirkti?“, – sakė Investuotojų asociacijos valdybos pirmininkas Vytautas Plunksnis.

„Dingusios“ sumos dydis šokiruoja žinant, kad per dešimtmetį (nuo 2006 iki 2015 metų) „Žemaitijos pienas“ dividendais išmokėjo tik 2,2 mln. eurų, iš kurių daugiau nei pusė atiteko A. Pažemeckui ir su juo susijusiems asmenims.

Pasak V. Plunksnio, įstatymai draudžia įmonėms teikti paramą jų pačių akcijų įsigijimui, tačiau A. Pažemeckas daugiau kaip 3 tūkst. smulkiųjų akcininkų turinčioje įmonėje tvarkosi kaip savo kieme.

„2016 metų birželio pabaigoje AB Žemaitijos pienas savo balanse turėjo 15 mln. eurų, todėl baiminamės, kad šie pinigai nenukeliautų A. Pažemeckui, kuris ketina supirkti likusias AB Žemaitijos pienas akcijas“, – sakė V. Plunksnis.

Jo teigimu, oficialaus siūlymo cirkuliarą AB Žemaitijos pienas akcijoms supirkti tvirtinsiantis Lietuvos bankas turėtų ne formaliai, o iš esmės pasižiūrėti į įsigijimo finansavimo šaltinius.

„Net jeigu ir bus pateikta vieno iš didžiausių Lietuvos komercinių bankų garantija, užtikrinanti atsiskaitymą, tai nereiškia, kad už jos neslypi įsipareigojimai atsiskaityti AB Žemaitijos pienas lėšomis“, – sakė V. Plunksnis

Smulkieji AB Žemaitijos pienas akcininkai bei A. Pažemeckas nesutaria dėl AB Žemaitijos pienas akcijų supirkimo kainos, įmonei traukiantis iš biržos.

Manoma, kad A. Pažemeckas už akcijas bandys siūlyti kainą, artima šešių mėnesių akcijų kainai biržoje, visą įmonę vertinant 35,3 mln. eurų.

„Jeigu iš AB Žemaitijos pienas būtų „nedingę“ tie beveik 4 mln. eurų, įmonės pelnas siektų 10 mln. eurų, todėl atėmus grynuosius pinigus įmonė būtų vertinama vos dviem metiniais pelnais.

Tokių akcijų kainų nėra niekur pasaulyje – akivaizdu, kad teisinga AB Žemaitijos pienas akcijų kaina yra keletą kartų didesnė“, – sakė V. Plunksnis.

2015 metų AB Žemaitijos pienas ataskaitose atskleista, kad bendrovė apskaitė 3,8 mln. eurų vertės sumažėjimą abejotinoms skoloms, susijusiomis su sumomis, kurios priklauso susijusioms šalims. A. Pažemeckas kontroliuoja įmonę „Žemaitijos pieno investicija“, sandoriai su kuria stipriai veikia AB Žemaitijos pienas pelną ir pardavimus.

„Jei „Žemaitijos pienas“ mano, kad iš A. Pažemecko įmonių nebeatgaus skolų, tai turėtų atsispindėti ir „Žemaitijos pieno investicijos“ ataskaitose, tačiau jose apie patiriamus sunkumus – nė žodžio.

Todėl akivaizdu, kad visos manipuliacijos skaičiais vykdomos tam, kad sumažinti AB Žemaitijos pienas pelną ir akcijų kainą bei pigiai supirkti smulkiųjų akcijas“, – sakė V. Plunksnis.

Investuotojų asociacija yra didžiausia smulkiuosius investuotojus vienijanti organizacija Lietuvoje. Investuotojų asociacija užsiima jų teisių gynimu bei atstovavimu, organizuoja renginius nariams, kurių metu siekiama ugdyti investuotojų kompetenciją ir suvokimą apie finansų rinkas. Daugiau informacijos – www.investuotoju.lt.

Facebook Komentarai

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: