Antradienis, 27 vasario, 2024
Strategijos

AB Žemaitijos pienas neteisėtai išmokėjo 749 tūkst. eurų tantjemų

Neteisėtai išmokėjo. Pagrindinio AB Žemaitijos pienas akcininko Algirdo Pažemecko balsais priimtas sprendimas išmokėti 749,4 tūkst. eurų pusmetinių tantjemų, buvo neteisėtas, nusprendė Šiaulių apygardos teismas.

Investuotojų asociacijos ieškinį patenkinęs teismas panaikino 2017 metų spalio 2 dienos Telšių apylinkės teismo sprendimą ir pripažino negaliojančia 2016 metų rugsėjo 16 dienos AB Žemaitijos pienas akcininkų susirinkimo sprendimo dalį dėl tantjemų skyrimo.

Akcinių bendrovių įstatymas numato, kad tantjemos gali būti skirstomos tik eiliniame metiniame akcininkų susirinkime, kuriame tvirtinamos bendrovės ataskaitos.

Turės grąžinti

Teismo sprendimas reiškia, kad A. Pažemeckas bei kiti to meto AB Žemaitijos pienas valdybos ir stebėtojų tarybos nariai – Robertas Pažemeckas, Romas Jarulaitis, Gražina Norkevičienė, Ramūnas Dargis, Dalia Gecienė ir Marius Dromantas turės grąžinti gautus pinigus.

„Mes iš esmės neprieštaraujame tantjemų mokėjimui, jeigu tai daroma pagal įstatymus ir taip atlyginama už visiems akcininkams sukurtą vertę.

Tačiau tuo metu AB Žemaitijos pienas valdyba buvo priėmusi tik A. Pažemeckui naudingą pasiūlymą trauktis iš NASDAQ Vilnius biržos, taip pat kitų smulkiesiems nenaudingų sprendimų, o akcijų grąža per 10 metų buvo mažesnė nei indėlių palūkanos.

Istorija

2016 metų rugpjūtį AB Žemaitijos pienas pareiškė apie ketinimus trauktis iš biržos, visą įmonę vertinant vos 35,3 mln. eurų.

Smulkieji akcininkai, kartu valdantys daugiau kaip 10 proc. AB Žemaitijos pienas akcijų, susivienijo ir sutarė neparduoti savo turimų akcijų bei siekti AB Žemaitijos pienas skaidrinimo.

Investuotojų asociacijos inicijuoti AB Žemaitijos pienas skaidrinimo veiksmai davė rezultatų – 2017 metų pabaigoje AB Žemaitijos pienas pagal akcijų kainą biržoje buvo vertas 80,6 mln. eurų. Akcininkams per daugiau nei metus taip pat išmokėta 10,2 mln. eurų dividendų.

Investuotojų asociacija yra didžiausia smulkiuosius investuotojus vienijanti organizacija Lietuvoje. Investuotojų asociacija užsiima jų teisių gynimu bei atstovavimu, organizuoja renginius nariams. Kurių metu siekiama ugdyti investuotojų kompetenciją ir suvokimą apie finansų rinkas. Daugiau informacijos – www.investuotoju.lt.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.