AB Žemaitijos pienas. A. Pažemecko ėjimas žirgu sukėlė intrigą

Ketina atlikti veiksmus su AB Žemaitijos pienas

Didžiausias pieno perdirbimo įmonės AB Žemaitijos pienas akcininkas Algirdas Pažemeckas toliau tęsia katės ir pelės žaidimą su 3 tūkst. AB Žemaitijos pienas smulkiųjų akcininkų.

A. Pažemecko ir su juo susijusių asmenų balsais rugpjūčio 26 dieną buvo priimtas sprendimas, kad bendrovės akcijomis nebebus prekiaujama biržoje.

Rugsėjo 21 dieną A. Pažemeckas pranešė, kad tuo pačiu klausimu inicijuos naują akcininkų susirinkimą ir dėl to dabar nebeteiks oficialaus siūlymo AB Žemaitijos pienas akcijoms supirkti.

„Manome, kad tokiais veiksmais A. Pažemeckas netiesiogiai pripažįsta, kad ilgus metus pažeidinėjo įstatymą nepranešdamas apie įgytą AB Žemaitijos pienas kontrolę.

Sankcija už tokius pažeidimus – balsų netekimas, todėl akivaizdu, kad rugpjūčio 26 dienos akcininkų susirinkimas nebuvo teisėtas“, – sakė Investuotojų asociacijos valdybos pirmininkas Vytautas Plunksnis.

Pažeidimas

A.Pažemeckas praleido įstatyme numatytą 20 dienų terminą oficialaus siūlymo cirkuliarui pateikti.

„Deja, bet baudos už tokį pažeidimą nenumatytos, bėgant laikui pareigos didinti akcijų supirkimo kainą taip pat nėra, todėl visa rinka yra tapusi A. Pažemecko veiksmų įkaitais“, – teigė V. Plunksnis.

Pasak jo, Investuotojų asociacija yra atkreipusi Lietuvos banko dėmesį, kad kompanija  ir jo vadovų veiksmai neužtikrina tinkamos investuotojų apsaugos bei ardo vertybinių popierių rinkos skaidrumą ir vientisumą.

Dar daugiau pažeidimų?

„Paskolos A. Pažemecko įmonėms ir jų nurašymas taip padarant bendrovei beveik 4 mln. eurų nuostolių, pavėluoti pranešimai apie veiklos rezultatus, akcijų paketų įsigijimą, vadovų sandorius, bandymas išgąsdinti smulkiuosius akcininkus paskelbiant, kad akcijos bus perkamos tik iš tų, kurie jų turėjo rugpjūčio 26 dieną tarsi jau būtų prekiaujama de facto delistinguotomis akcijomis – tai tik paviršiuje glūdinčios problemos.

Kiek jų iškiltų, inicijavus detalų kompanijos veiklos auditą?“, – klausė V. Plunksnis.

Kokia kaina?

Smulkieji ZMP akcininkai bei A. Pažemeckas nesutaria dėl AB Žemaitijos pienas akcijų supirkimo kainos, įmonei traukiantis iš biržos.

Manoma, kad A. Pažemeckas už akcijas bandys siūlyti kainą, artima šešių mėnesių akcijų kainai biržoje, visą įmonę vertinant 35,3 mln. eurų.

Investuotojų asociacijos skaičiavimais, teisinga AB Žemaitijos pienas akcijų kaina yra keletą kartų didesnė.

Finansinių skolų neturintis AB Žemaitijos pienas birželio pabaigoje turėjo 15,1 mln. eurų grynųjų pinigų, įmonės nuosavas kapitalas sudarė 60,3 mln. eurų, arba po 1,3 euro akcijai.

Prie Investuotojų asociacijos suburtos grupės, siekiančios teisingos AB Žemaitijos pienas akcijų supirkimo kainos, šiuo metu yra prisijungę daugiau kaip 40 asmenų, turinčių daugiau kaip 1 mln. vienetų AB Žemaitijos pienas akcijų.


Investuotojų asociacija yra didžiausia smulkiuosius investuotojus vienijanti organizacija Lietuvoje.

Investuotojų asociacija užsiima jų teisių gynimu bei atstovavimu, organizuoja renginius nariams, kurių metu siekiama ugdyti investuotojų kompetenciją ir suvokimą apie finansų rinkas.

Daugiau informacijos – www.investuotoju.lt.

 

Facebook Komentarai

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: