AB Žemaitijos pienas smulkieji akcininkai baigė pirmą bendros veiklos etapą

Pirmą bendros veiklos etapą baigę Investuotojų asociacijos suvienyti AB Žemaitijos pienas smulkieji akcininkai planuoja ir toliau tęsti bendrovės skaidrinimo veiklą.

Per biržą pranešta, kad kartu veikusios daugiau kaip 10 proc. AB Žemaitijos pienas balsų valdžiusios grupės jungtinės veiklos bei balsų perleidimo sutartys yra nutrauktos, ir šalys laikomos veikiančiomis atskirai.

2016 metų rugpjūtį AB Žemaitijos pienas pareiškė apie ketinimus trauktis iš biržos, visą įmonę vertinant vos 35,3 mln. eurų.

Smulkieji akcininkai, kartu valdantys daugiau kaip 10 proc. AB Žemaitijos pienas akcijų, susivienijo ir sutarė neparduoti savo turimų akcijų bei siekti AB Žemaitijos pienas skaidrinimo.

„Pirmas bendros veiklos etapas baigtas, todėl galime pamatuoti tarpinius bendros veiklos rezultatus – 2017 metų pabaigoje AB Žemaitijos pienas pagal akcijų kainą biržoje buvo vertas 80,6 mln. eurų, akcininkams per daugiau nei metus taip pat išmokėta 10,2 mln. eurų dividendų.

Tai rodo, kad įmonės vertinimas buvo neadekvatus, o smulkiųjų akcijas buvo ketinama supirkti per pigiai“, – sakė Investuotojų asociacijos valdybos pirmininkas Vytautas Plunksnis.

Pasak jo, yra ir bendrovės veiklos skaidrėjimo požymių – finansinių ataskaitų auditui pasamdyta „didžiojo ketverto“ audito įmonė, taip pat sumažintos pagrindinio AB Žemaitijos pienas akcininko Algirdo Pažemecko įmonių skolos kompanijai.

Taip pat A. Pažemeckas pasitraukė iš postų AB Žemaitijos pienas valdymo organuose ir šiuo metu dirba „brendo vadovu“.

„Tačiau erdvės tobulėti dar yra – kompanijos paskolos susijusiems asmenims turėtų būti grąžintos, pertekliniai pinigai išmokėti akcininkams, o įmonės valdyba turi pradėti atvirai bendrauti su investuotojais“, – sakė V. Plunksnis.

Jo teigimu, dėl AB Žemaitijos pienas uždarumo įmonės akcijos išlieka vienos pigiausių Baltijos šalių biržose.

Nepaisant to, kad per 2017 metus bendrovės akcijos pabrango 63 proc., įmonė įvertinta vos 3 prognozuojamais pelnais prieš palūkanas, mokesčius, amortizaciją ir nusidėvėjimą (EBITDA) – tokios įmonės pasaulyje kainuoja keletą kartų daugiau“, – sakė V. Plunksnis.

Atsižvelgdami į tai, smulkieji AB Žemaitijos pienas akcininkai sutarė tęsti bendrą veiklą ir 2017 metų pabaigoje pasirašė naują jungtinės veiklos sutartį, pagal kurią jų valdomų akcijų balsai vėliau bus perleisti Investuotojų asociacijai.

„Prie AB Žemaitijos pienas skaidrinimo ir vertės didinimo kviečiame prisijungti ir kitus investuotojus“, – sakė V. Plunksnis.

Investuotojų asociacija yra didžiausia smulkiuosius investuotojus vienijanti organizacija Lietuvoje. Investuotojų asociacija užsiima jų teisių gynimu bei atstovavimu, organizuoja renginius nariams, kurių metu siekiama ugdyti investuotojų kompetenciją ir suvokimą apie finansų rinkas.

Daugiau informacijos – www.investuotoju.lt.

Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: