AB Žemaitijos pienas trileris. Vėl pažeisti įstatymai

Vilnius, spalio 31 d. Nors Akcinių bendrovių įstatymas aiškiai sako, kad įmonės vadovas negali būti stebėtojų tarybos nariu, AB Žemaitijos pienas akcininkams – tai nė motais, praneša Investuotojų asociacija.

Penktadienį vykusiame akcininkų susirinkime didžiausias AB Žemaitijos pienas akcininkas Algirdas Pažemeckas nusprendė palikti savo sūnų Robertą Pažemecką bendrovės stebėtojų taryboje, nors jis tuo pačiu metu ir vadovauja įmonei.

„Jausmas – kaip absurdo teatre. Tėvas išrenka sūnų į stebėtojų tarybą, šis tėvą –  į valdybą, o tėvas sūnų skiria generaliniu direktoriumi, ir visiems viskas gerai“, – sakė Investuotojų asociacijos valdybos pirmininkas Vytautas Plunksnis.

Pasak jo, turint tokią valdymo struktūrą nėra aišku, kas turėtų reikalauti, kad A. Pažemecko įmonės grąžintų 4 mln. eurų, kuriuos praėjusiais metais AB Žemaitijos pienas nurašė į nuostolius.

Šiuo metu Investuotojų asociacija buria AB Žemaitijos pienas akcininkus, kurie sieks skaidresnės įmonės veiklos. Norintys prisijungti prie grupės, turėtų kreiptis elektroniniu paštu info@investuotoju.lt.

A. Pažemeckas akcininkų susirinkime taip pat atsisakė savo pasiūlymo didinti akcijos nominalią vertę nuo 0,29 iki 1 euro, tačiau išlaikė pasiūlymą parduoti nuosavas akcijas darbuotojams už ne mažesnę nei nominalią vertę. AB Žemaitijos pienas yra įsigijęs 4,3 proc. savo akcijų.

„Įtariame, kad tikrasis tokio siūlymo tikslas – ne paskatinti darbuotojus, o „atskiesti“ smulkiuosius akcininkus, taip sumažinant jų akcijų vertę. Baiminamės, kad darbuotojams perleistos akcijos po kiek laiko atsidurtų tikrojo šeimininko rankose“, – sakė V. Plunksnis.

A.Pažemeckas taip pat atmetė smulkiųjų akcininkų siūlymus sumažinti informacijos pateikimo akcininkams kainą – šiuo metu akcininkams pateikiamų dokumentų kopijos apmokestinamos 3 eurų už lapą suma, bet ne mažiau kaip 500 eurų.

Investuotojų asociacija yra didžiausia smulkiuosius investuotojus vienijanti organizacija Lietuvoje. Investuotojų asociacija užsiima jų teisių gynimu bei atstovavimu, organizuoja renginius nariams, kurių metu siekiama ugdyti investuotojų kompetenciją ir suvokimą apie finansų rinkas. Daugiau informacijos – www.investuotoju.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: