AB Žemaitijos pienas trileris. Asociacija apskundė tantjemų mokėjimą

Asociacija apskundė sprendimą

Vilnius, spalio 18 d. Investuotojų asociacija teismui apskundė AB Žemaitijos pienas pagrindinio akcininko Algirdo Pažemecko sprendimą išmokėti 749 tūkst. tantjemų valdybos ir stebėtojų tarybos nariams.

Telšių rajono apylinkės teismas spalio 12 dienos nutartimi pritaikė laikinąsias apsaugos priemones ir uždraudė vykdyti rugsėjo 16 dienos akcininkų sprendimo dalį, kuria nutarta mokėti tantjemas.

„Sprendimą dėl 35 tūkst. eurų metinių kaštų trauktis iš NASDAQ Vilnius biržos priėmusi priėmusi AB Žemaitijos pienas valdyba turbūt nevertino, kad už tantjemų sumą įmonė galėtų likti listinguojama dar 20 metų.

Taip pat galėtumėme pateikti daug argumentų, kad AB Žemaitijos pienas vadovybė siekia sukurti vertę tik vienam akcininkui, todėl tantjemos yra padėka už A. Pažemecko nurodymų vykdymą“,  – sakė V. Plunksnis.

Pasak jo, sprendimas apskųstas, nes Akcinių bendrovių įstatymas numato tik metinių tantjemų mokėjimą.

Nuo 2017 metų tantjemos bus apmokestinamos „Sodros“ mokesčiais.

Susiję asmenys

AB Žemaitijos pienas stebėtojų taryboje dirba šie A. Pažemecko deleguoti žmonės – Romusas Jarulaitis, A. Pažemecko sūnus Robertas Pažemeckas bei Gražina Norkevičienė.

Tuo tarpu į valdybą išrinkti A. Pažemeckas, Marius Dromantas, Dalia Gecienė bei Ramūnas Dargis.

Investuotojų asociacija yra didžiausia smulkiuosius investuotojus vienijanti organizacija Lietuvoje.

Investuotojų asociacija užsiima jų teisių gynimu bei atstovavimu, organizuoja renginius nariams, kurių metu siekiama ugdyti investuotojų kompetenciją ir suvokimą apie finansų rinkas.

Daugiau informacijos –www.investuotoju.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: