AB Žemaitijos pienas vadovui – neapmokestinta 17 mln. eurų dovana

AB Žemaitijos pienas – ir vėl…

Vilnius, birželio 15 d. Didžiausias AB Žemaitijos pienas akcininkas Algirdas Pažemeckas, pernai sulaukęs 65-erių, atsisakė ne tik visų pareigų bendrovėje, tačiau pradeda dalinti ir sukauptą turtą.

Per NASDAQ Vilnius biržą pranešta, kad birželio 12 d. A. Pažemeckas savo 40-mečiui sūnui Robertui padovanojo beveik 11 mln. vienetų AB Žemaitijos pienas akcijų, kurios biržos kaina vertos 16,938 mln. eurų. Tuo tarpu 34-erių „Klaipėdos pieno“ direktorė Rita Pažemeckaitė-Digrienė dovanų negavo.

„Akcijų dovanojimo kaina viešai neskelbiama. Mes esame įsitikinę , kad parduodant visą bendrovę šis 23,7 proc. paketas būtų vertas apie 30 mln. eurų.

Mokesčių vengimas?

Manome, kad sandoriu turėtų domėtis Valstybinė mokesčių inspekcija, nes taip gali būti išvengta maždaug milijoninių mokesčių“, – sakė Investuotojų asociacijos valdybos pirmininkas Vytautas Plunksnis.

Akcijos tarp artimų giminaičių akcijos dovanojamos be mokesčių, o R. Pažemeckas jas vėliau parduodamas jau bus užsifiksavęs naują, gerokai didesnę nei A. Pažemecko savikainą.

„Rinka turi būti skaidri, tačiau pranešime biržai dovanos kaina neskelbiama, nors pas notarą ji paprastai būna nurodoma“, – sakė V. Plunksnis.

Buvo ir anksčiau

Panašių dovanojimo sandorių buvo ir anksčiau. Pavyzdžiui, 2005 metais A. Pažemecko giminaitė Ona Šunokienė buvo gavusi dovanų 14,24 proc. AB Žemaitijos pienas akcijų, kurios vėliau palaipsniui atsidūrė Pažemeckų rankose.

Padovanojęs dalį AB Žemaitijos pienas akcijų, A. Pažemeckas pranešė valdantis 44,5 proc. AB Žemaitijos pienas akcijų ir nebeveikiantis kartu su Romusu Jarulaičiu, Regina Jarulaitiene ir Dalia Geciene. Investuotojų asociacijos nuomone, apie veikimą atskirai turėjo būti pranešta tuomet, kai A. Pažemeckas atsistatydino iš AB Žemaitijos pienas valdybos – 2016 metų pabaigoje.

Investuotojų asociacija yra didžiausia smulkiuosius investuotojus vienijanti organizacija Lietuvoje. Investuotojų asociacija užsiima jų teisių gynimu bei atstovavimu, organizuoja renginius nariams, kurių metu siekiama ugdyti investuotojų kompetenciją ir suvokimą apie finansų rinkas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: