Ačiū, senas geras Ačiū

Vienam Lietuvoje sukurtam portalui ši savaitė yra išskirtinė. Tam yra dvi svarios priežastys. Pirma –  Lietuvos bankas (LB) išleido internetinio portalo vardu pavadintą euro monetą. Antra – portalas susilaukė 300 – osios padėkos. Kalba eina apie savo laiku išrinktą gražiausią lietuvišką žodį – ačiū. Tiesą sakant, buvo išrinkti du žodžiai: ačiū ir Lietuva. Ir kaip tuomet a.a. Justinas Marcinkevičius paskelbė rinkimų rezultatus, Jis pasakė taip – “Ačiū, Lietuva”. Tiesa, taip pusiau atsitiktinai ir parašyta ant pačios monetos.

Yra daug žmonių, kurie portalą www.aciu.lt laiko vieno prekybos centro kortelės adresu. Tačiau apsilankius šiame portale iškart supranti, kad komercijos čia nėra visai.

Čia gyvena gerumo dvasia. Čia galima atlikti gerumo testą, čia galima bet kam tiesiog “on-line” parašyti viešą padėką ir galima ją nusiųsti norimam adresatui, čia galima rasti patarimų kaip tapti geresniu žmogumi ir dar daug kitų su gerumu susijusių dalykų.

Tai projektas, kuris stengiasi būti alternatyva juodajai pusei, pikčiams ir skundams. Su tokia idėja jis ir gimė. O šiuo metu jau 300 žmonių yra pagerbti padėkomis šiame portale.

Yra dvi pagrindinės tendencijos: 1. žmonės daugiau dėkoti pradeda prieš Kalėdas; 2. daugiausia padėkų susilaukia gydytojai.

Atsiminkime žmones, kurie mums yra padarę kažką gero. Ir tiems žmonėms bus be galo malonu pamatyti viešą padėką bei ją gauti prieš artėjančias nuostabias šventes. Ir net jei nepažystate jūsų geradario – ne bėda.

Galbūt jis irgi užklys į aciu.lt portalą ir perskaitys jam paliktą žinutę. Žinoma, kad tai nepakeis gyvo dėkingumo išraiškos formų, tačiau šiais laikais bent įrašas padėkų portale gali kompensuoti laiko trūkumą jaučiančių žmonių bendravime.

Būkime geresni!

Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: