Antradienis, 25 birželio, 2024
Europa

Aker Solutions ASA

Aker Solutions ASA veikla

Aker Solutions ASA yra pasaulinis sistemų, produktų, inžinierinių sprendimų tiekėjas naftos ir dujų gavybos įmonėms. Kompanijos sukurtos technologijos palengvina žvalgybą, padidina produktyvumą. Aker Solutions ASA koncentruojasi į povandeninės gavybos technologijas.

Pagrindiniai kompanijos klientai yra tarptautinės, nacionalinės, privačios naftos ir dujų verslovės per 22 pasaulio šalis Europoje, Afrikoje, Amerikoje, Vidurio Rytuose ir Ramiojo vandenyno Azijoje.

Aker Solutions pasaulis:

Aker Solutions ASA

Kompanijų padalijimas

2014 m. rugsėjo mėn. kompanija buvo padalinta į dvi atskiras bendroves. To reikėjo, kaip ir jos klientams prie žemų naftos kainų, mažinti kaštus, didinti efektyvumą sinergijos pagalba.

Akcininkai gavo po 1.537 naujos Aker Solutions ASA akcijos. Aker Solutions ASA siekia tapti savo verslo specializacijos lyderiu pasaulyje.

Finansai

Finansai valdomi prisiimant labai didelę riziką. Ilgalaikiai įsipareigojimai sudaro 126% Nuosavo kapitalo. O Ilgalaikėms skoloms padengti 2019 m. Grynuoju pelnu reikėtų net 98 metų. Tai labai blogi rodikliai.

Pelno dinamika dar be stabilumo požymių ir žemėjanti. EPS per 6 metus mažėjo vidutiniškai po -43% kasmet. 3 m. vidutinis metinis EPS mažėjimas siekia -11%.

Investuoja savo kompetencijos rėmuose. Kompanija vykdo nuosavų akcijų supirkimo programą. Viena į Ilgalaikį materialųjį turtą investuota krona duoda 0.89 kronos EPS.

Nepaskirstyto pelno rentabilumas šiuo trumpu kompanijos veiklos periodu yra -34.49%. Rodiklis per metus suprastėjo. 5 metų vidutinis ROAE yra 7%. Dar gera grąža, bet su blogėjimo tendencija.

Jei kompanijos savininkai norėtų parduoti akcijas ir investuoti šiandien į Norvegijos 10 m. VVP bei gauti tokią pat grąžą, kaip ir kompanija davė 2019 metais, tai akcijas turėtų parduoti po 33 NOK.

Aker Solutions ASA akcijos

Kompanijos akcijos listinguojamos Oslo Vertybinių popierių biržoje. Trumpinys AKSO. Bendrovė turi akcijų pirkimo programa darbuotojams, kai gali įsigyti akcijų su 25% nuolaida.

Bendrovė ASA turėjo 30-50% nuo grynojo pelno dividendų mokėjimo programą. Dabar, kai naftos ir dujų rinkoje tvyro netikrumas, valdyba laiko protingu pelną palaikyti kompanijoje ir dividendų nemokėti.

Sumažėjus investicijos pajamingumui, akcijas rekomendavome parduoti jau prieš metus ir paieškoti pelningesnių investicijų. Ir nesuklydome pakankamai tiksliai įvertinę 2019 m. pabaigos akcijų kainą rinkoje. Kol kas neteikiam rekomendacijų pirkti šias akcijas.

Išsamų kompanijos veiklos tyrimą, rekomendacijas ir prognoze galite gauti čia ir čia.


Techninė analizė

Naftos kaina


Kompanijos puslapis

Daugiau Europos biržų akcijų.

Klausimams

4 thoughts on “Aker Solutions ASA

  • Nauris Treigys

   Jūs apie ką konkrečiai? Ar jūs mokate lietuvių kalbą ir ją suprantate? Teiginys „Kol kas neteikiam rekomendacijų pirkti šias akcijas.” nėra įžvalga, nėra prognozė. Tuo labiau tai nėra įsakymas nepirkti. Kas norėjo, tas pirko. 🙂
   Čia nėra teiginių, kurie būtų neteisingi ar teisingi. Jūs čia paprasčiausiai trolinat. 🙂 Netoleruosime ir užblokuosime.

 • Dzekas ir Bobis

  „Sumažėjus investicijos pajamingumui, akcijas rekomendavome parduoti jau prieš metus ir paieškoti pelningesnių investicijų. Ir nesuklydome pakankamai tiksliai įvertinę 2019 m. pabaigos akcijų kainą rinkoje.”
  2019 m. nesuklydote. 2020 m. nuo Aker Solutions atskilo Aker Carbon Capture ir Aker Offshore Wind ir visos 3 akcijos tikrai nera nuobodzios, dargi dividendines.
  Galite blokuoti ir trinti (nenusiminsiu), bet as netrolinu, o tik sakau (nes demokratija). Sioje srityje nepasitvirtinusios izvalgos ir prognozes nera kazkas tokio negero. Klysta net geriausi analitikai, klysta kasdien ir uz tai susilaukia ziaurios kritikos. Bet geriausi analitikai moka zaismingai suktis is situacijos ir gaunasi visai idomi diskusija. To palinkeciau ir Jums. Savaime aisku, kad kiekvienas pats atsakingas uz savo investicijas. Sekmes.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.