Alandų salų laivai. Jūsų kolekcijai papuošti

Jei dar neturite, žinoma, šių nuostabių burlaivių kolekcijos, pats metas ja pasidomėti. Suomijos Alandų salų paštas penkerius metus iš eilės leido seriją pašto ženklų, vaizduojančių burlaivius. 2019 m. išleisti paskutiniai du serijos pašto ženklai.

Šių metų ženklai vaizduoja su burlaivius Vineta ir Parma. Škuna Vineta buvo pastatyta 1919 metais ir plaukiojo vos 8 metus. Audros metu laivas sudužo prie Švedijos krantų.

Jį valdžiusi kompanija Viking ilgainiui pasitraukė iš verslo, nes suprato, kad mažų burlaivių era baigėsi. Todėl ir laivas vaizduojamas ramioje jūroje garlaivio dūmų fone.

Antras pašto ženklas vaizduoja burinį barką Parma. Šis laivas XX a. sumušė greičio rekordą kelionėje tarp Australijos ir Anglijos. Maršrutą jis įveikė per 83 dienas.

Laivo kapitonas buvo Karl Ruben De Cloux, su nuosava bendrovę laivą nusipirkęs iš Hamburgo laivų savininko F. Laeisz.

Ženkle laivas vaizduojamas kelionėje iš Australijos į Angliją, mušant amžiaus rekordą 1933 metais. Dar po trejų metų, laivas, patyręs avariją Glazgo uoste, baigė savo kelionė jūromis.

Abu pašto ženklus sukūrė dailininkas Allan Palmer.

Apie seriją

2019 m. vasario 1 d. išleisti ženklai yra paskutinis 5 metus leistos burinių laivų serijos dvejetukas. Tarpukariu Alando salose buriniai laivai buvo itin populiarūs. Šiais metais gyveniman sugrįžta dar du laivai – Vineta ir Parma.

Po Pirmojo pasaulinio karo prekyba jūromis išgyveno bumą, o Alando salose – burinių laivų statyba. Kaip tik 2017 Alandų salose buvo įkurta didžiausia salų laivų statybos kompanija Varvs- & Rederi Ab Viking.

Alandų salų laivai. Jūsų kolekcijai papuošti
Parma ir Vineta
Featured pav. FDC voko fragmentas
Išleidimo data 2019-02-01
Dailininkas Allan Palmer
Tiražas 2 x 110 000
Nominalai 1,40 € & 1,60 €
Kaina FDC €3.80
Ženklo dydis 40 x 30 mm
Lapo dydis 2 x 12 stamps
Popierius 110 g/m²
Perforacija 12 per 2 cm
Spausdinimo metodas 4-spalvų ofsetas
Leidykla Bpost
Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: