Alternatyvus investavimas. Menas: pramogai ir investavimui

Jei vertiname meną, investuoti į jį gali būti įdomus ir pelningas būdas sužinoti daugiau apie objektą ir taip pat užsidirbti šiek tiek pinigų.

Tai investavimo sritis, kur jums tikrai patiks. Jūs galite, pavyzdžiui, uždirbti pinigus nežinant apie produktą nieko, net jo nematydami, pavyzdžiui, kiaulienos papilvės ateities sandorių prekyboje.

Tačiau ilguoju periodu verstis verslu, kuris jus domina, visada yra geriau, o kalbant apei meną, tai ypač svarbu. Jūs naršote aukciono sąrašus internetu, bet geriau eikite į gyvą aukcione.

O gal jums patinka knaisiotis per kieno nors rūsį namo pardavimo metu. Šiame versle reikia turėti „meno gyslelę“, kad išlaikyti susidomėjimą ir įgauti bent kokią patirtį.

Mene yra iš ko rinktis. Yra daug laikotarpių, vietų, stilių, priemonių. Ir jums reiktų susitelkti į specifinę sritį arba priimti bendrą požiūrį. Patartina specializuotis kurioje nors meno srityje iki tam tikro lygmens. Nes be specializacijos Jūs paskęsite objektų pasirinkime.

Jūs paklausite, ar menas yra gera investicija. Tai yra praktiškai neįmanoma atsakyti. Tai tas pats, kas paklausti, nekilnojamasis turtas ar akcijos yra geresnė investicija.Alternatyvus investavimas. Menas: pramogai ir investavimui

Visais šiais atvejais atsakymas priklauso nuo to, į ką Jūs investuojate. Taip pat tai labai priklauso nuo rinkos veiksnių, kurių negalima nuspėti.

Meno, kaip ir kitose investicijose, yra sąlyginai saugios ir labiau spekuliatyvios investicijos. Jei perkate gerai žinomą dailininką (tokia turėtų būti Jūsų pirma investicija į meną), tai paveikslo vertė beveik tik kils arba, blogiausiu atveju, išliks ta pati.

Šiek tiek mažiau žinomas arba nežinomas menininkas yra jau rizikinga investicija. Štai kodėl vienas iš pagrindinių meno pirkimo taisyklių yra ta, kad reikia pirkti tai, kuo jūs paskui mėgausitės kaip daikto savininkas ir džiaugsitės ilgai turėdami šį objektą.

Yra ir kitas rizikos rūšis, perkant meną. Tai autentiškumas. Yra, deja, daug neaiškumų meno pasaulyje. Taip pat, net dar daugiau, pasitaikančio sukčiavimo.

Tiesiog egzistuoja profesionalūs  klasifikuoti padirbinėtojai, įvairios ir sudėtingos klastojimo technologijos. Net pačiuose aukcionuose galima sutikti sukčiavimo elementų, kai meno darbai apibūdinami žodžiais „…stiliaus“, „priskiriami…“ arba „… mokykla“.

Kartais šie žodžiai neturi jokios prasmės ir tik gražbylingas aukciono vedėjo būdas nereikšmingą autorių paversti žymiu. Ir Jūs investicijoms skiriate nuo 100 dolerių iki kelių tūkstančių, rizika būti apgautam labai padidėja.

Čia galioja taisyklė, kad pats pirkėjas turi būti labai budrus. Tačiau aukštos klasės aukcionuose tokios suktybės yra itin retos. Čia Jūs jau galite sužinote meno kūrinio kilmę. Žinoma, sumos čia irgi didesnės.

Internetiniai aukcionai gali būti įdomus ir patogus būdas menui pirkti. Pavojus čia tikriausiai ne didesnis nei bet kur kitur.

Taisyklės ir povandeninės srovės čia tokios pačios, kaip ir gyvuose aukcionuose. Tad būkite itin budrūs, kai išleidžiate didelę pinigų sumą.

Patikrinkite pardavėją skaitydami komentarus apie jį, atidžiai skaitykite objekto aprašymus. Būtinai patikrinti garantiją arba pinigų grąžinimo politiką ir panašius dalykus. Dar kartą prisiminkite, kad čia pirkėjas veikia savo rizika.

Nebandome įbauginti potencialių meno investuotojų. Tik atkreipiame dėmesį į keletą bendrų prekybos gudrybių. Jeigu esate naujokas šioje srityje, pradėkite smulkiais objektais, mažomis sumomis.

Analizuokite rinką, kurioje investuojate, tirkite jos bendrus bruožus. Kaupkite žinių bagažą, skaitykite knygas ir žurnalus, kurie rašo apie tai.

Atlikę šiuos santykinai nedidelius pirkinius, skaičiuokite per kiek laiko Jums pavyko padaryti pelną. Klaidos ir nuostoliai čia dažni kaip ir kitose investicijose.

Situaciją vertinkite racionaliai. Intuicija pasikliaukite taip pat, kaip ir protu. Investuojama ilgam. Tikimės, kad laikui bėgant Jūs įgysite reikalingų įgūdžių ir išsilavinimą šiame nuostabiame investicijų į meną pasaulyje.

Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: