Amazon.com, Inc.

Kompanija Amazon.com, Inc. užsiima mažmenine internetine prekyba plataus vartojimo produktais ir prenumeratomis Šiaurės Amerikoje ir tarptautiniu mastu. Bendrovė veikia per tris segmentus: Šiaurės Amerika, Tarptautinis ir Amazon Web Services (AWS). Ji parduoda prekes ir turinį, pirktą perparduoti iš trečiųjų šalių pardavėjų fizinėse ir internetinėse parduotuvėse.

Bendrovė taip pat gamina ir parduoda elektroninius prietaisus, įskaitant Kindle, Fire planšetinius kompiuterius, Fire TVs, Rings, Echo ir kitus įrenginius; teikia internetinę paslaugą Kindle Direct Publishing, leidžiančią nepriklausomiems autoriams ir leidėjams pateikti savo knygas Kindle parduotuvėje; kuria žiniasklaidos turinį.

Be to, ji siūlo programas, leidžiančias pardavėjams parduoti savo produktus savo svetainėse, taip pat parduotuvėse; ir programas, leidžiančios autoriams, muzikantams, filmų kūrėjams, įgūdžių ir programų kūrėjams bei kitiems skelbti ir parduoti turinį.

Be to, bendrovė teikia skaičiavimo, saugojimo, duomenų bazių ir kitas AWS paslaugas, taip pat pildymo, reklamos, leidybos ir skaitmeninio turinio prenumeratas. Be to, ji siūlo narystės programą Amazon Prime, kuri suteikia nemokamą įvairių daiktų pristatymą; prieiga prie filmų ir TV serijų srautų; ir kitas paslaugas. Bendrovė taip pat užsiima maisto pristatymo verslu Bengaluru, Indijoje.

Bendrovė teikia paslaugas vartotojams, pardavėjams, kūrėjams, įmonėms ir turinio kūrėjams. Kompanija taip pat turi saulės jėgainių projektų Kinijoje, Australijoje ir JAV.

Amazon.com, Inc. buvo įkurta 1994 m. Jos būstinė yra Sietle, Vašingtone. Ir yra didžiausia Šiaurės Amerikos mažmeninė pardavėja.

Amazon.com, Inc

***

Amazon.com Inc. 2020 m. rudenį paleido naują projektą Luxury Stores. Tai orientuota į aukščiausios klasės mados ir grožio prekės ženklus. Kol kas tai veikia Amazon programėlėje tik U.S. Prime nariams. Programėlės debiute pristatoma Oscar De La Renta rudens-žiemos kolekcija. Be drabužių ir aksesuarų taip pat bus vaizdo įrašų turinio, kurį moderuos modelis ir aktorė Cara Delevingne. Platforma taip pat pasiūlys tokias technologijas kaip View 360, interaktyvią funkciją, prieinamą tam tikruose drabužiuose, kuri leis pirkėjams detaliau pažvelgti į daiktus.

Finansai

Kompanijos finansai valdomi prisiimant atitinkamą riziką. 2019 m. Ilgalaikiai įsipareigojimai sudaro 121.46% Nuosavo kapitalo. O Ilgalaikių skolų dengimui 2019 m. Grynuoju pelnu prireiktų 5.45 metų.

Kompanijos Grynojo pelno augimo dinamika stipriai pagerėjo paskutiniais metais. Pastarųjų 10 metų EPS vidutinis metinis augimo tempas buvo 27.42%. O pastarųjų 5 metų EPS vidutinis metinis augimo tempas buvo jau 107.13%. Amazon.com Inc. investuoja išimtinai savo kompetencijos rėmuose. 

Vidutinis 10 m. Nepaskirstyto pelno rentabilumas yra 34.52%. Tai rodo, kad kompanija yra geras pinigų generatorius. 10 metų vidutinis ROAE yra 11%. Gera grąža. Kompanijos veikla reikalauja nuolatinių kapitalo investicijų. Tačiau 1 USD, investuotas į IMT, uždirba 0.41 USD EPS.

Jei kompanijos savininkai norėtų parduoti akcijas ir investuoti šiandien į JAV 10 m. VVP ir gauti tokią pat grąžą, kaip ir kompanija davė 2019 metais, tai akcijas turėtų parduoti po 3 072 USD. O tai reiškia, kad 2020 m. spalį akcija buvo pervertinta, nerizikingų investicijų požiūriu.

Amazon.com Inc. akcijos

Kompanijos akcijos listinguojamos NASDAQ biržoje nuo 1997 m. gegužės mėn. Trumpinys yra AMZN. 1998 m. ir du kartus 1999 m. buvo atlikti 2:1 akcijų splitai.

Bendrovė nesupirkinėja nuosavų akcijų. Paskutinį kartą akcijas supirko 2012 metais pagal 2010 metais patvirtintą 2 mlrd. USD supirkimo programą. Iš kurios panaudota tik 1.237 mlrd. USD. Taip pat kompanija visiškai nemoka dividendų. Tačiau ji nuolat, atsižvelgdama į rizikas, vertina galimybes toliau supirkinėti nuosavas akcijas ir/ar mokėti dividendus. Kompanija rūpinasi savo finansine sveikata.

10 metų vidutinis metinis akcijos Buhalterinės vertės augimas siekia 27%. Labai geras augimo tempas. Investuotojai, prieš 5 metus investavę į Amazon.com Inc., uždirbo vidutiniškai po 43% kasmet.

Tai gera kompanija investavimui. Ir čia rekomenduojame laikytis strategijos Buy&Hold.

Daugiau apie veiklos rezultatų analizę, rekomendacijas ir prognozes rasite čia, čia ir čia.

Techninė analizė

Amazon.com Inc. puslapis investuotojams

Daugiau JAV kompanijų akcijų


Klausimams

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: