Antradienis, 25 birželio, 2024
JAV

American States Water Company

American States Water Company, drauge su dukterinėmis kompanijomis teikia vandens bei elektors tiekimo paslaugas JAV gyventojams, pramonės objektams ir kitiems klientams.

Pagrindiniai veiklos segmentai yra vanduo, elektra, paslaugos (Contracted Services). Kompanija išgauna, gamina, tiekia ir parduoda vandenį dešimtyje Kalifornijos apygardų. Tai maždaug 260 000 vandens vartotojų. Elektrą tiekia maždaug 24 000 vartotojų Big Bear mieste ir apylinkėse, Kalifornijoje. Taip pat kompanija teikia vandens nuotekų, vandentiekio tvarkymo, atnaujinimo ir kitų įrengimų paslaugas.

Pati kompanija įsteigta 1929 m. Būstinė yra San Dimas, Kalifornijoje.

Kompanijos veiklos žemėlapis

Vandenį klientams tiekia ir paslaugas teikia dukterinės kompanijos Golden State Water Company ir American States Utility Services, Inc. Golden State Water Company padalinys Bear Valley Electric Service tiekia elektrą. Golden State Water Company savo veikiamoje teritorijoje neturi jokių tiesioginių ir netiesioginių konkurentų. Laikinai konkuruoja su kitomis įmonėmis naujuose NT projektų vystymuose.

Virš 90% visų pajamų kompanija gauna iš vandens tiekimo ir kontraktinių paslaugų:

American States Water
Sektoriai

Bendrovė konkuruoja su kitais paslaugų teikėjais. Dividendus akcininkams American States Water Company moka nuo 1931 m. kiekvienais metais. Ir siekia, kad dividendai didėtų kasmet.

Finansai

Kompanijos finansai valdomi prisiimant atitinkamą riziką. Ilgalaikiai įsipareigojimai sudaro 187% Nuosavo kapitalo. O Ilgalaikių skolų padengimui 2022 m. Grynuoju pelnu prireiktų 5.70 metų. Kompanijos veikla reikalauja nuolatinių kapitalo investicijų. Tačiau 1 USD, investuotas į IMT, uždirba tik 0.59 USD EPS.

Kompanijos pelno dinamika auganti, bet nestabiliai. Pastarųjų 10 metų EPS vidutinis metinis augimo tempas buvo 4.11%. O pastarųjų 5 metų EPS vidutinis metinis augimo tempas buvo vos 2.34%. Kompanija investuoja išimtinai savo kompetencijos rėmuose. Superka nuosavas akcijas.

Vidutinis 10 m. Nepaskirstyto pelno rentabilumas sumažėjo iki 5.90%. 10 metų vidutinis ROAE yra 12.92%. Tai gera grąža. Jei kompanijos savininkai norėtų parduoti akcijas ir investuoti šiandien į JAV 10 m. VVP ir gauti tokią pat grąžą, kaip ir kompanija davė 2022 metais, tai akcijas turėtų parduoti po 56 USD.

Bendras investicinės analizės rezultatas:

American States Water
Score

American States Water akcijos

Kompanijos akcijos listinguojamos NYSE biržoje. Trumpinys AWR

Akcijos Buhalterinės vertės vidutinis metinis augimas sudarė net 10%. Tai didelis augimas. GRAPES metodu apskaičiuota akcijos kaina siekia 78 USD. O tai mažiau nei rinkos kaina rašymo metu. Taip gali būti dėl sparčiai išaugusių bazinių palūkanų. Nes jos labai atsiliepė kompanijos veiklos rezultatų pajamingumui.

Akcijos kainos standartinis nuokrypis lygus 15.88%. Tai aukšta rizika, bet būdinga tokio tipo akcijoms. O beta siekia 0.41. Tokio tipo akcijos suteikia tam tikro stabilumo investiciniam portfeliui.

Kaip jau minėjome, kompanija moka ir didina dividendus jau 92 metus. Ir tikrai, 10 metų vidutinis metinis dividendų augimo tempas siekia net 9.16%. Tačiau dividendinis pajamingumas rašymo metu yra vos 1.47%. Tačiau jei akcijas įsigijote nuo idėjos paskelbimo momento, tai jūsų pozicijos dividendinis pajamingumas jau siekia 3.90%.

Nuo idėjos paskelbimo pradžios investicija jau davė 113% ikimokestinę grąžą arba 12.67% vidutiniškai kasmet. Bet ateityje mes tokios grąžos jau nesitikime. Tikėtinas vidutinis metinis akcijos augimo tempas gali svyruoti -8.50% – 9.80% ribose.

Todėl keičiam rekomendaciją iš Akumuliuoti į Laikyti.

American States Water
Apskaičiuota kaina


Techninė analizė


Kompanijos puslapis

Daugiau JAV kompanijų akcijų.


Klausimams

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.