Antradienis, 25 birželio, 2024
Strategijos

APB Aprangos ir Hennes and Mauritz portfelis

Praeitų metų pabaigoje mes analizavome, kurias akcijas geriau pasirinkti, APB Aprangos ar H & M Hennes & Mauritz AB. Tada mes labiau linkome į H&M akcijas, bet rekomendavome ir APB „Apranga“. Reikia prisipažinti, kad pasirinkti H & M Hennes & Mauritz AB akcija nebuvo pats geriausias dalykas. Per tą laiką jų kaina pakilo 0,57%, o APB „Apranga“ akcijos pakilo 22,0%. Tačiau dabar atlikta analizė parodo, kad tai nebuvo ir pats blogiausias pasirinkimas.

Pasižiūrėkime į situaciją kitu kampu. Rinkimės ne kažkurią vieną akciją, bandydami atspėti, kuri duos didesnę grąžą. O paimkime abi akcijas į vieną portfelį.

Sudėti pinigus į dvi to pačio sektoriaus akcijas (nors ir skirtingų šalių), ne pats geriausias pasirinkimas. Tai kaip visų kiaušinių sudėjimas į vieną krepšį. Bet šuo pavyzdžiu mes parodysim, kokias perspektyvas suteikia portfelis prieš pavienes akcijas.

Portfelis buvo sudarytas tokiomis dalimis: 1 000 H&M tenka 13 000 Aprangos akcijų.

Taigi, turime tris pasirinkimus:

  1. Aprangos akcijos.
  2. H&M akcijos.
  3. Šių akcijų portfelis.

Kokį pasirinkimą turime?

Aprangos vidutinis metinis pelningumas 53.0%, rizika 75.50%;

H & M vidutinis metinis pelningumas 11.60%, rizika 20.52%;

Portfelio vidutinis metinis pelningumas (įskaitant ir dividendą) ~27.20%, rizika 20.07%.

Portfelio Šarpo rodiklis 1.27.

***

Efektyvios rinkos teorija teigia, kad investuotojas renkasi aukštesnę grąžą prie tos pačios rizikos arba mažesnę riziką prie tos pačios grąžos.

Kiekvienas investuotojas pasirinktų pagal save. Mes pasirinktume portfelį. Jo pelningumas yra geras, o rizika kelis kartus mažesnė už APB „Aprangos“ akcijų riziką. Jei keistume akcijų proporcijas portfelyje, keistųsi ir portfelio pelningumo bei rizikos rodikliai. Čia galima eksperimentuoti, tačiau toks, koks jis yra dabar visiškai atitiktų mūsų investicinius poreikius reikalaujamos grąžos ir rizikos prasme.

Iš čia galima matyti, kad renkant į portfelį atskiras pozicijas skirtingomis proporcijomis galima į portfelį įtraukti ir labai rizikingas akcijas bei kitus instrumentus. Ir tuo pačiu turėti gerą grąžą su konservatyvia rizika.

Galite kreiptis į mus ir mes padėsime Jums suformuoti ilgalaikį investicinį akcijų portfelį.