Apple akcijos patenka į Dow Jones Industrial Average indeksą

Apple akcijos pagrindiniame indekse

Populiariausios tarp pasaulio investuotojų ir labiausiai vertinamos Apple kompanijos akcijos nuo šių metų kovo 19 d. įtraukiamos į Dow Jones Industrial Average indekso sudėtį.

Apple akcijos sudaro reikšmingą dalį apribotos rizikos investavimo (hedge), pensijų  fonduose. Kovo 18 d. po prekybinės sesijos JAV, DJIA bus pakeistas Apple akcijas įtraukiant vietoj telekomunikacijų kompanijos AT&T.

Sprendimą įtraukti Apple į indeksą lėmė ir poreikis subalansuoti sektorius indekse. DJIA yra telekomunikacijų akcijų perteklius, o dėl kompanijos Visa sprendimo daryti akcijų padalijimą (split) indekse sumažėtų IT kompanijų akcijų svoris.

„Leidimą“ akcijų įtraukimui į populiariausią ir seniausią indeksą suteikė ir praeitų metų liepos mėn. atliktas akcijų padalijimas. Apple akcija sumažėjo iki vidutinių indekso akcijų kainų.

Priešingu atveju būtų problemų, nes Dow Jones indeksas yra sudarytas komponentų kainų principu. Todėl vienos akcijos didelis pokytis sudarytų didelį indekso pokytį.

Taip neturi būti. Visos akcijos indekse turi apylygį svorį. O kompanijos AT&T akcijų kaina buvo viena mažiausių. Tai irgi nėra gerai.

Akivaizdu, kad Apple akcijų įtraukimas į indeksą dar labiau padidins jų populiarumą. Nuo kovo mėn. pradžios akcija krito apie -1%. O po naujienos paskelbimo pakilo apie +0.4%, o šiais metai akcija kilo apie +15%.

Artimiausiu laikotarpiu Apple akcijos tikrai turėtų augti. Kadangi jos yra pagrindinio indekso sudėtyje, tai visi investiciniai fondai, atkartojantys Dow Jones Industrial Average indeksą, turės pirkti Apple akcijas. O tokių fondų yra daug.

Maža to, Apple akcijos jau turi didelį svorį NASDAQ ir S&P 500 indeksuose, kuriuos taip pat siekia atkartoti daugelis fondų.

Apple kompanijos kapitalizacija jau prilyginama didelių valstybių bendram vidaus produktui. Su $744 mlrd. kapitalizacija Apple pasiekė Saudo Arabijos BVP. Teigiama, kad Apple taps pirmąja kompanija pasaulyje, pasiekusi 1 trilijono USD kapitalizaciją.

O grynų pinigų Apple balanse turi tiek, kad laisvai „sugertų“ visą vienos dienos IBM ir Amazon akcijų pasiūlą.

Analitikai nevienareikšmiškai vertina Apple įtraukimą į Dow Jones indeksą. 128 metus skaičiuojamas indeksas nebūtinai atitinka šių dienų poreikius ir kriterijus.

Kainos indeksas nebūtinai parodo vertę. Todėl galima sakyti, kad DJIA atitinka tų investuotojų poreikius, kuriems svarbiausias yra vienas kriterijus – akcijos kainos pokytis/augimas, nesvarbu vertė.

Be to, Apple augimo Dow Jones indeksas nepastebėjo gerą dešimtmetį. O juk indekso komponentės atstovauja geriausias JAV ekonomikos sektoriaus akcijas. Todėl DJIA sprendimas dėl Apple yra gerokai pavėlavęs.

Antra vertus, tai ir stimulas šiek tiek, o gal ir ne šiek tiek Dow Jones indeksui atsigauti ir nusikratyti nuo savęs dulkes. Kokia bus indekso palyginus netolima ateitis?

Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: